Thunderstone: Dragonspire

xxxxxxxxoo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Thunderstone: Dragonspire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Brent Keith
Mike Elliott
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Další rozšíření

tak AEG ohlásilo další rozšíření do Thunderstonu.
Čím hru obohatí?
- namísto karet zkušeností se budou používat žetony
- nové ilustrace "základních karet" (milice, dagger, atd.)
- podložka karet podzemí (přehlednější počítání světla)
- nová větší krabice :-))
- samozřejmě nové sety příšer, hrdinů a karet vesnice.

3.11.2010 08:48:08

no hezké,
nicméně mě zajímají jen nové karty, vše ostatní jsou dle mě zbytečnosti pro navýšení ceny...

Škoda, že to nejde koupit bez těch krámů navíc... krabice mě nějak netankuje (ty rozdělovníky z prvního rozšíření taky nejsou zrovna žádný terno), žetony si můžu přidat sám (mám obrovskou krabici různobarevnejch skleněnejch kamínků a korálků) a podložka pod tři karty podzemí mi přijde totálně zbytečná, kdo si nepamatuje -2, -4, -6, tak nemá za sebou základní školu :-) A o stejnejch kartách s jiným obrázkem ani nemluvě...

3.11.2010 12:21:18

Lumir
No musim se pripojit k Merlinovi, moc mi hlava nebere, proc tam pridavaj ftakoviny navic, ktery jsou podle me vicemene k nicemu... Nove karty by me i zajimaly, ale porad jsem jeste nezahral ani prvni rozsirko...

3.11.2010 12:49:26

Lumirius
Nové karty nebo herní mechanismy jsou fajn, dokonce i ty žetony místo karet a hezká (doufám) podložka pod karty... dejme tomu. Ale k čemu budu dávat svoje peníze za karty, co už mám, jenom s jiným obrázkem? To je naprostá ptákovina. Občas mi hlava nebere, kam na tyhle nápady chodí. :-/

3.11.2010 13:28:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Thales
No u AEG cloveku obcas hlava nebere vice veci, po pravde receno jsem vuci nim uz trosku ostrazitej, a to kdyz startovali svoji serku deskovych a karetnich her, tesil jsem se na ne jako na novy svezi vitr...;)

3.11.2010 14:01:59

Aneken
Já mám pocit, že AEG se pohybuje neustále na nějaké sinusovce - alespoň tak soudím z Thunderstonu. Hra je fajn, ale vnitřek krabice byl všechno, jenom ne domyšlený, pravidla hrozná (verze 1.4 je nutnost), na kartách Militia chybí Hero a mohl bych pokračovat.

Na druhou stranu se mi u rozšíření Wrath of the Elements opravdu líbí vyřešení krabice i oddělovače. Jediným problémem je jiný odstín zadní strany, což je pro mě docela nepochopitelné. Zkrátka se AEG pořád motá sem a tam a je to škoda. Druhá hra, co jsem od nich hrál jsou Adventurers a taky jde o fajn hru, tak nevím, co blbnou...

3.11.2010 15:22:01

AEG
trpí asi podobným syndromem jako většina polských vydavadelství. Skvělý nápad, zpracování, ale vždycky si to podělají nějakou maličkostí.

4.11.2010 07:19:40

Lumir
Jo, to jsem ochoten akceptovat u Polaku ci mensich vydavatelstvi, ktere to bastli v nizkych nakladech na kolene. AEG naopak neni mala firma, funguje jiz dele a ma za sebou nejake zkusenosti. Nova je jen v sektoru deskovek, ale pri jejich ambicich ji ani to moc neomlouva...

4.11.2010 07:40:37

AEG
jsou z mýho pohledu prostě fušeři. Neviděl jsem od nich jedinou hru, která by byla po vydání vyladěná a funkční a ve spoustě případů to navíc ještě podělaj, jak říká Lumirius, různými detaily typu špatný zadní strany... Nápady maj chlapci pěkný (Tomb je super, ačkoli jsem asi jedinej z ČR, kdo ho hraje :-), ale výsledný zpracování dost pokulhává. Většinou hry vůbec nedělím podle autora nebo vydavatele, ale AEG mě holt v tomhle naučili ostražitosti.

4.11.2010 08:48:22

release
Tak zajemci o Dragonspire si muzou v kalendari zaskrtnout konec unora;)

18.1.2011 13:06:47

to aneken
No těším se na další kupu chyb, problémů, nedomyšleností, nedostatečně otestované kombinace karet a "stejné" zadní strany opět v úplně jiném odstínu, jak je u AEG zvykem ...

18.1.2011 16:49:23

Anekene
těším se :-)

20.1.2011 14:11:25

Tak teď jsem trochu zmatený...
obsah tohoto rozšíření:

New Dungeon Board
Over 500 cards with all-new art
New plastic XP tokens
Eleven new heroes and seven new monsters, plus new village cards

Těch 500 karet je co? To jsou karty ze základu?

24.1.2011 11:55:18

Beholder
Jelikož to je hratelný samo o sobě, tak tam budou v rámci těch pěti set karet krom nových hrdinů, monster, vesničanů, dungeon feature atd. nutně i karty Milice, Dýka, Železná zásoba a Pochodeň + Nemoce. Bez toho by to asi moc hrát nešlo. A ty budou mít možná nové ilustrace. Jinak vše nové karty.

24.1.2011 12:24:57

Thales
Tak tak, tyhle zakladni karty ze zakladu tam budou znovu s novou grafikou, jinak by tam mely byt nove karty...

24.1.2011 12:31:09

Má cenu základ ?
Pokud základní hra nebyla úplně OK a tady tato verze má být samostatně hratelná, má cenu potom kupovat vůbec základ ?

24.1.2011 12:34:12

aneken, Thales
alě těch základních karet nutných pro hru přece není přes 500 ne?

Lunitare: jo to je dobrá otázka :)

24.1.2011 12:39:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
V krabici bude celkem 500 karet, což zahrnuje jak "staré" potřebné pro samostatné hraní, tak i ty nové.

Lunitare: Dobrá otázka, ale jelikož základ mám, tak jí řešit nemusím. ;-)

24.1.2011 13:09:58

Thales
Když jinak nedáš, tak ti budu věřit :).

24.1.2011 13:12:23

chapu to stejně
v základním setu Thunderstonu je 530 karet a 90 z nich jsou základní karty včetně Disease.
Takže z 500 karet bude cca 410 nových karet, vč. Randomizer karet.

24.1.2011 13:29:02

Beholder a Lumirius
Lhal bych ti snad? >;-) Přesně tak, jenom tady už nebudou XP karty, namísto kterých budou tokeny.

24.1.2011 13:32:05

Promo
no a ještě obsahuje dříve vydané promo karty:

Death Sentinel
Blade Trap
The Vision
Mammoth
Harruli (complete upgrade set on this character)

29.1.2011 08:36:48

dobrá zpráva
novou základní sadou aspoň vyřeší problém jinobarevnosti zadní strany karet.

... anebo přinesou třetí barvu? :D:D:D

29.1.2011 08:53:16

hraní Dragonspire
Tak jsem si o víkendu vyzkoušel Dagonspire, dá se říct, že jsem na střídačku hrál snad pořád Dragonspire a hodně se mi to líbilo.
Stokrát lepší než základ bez rozšíření, hromada možností, další pasti - dračí, nabušení hrdinové a i některé karty. Nové hódně zajímavé příšery s hromadou pro dobrodruhy nepříjemných vlastností. Nová grafika je taky pěkná a karty jsou díky klíčovým slovům přehlednější a srozumitelnější

13.2.2011 20:29:28

To Snoopyx
A některé "přeboostlé" karty :P

Sorry Špione, nemohl jsem si to odpustit... když mi ty Falangy přišly hooodně silné :(
Když s Khany uděláš útok 20, tak je to super, ale když s těmihle sviňáky uděláš 40, tak by mi vybuchl mozek :)

14.2.2011 10:13:27

Falangy
Je pravda, že jsou Falangy s útokem 40 drsné, ale mají jen dvě úrovně, mají obyčejný útok, stojí 5 a přechod na druhou úroveň za 6 - takže nic extra. A nikdo nebrání ostatním hráčům si je koupit taky, hlavně, když jsou vlastně za hubičku, prostě jsem využil příležitosti a vy jste si toho všimnuli až pozdě. ((o:

14.2.2011 10:25:33

Vybíráme z Bazaru

Kōhaku
Kōhaku
Akt. cena: 99 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas