Thunderstone: Dragonspire

xxxxxxxxoo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Thunderstone: Dragonspire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Brent Keith
Mike Elliott
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Tak jsem to dneska pořídil, donesl, podaroval, rozbalil a nestačil se divit. AEG je skutečně firma, od které už žádnou hru nepořídím. Stále se jim daří pracovat na svém image totálních fušerů, co mají sice hezké nápady, ale zkazí, na co šáhnou. Když pominu to, že to je komplet nová hra, ve které jsou i základní karty (takže je mám dvakrát, super, po ničem jiným jsem netoužil), když se nebudu posmívat nesmyslně velkému půl metru dlouhému hracímu plánu na pět hromádek karet se zcela nečitelnými popisky, který by mohl být poloviční a stále by se tam karty krásně vešly, i když nezmíním další a opět neúspěšný pokus o pořadač karet (co je tak složitýho na zkopírování krabice dominionu, to nepochopím), stále je tu dalších x věcí, které jsou nedomyšlené, zfušované nebo vyloženě zbytečné.

Co mě vytočilo, je opět kvalita karet. Část karet je zcela lesklá a hladká, část je matná a na dotek velice hrubá, zbytek je něco mezi tím... Nad tímhle mi už zůstává rozum stát, je to fakt takovej problém vytisknout čtyři krabice hry stejným způsobem a ve stejném odstínu?!

Mno a aby toho nebylo málo, kromě těch základních karet typu milice, dýka a podobně jsou tu ještě navíc VŠECHNY náhodné karty, které se od těch z původní hry nebo rozšíření liší pouze v tom, že jsou mírnou změnou odstínu zadní strany rozlišeny jednotlivé skupiny (nestvůry, hrdinové, karty vesnice). To jsou američani fakt takoví idioti, že nedokážou roztřídit karty podle popisku na přední straně a potřebují novou edici, která se liší i zadní stranou? Pokud ano, tak proč se ty karty neliší více? Abych to vůbec poznal, musel jsem si při třídení karet udělat větší světlo... To, že jsou jednotlivé balíčky karet zcela nesmyslně promíchané a člověk po vybalení zabije další čtvrthodinku tím, že ty karty bude třídit, to už snad ani nestojí za zmínku...

Proč, AEG, proboha PROČ?!?!?
28.2.2011 23:58:08

Takže nebrat?
Jsou i jiné názory?

1.3.2011 13:10:13

Merlin
Tak to je skoda:( Je tam herne o co stat? Klukum z Ostravy se to na sraze docela libilo;)

1.3.2011 13:18:20

taky by mě ro zajímalo
říkala jsem si, že by to mohl být můj první a poslední Thunderstone, ale Merlin zní hodně znechuceně (i na něj)

1.3.2011 13:18:48

mě spíš štvou ta rozšíření.
O Dominionech jsem slyšel, že byly všechny už předem hotové, ale nebylo to možné prodávat celé, tak to rozdělili do několika rozšíření. Nevím co je na tom pravdy, ale pokud to je pravda, tak se zdá, že to bylo všechno předem promyšleno a otestováno.

U Thunderstone se mi zdá, že to AEG valí na trh jedno po druhém, bez testování a zřejmě ještě navíc v nevalné kvalitě.

Já osobně se myšlenky na nákup Thunderstone definitivně vzdávám (není to špatná hra ale jsou lepší ve stejném žánru). Zůstanu u Dominionu (a jeho rozšířeních :)) ). Budu se těšit na dicebuilding Quarriors a konečně taky na dekcbuilding v podání FFG (Rune Age a snad i Blood Bowl).

Ještě bych rád vyzkoušel Nightfall, ale tam jsem zase limitován tou angličtinou, jelikož se tam draftuje, tak je třeba rozumnět kartám ještě před samotnou hrou. Takže to bych asi neměl s kým hrát. Ale uvidíme.

1.3.2011 13:36:09

Beholder
Ja jsem se dival na Thornwood a prijde mi, ze tam maji slusne napady. Kdyby se treba ctvrt roku venovali hodne dukladnymu testovani, tak ta hra mohla byt o dost lepsi:(

1.3.2011 13:40:38

no
kartičky jsem ještě neměl možnost detailně zkoumat, ale některé obrázky jsou pěkné. Líbí se mi nestvůry, ale spíš zas jen podle obrázků nebo jen čistě názvu, moc jsem to nezkoumal. Snad to do konce týdne zahrajem a dám vědět.

Ale v podstatě, pokud to bude herně zajímavý, tak se dá většina zmíněných věcí překousnout... takže ještě bych to úplně nezatracoval, být těmi, co váhají s koupí :-)

1.3.2011 13:49:22

komentář
Určitě bych Dragonspire nezatracoval jen na základě merlinova popisu, jediný problém je asi různá "kvalita" karet (po obalení člověk stejně nic nepozná ((o:). Zbytek jsou už blbosti (dle mého) - nové random karty - proč asi?, kdyby měl někdo ohrané ty ostatní a mohl všechny vydané edice kombinovat, nové základní karty asi proto, že je to samostatně hratelné (asi jako kdybychom nadávali na Dominion Intriky, že vyšel s měďáky, body a pod.), herní plán je zbytečně velký a mohl být tématický, ale určitě není nečitelný a hodí se (Ascension má taky úplně herní plán, a k čemu?), a pořadač je taková never ending story - prostě je takový, asi chtějí využít hromadu oddělovačů.
Herně Dradonspire své chybky v provedení komponentů snad předčí.
Myslím, že celý merlinův popis zbytečně až moc negativní.
Proč, Merline, proboha PROČ?!?!?

Promiň, ale připadá mi, že jsi svůj Dragonspire odbaloval hodně naštvaný a ještě naštvanější psal jeho popis.

1.3.2011 14:30:15

to Snoopyx
No naštvaný jsem byl až poté, co jsem ho rozbalil a prozkoumal :-)

Nebudeš tomu věřit, ale někdo karty neobaluje, takže jak se chovají v obalech mě moc netrápí. A co se týče kvality, tak musím říct, že na základu Thunderstone už je vidět, že ho nějakou dobu vlastním, ačkoli zas tak intenzivně ho nehrajem... Že z předchozího rozšíření při prvních několika hrách odpadávaly z karet lesklý šupinky, to jsem ani nezmiňoval, doufám, že tyhle karty to dělat nebudou...

Nadbytečný karty mě u intrik taky vadily, takže nevidím problém. Jestli ti to přijde v pořádku, tak můžem zavrhnout systém rozšíření a vydávat všechno jako novou hru, jen přidáme nebo obměníme pár karet a šup s tím za plnou cenu na trh... líbilo by se ti to víc? :-)

Ošoupaný náhodný karty - no fakt si nedovedu představit, že to někdo hraje tak intenzivně, aby to dokázal, vzhledem k tomu, že se v každé hře pouze zamíchají a nalíže se určitý počet a pak se odloží...

Co se týče hracího plánu, tak i hoši z AEG ho uvádějí jako "optional", takže si evidentně jsou vědomi jeho zbytečnosti nebo nepoužitelnosti... A fakt jsem si ho musel vzít pod lampičku, abych ty texty rozluštil, nepřijde mi to jako vhodně zvolený font ani jeho grafické zvýraznění (spíš tedy znevýraznění)...

Jinak píšu, co si myslím, tož asi tak. Holt už mě hoši z AEG vychovali, abych na jejich produkty dával pozor...

1.3.2011 14:39:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Merlin
Intriky s basic kartama stojí stejně jako seaside a prosperity, které jsou bez nich ;)

1.3.2011 14:47:08

Třeba ty chybky mají svou příčinu ...
... která hráče ani tak nemusí zajímat a vidí výsledek. Ono u české lokalizace Arkhamu byli hráči také znechuceni a celkem je nezajímalo, proč je to spackané. Takže já bych já bych příliš nesoudil ...

1.3.2011 14:48:22

kren
Ale zajímalo. Michal z BF se hájil tím, že na to měli málo času. Což třeba mě přišlo jako docela nepřiměřená obhajoba.

1.3.2011 15:13:42

Sappho
tak když BF vedou lidi, kteří při turnajích (pár let zpátky) švindlují, není se co divit, že si pak vymýšlejí obhajoby pro své odflinknuté vydání jedné z nejlepších her...

1.3.2011 16:34:36

jen tak mimochodem,
právě jsem si všimnul, že se u některých karet dost silně liší zadní strana. Např. u jedné sady nestvůr je část nestvůr v jednom odstínu a část v jiném... To už AEG fakt přehání, jak je možný, že profi vyrobená (a za těžký prachy prodávaná) hra vypadá hůř než kdybych si jí vytisknul na domácí inkoustovce za litr?!? Proč to jinde jde a tady ne? Čert vem přerostlej zadní plán, zbytečný karty navíc a další věci, tohle se už fakt překousnout nedá ...

1.3.2011 21:33:02

Merlin
preco to nenapises im? Pomohlo by to mozno vsetkym zakaznikom a mozno by ti aj nieco poslali ako odskodnenie, satisfakciu....

ziaden flame nechcem vyvolat, ale stazovat si stale tu na fore? :/

1.3.2011 21:47:49

miso
A co by tím jako vyřešil? Myslíš, že by AEG byli překvapení touhle zprávou? A řekli si: "Aha, ten borec má pravdu, my to fakt natiskli blbě, toho jsme si vůbec nevšimli. No nic tak ten x tisícový náklad (plácl jsem nějaký číselný řád, fakt netuším, jak mají velký náklad) stáhneme a natisknem to znovu, co se dá dělat, však si to můžem dovolit ne"...

Neobhajuju nějaké zbytečné fňukání a stěžování si na prkotiny. Ale když vidím, nějakou chybu, proč bych ji tu nemohl napsat.

1.3.2011 22:06:35

Beholder
Máš pravdu, ale i tak, pokud to zákazníkovi vadí, měl by se ozvat. Co vím, tak u české verze Arkhamu si taky všichni nestěžovali jenom tady, ale pár lidí napsalo do BF (zda dostali odpověď a jakou, to je věc jiná). Takže ano, stěžovat si tady můžeme všichni, ale není od věci napsat (jakmile trochu opadnou emoce) jasnou a výstižnou kritiku výrobci.

1.3.2011 22:18:02

Merlin
Musím se zastat Merlina, že pro takové postřehy není lepší místo, než je toto fórum. Dragonspire je na cestě od Dráčka a jsem o pravdu zvědavý na kvalitu karet. Dominion hraju bez obalů a popravdě po Ascensionu už nechci investovat do takového množství obalů (a to si myslím, že zrovna Ascension má kvalitní karty), ale pokud to jinak nepůjde... Naprosto souhlasím s tím, že když za hru dám 850 korun, tak požaduji trvanlivost. Koupil jsem Dragonspire s Wrath OTE a jsem zvědavý možné kombinace.

1.3.2011 22:37:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Kritika - Beholder, Stepan,...
Kritika je dobra pre nas vsetkych a je dobre, ze si to Merlin nenechal pre seba. Tym asi vela ludom usetril peniaze, hnev, sklamanie.....

Ja reagujem na: "Proč, AEG, proboha PROČ?!?!?" alebo "To už AEG fakt přehání, jak je možný, že profi vyrobená (a za těžký prachy prodávaná) hra vypadá hůř než kdybych si jí vytisknul na domácí inkoustovce za litr?!? Proč to jinde jde a tady ne? Čert vem přerostlej zadní plán, zbytečný karty navíc a další věci, tohle se už fakt překousnout nedá ..."

1.3.2011 22:42:46

Beholder
A este jedna vec: pisal som do FFG, ze maju zle spocitane karty v jednej hre a chyba mi 7 malych obalov. Chceli mi ich poslat zadarmo do EU!!!

Takze zmysel to ma a snad to Merlinovi pomoze

1.3.2011 22:44:35 | Upraveno autorem (porovnej)

miso
Je to jeho styl vyjadřování a patří k němu. Pro mne, i když mne ta hra nezajímá, to všechno byly přínosné informace. Negativní kritika má dle mého soudu vyšší informační hodnotu, než kdyby řekl, že je to fajn. Napsal to takhle, pro někoho je to přehnané a myslí si, že dělá z komára velblouda, ale mne přijde, že to napsal tak, že si to dovedu představit. A to je účel. Jen ať se dál tady objevují další podobné kritiky. Každý si to pak zvládne přebrat. A pokud je to tak jak říká... tak je jho poslední věta na místě. Ani v nejmenším to nepovažuji za fňukání.

edit: reaguji na misu, heled ale to je prostě reklamace. Na tom není nic divného. Já to beru tak, že když si kupuji hru, ať je drahá jakkoli, tak si k tomu kupuji i jistý servis. V tomto případě reklamace. Těžko mu pošlou nové karty, když patrně správné neexistují.

1.3.2011 22:49:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Elenistar
preto som pisal od odskodneni a stafisfakcii... nepisal som o fnukani.
netvrdim, ze poslu novu hru/karty.... Ja mu prajem,aby nieco ziskal. napr dalsie promo atd

Este to nikto neskusil, a pisete ako to nejde! Ja mu ozaj neprajem nic zle, skuste to ako radu prijat. Napisat email naozaj nic nestoji.

Servis,reklamacia atd..... ano reklamacia to je. Ale vysledok je, ze si to opravili na stranke, takze by k tomu uz dojst nemalo a zaroven boli ochotni poslat 7 obalov.

1.3.2011 22:54:31 | Upraveno autorem (porovnej)

to miso
Důvod, proč jsem (zatím) nenapsal přímo do AEG, je jen a jen lenost... dokonce jsem chtěl zkusit i po koupi prvního rozšíření to, že bych je seřval, že mi poslali špatnou kopii a že se to liší od základní hry, tak ať mi pošlou všechny karty znova a správně... Pokud budu mít někdy náladu, tak to třeba ještě zrealizuju :-)

1.3.2011 23:06:42

Merlin
A ja ti drzim palce, aby si bol potom spokojnensi ako teraz. Za kritiku dakujem, mne si peniaze usetril.

Ak ich "donutime" robit kvalitnejsi reprint (nemyslim cechov a slovakov, ale zakaznikov), mozno nabuduce bude kvalita vyborna hned na prvykrat:)))

1.3.2011 23:08:21 | Upraveno autorem (porovnej)

shrnutí
nedokonalá kvalita karet (to ano), insert však není špatný (v obalech se tam pár karet nevejde, ale taky to není žádný problém), zvýšení znovuhratelnosti hry jako celku. Moc pěkné kombinace se dají vytvářet. Rozhodně nelituju, že jsem si to pořídil...

...a teď jedna úvaha: spočtěte si, na kolik vás vyjde jedna karta. Pak se podívejte, kolik stojí jedna karta v jiných karetkách (GOSU. 7 wonders...)...chcete super kvalitu karet, fajn, jak by se vám líbila cena 1900 kč?

2.3.2011 06:59:31

Dragonspire
Tahle hra je samostatně hratelná, takže pokud si ji někdo koupí jako první svou krabici nějaké rozdíly ani nepozná. Vlastním všechny rozšíření, karty jsou na omak trochu jiné ještě navíc z různých stran což mi hlava taky nebere, ale herně to nijak hru nekazí. Vzpomínám si na dlouhé debaty o kombinaci Dobyvatelů vesmíru a rozšíření anglických, hrál jsem s takovou kombinací a během hry mi to bylo uplně fuk jaká karta mi příjde, protože s touhle informací nemůžeš nijak efektivně pracovat, navíc tak vidíš jen první kartu v balíku a lížeš si jich obvykle více.
To stejné v Thunderstonu, dokonce mám smíchané Basic karty ze základu (mají podle mě hezčí obrázky mimo Milice) s novýma kartama a nijak mi to nevadilo. Hra je opravdu o něčem jiném, než abych prsty přejížděl po rubu karty a odhadoval co mi příjde :-)
Je to prostě AEG nic s tím pořádně nenaděláme, my na Zatrolenkách určitě ne. Jo kdyby se do nich pustila komunita z BGG, tak by se možná ledy pohly.
Taky nadáváme, že rohlíky po 3 dnech zgumovatí, ale kupujem je dále :-) A pokud je nekupujem, tak je kupuje dalších 70% republiky (čísla teď plácám) a tak se vlastně nic neděje, protože produkt se prodává.

2.3.2011 07:05:44

Vybíráme z Bazaru

Festival zvířátek KS verze CZ verze
Festival zvířátek KS verze CZ verze
Akt. cena: 2700 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas