Thunderstone: Dragonspire

xxxxxxxxoo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Thunderstone: Dragonspire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Brent Keith
Mike Elliott
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

A další rozšíření...Thornwood Siege...Coming June 2011

jsou to blázni a začínají mě od koupi Thunderstone odrazovat, kdo to má stíhat všechna ta rozšíření...

http://www.alderac.com/thunderstone/
22.2.2011 22:11:55

Beholder
Nic si z toho nedělej :) já mám základ a tajně sním svůj sen o prvním rozšíření Wrath the Element, než přijde řada na tuhle novinku, budu už i v tom našem nesystému v důchodu a budu mít jiné starosti :)

23.2.2011 06:34:09

mno
Tak asi začnu brzdit, to mě taky už přestává bavit ... :-/ Aneb seriál jménem Dominion jsem už odstřihl po třech krabicích, tohle už začíná mít slušně nakročeno ... S Dragonspire už váhám, štvou mě ty zbytečnosti navíc (jako další kopie stejnejch karet, žetony místo xp karet, atd... ).

23.2.2011 09:03:12

Merlin
Tak Dragonspire beru jako takový restart Thunderstonu pro nové hráče, které třeba dosud nezaujal nebo nebyli extra nadšení z prvního Thunderstonu a zároveň i fandové si užijí nového (drahého) obsahu. Ale jak jsem včera narazil na to další oznámené rozšíření, tak je asi prdím. Thunderstone není špatný, ze začátku jsem byl sice spíše proti němu, ale teďka jsem si ho po dlouhé době zase zahrál a bylo to celkem fajn. Ale stejně mám mnohem raději svižnější a více kombinační Dominion a navíc se nám ten deckbuilding začíná doma hromadit. Takže si asi nechám zajít chuť, protože jak se znám, tak bych musel mít všechny krabice a tohle přece nejde :))

23.2.2011 10:03:39

mnoho rozšíření
Tak nevím, ale není dobře, že bude na VÝBĚR z možných rozšířeních? Nikde není přeci psáno, že člověk musí mít všechny. Pročtu si, co je v rozšíření nového, čím obohatí původní hru a mrknu na reakce lidí, kteří to hráli. A pak se rozhodnu. Small world, jedna z mých nejoblíbenějších deskovek je toho příkladem. Nekoupil jsem ty hrdiny, nebyly by pro mě takovým přínosem. Takže, jsem moc rád, že vychází celá řada rozšíření. člověk si pak může vybrat ty nejlepší, nejdoporučovanější, prostě ty, které mu sednou.

23.2.2011 10:08:29

černý vlk
jasně, takhle uvažuje racionální člověk, ale ne fanatik do deskovek a karetek, který musí mít všechno, jinak má pocit, že mu něco chybí :)

23.2.2011 10:11:13

Beholder
chápu :D ale přítulka si myslí, že už fanatik jsem... poté, co se mnou už odmítá hrát třeba GOSU, hraju to s imaginárním soupeřem... a Thunderstone, jestli bude to rozšíření další kvalitní, fanaticky ho koupím taky... mám vnitřní dohodu, že když si koupím rozšíření k nějaké hře, smažu si jinou hru z wishlistu. Už jich tam moc chudinek nezbývá.

23.2.2011 10:33:25

černý vlk
Tak s takovým wish-listem co máš ty, bych si šel asi hodit mašli :D

23.2.2011 10:39:13

Beholder
Však já bych chtěl taky více her, než mám ve wishlistu, ale zatím pro mě nemá u většiny cenu je kupovat, když je hraji s lidmi, kteří je mají včetně rozšíření. To jenom u Arkhamu musím mít komplet. ;-)

Ale jinak jsem taky rád za více rozšíření, člověk si vybere a když to není sběratel, ale normální hráč, tak si všechno nutně kupovat nemusí. Alchemy k Dominionu jsem taky nebral, protože z mého pohledu hru nijak nerozšiřuje. U Thunderstonu se mi zatím všechna rozšíření líbí.

Jediné rozšíření, které ale skutečně potřebuji, je rozšíření dne na nějakých 36-48 hodin, potom bych stíhal i víc hraní. :-D

23.2.2011 12:52:11

Thales
jo jasně...i já zatím Alchemy odolávám. Nebo třeba karetního rozšíření do mého oblíbeného Small World jsem se taky zbavil, protože mi tam nějak nesedělo (ovšem musel ho první za každou cenu mít že :)) ). Ale stejně kdo to má stíhat kupovat (kde na to brát peníze a čas)...

23.2.2011 12:56:04

Beholder
Proto si myslím, že by se měl člověk zaměřit na pár her, které chce mít komplet a nesnažit se mít vše, protože to jednoduše nejde. I to málo, co vybere, bude dávat horko těžko dohromady. Na druhou stranu, být já milionářem, tak si založím herní klub spojený s kavárnou. :-D Každopádně Dragonspire si ještě dám, pak uvidím.

23.2.2011 13:21:36

o Dragonspire
uvažuju jako o jediný hře z hromošutrů

23.2.2011 13:38:22

Thales
no právě...stačí 3 - Dominion, Thunderstone a třeba Arkham Horror a už to je minimálně 15 krabic :)

23.2.2011 13:44:19

Beholder
To ja naopak u Dragonspiru uvazuju, ze bych to rozbalil a strelil nekde zaklad. Co jsem koukal na karty, konecne se to naucili delat tak, aby to davalo z hlediska tvorby baliku smysl;)

23.2.2011 14:12:31

Aneken
To mě taky napadlo, ale možná bych základ dal někomu jako dárek. Zadarmo potěší, no ne? ;-) Na druhou stranu, kdyby se povedl prodat, třeba by bylo na rozšíření k Arkha... sakryš a jsem tam, kde jsme s Beholderem před chvílí byli! :-)

23.2.2011 14:31:30

aneken
Já ti pořád nevím...teďka jak jsme hráli základní Thunderstone po dlouhé době, tak to nebylo špatné a celkem jsme se bavili, ale pořád nám v mysli i na jazyk přicházela kritika na situace jako např. Super, tak už mi to po x kolech nějak pěkně přišlo, trpaslík s halapartnou + nějaké to světlo. Kouknu do dungeonu a tam na rank 1 borec co je odolný proti edged weapon, tak nic, na rank 2 borec co mi zabije hrdinu a na rank 3 nemám světlo ani attack. Tak nic no, aspoň si vyleveluju trpaslíka na 2. levelu...sakra 3. level už není? Takže buď si můžu jít s hromadou peněz koupit nějakou blbost nebo jít odpočívat a něco zahodit. Super kolo...na takovou kombinaci můžu zase čekat x kol :). Samozřejmě, jak se hra rozjela, tak už se dalo skoro každé kolo něco sejmout, ale bylo to takové těžkopádné a zdlouhavé. Fakt mám raději svižný Dominion, kde nemám problém zahrát 3 partie za sebou. U Thunderstone si to nedovedu představit. Když už musím mít fantasy tématickou hru, tak si zahraju warhammer invasion nebo si uděláme čas třeba na Descent.

Stále váhám, jestli tolik deckbuildingu využiju, zvlášť když mám raději svižnější a více kombinační deckbulding. To množství rozšíření mě navíc začíná slušně odrazovat. A ani se mi nechce moc věřit, že Dragonspire moje "problémy" vyřeší :)

23.2.2011 14:38:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Pokud máš "problémy" s tím, co jsi psal, Dragonspire je nevyřeší ((o:
A asi si více užiješ Warhammeru nebo Descentu. ((o:
A když Ti bude smutno po Thunderstoneu, tak si ho v Korunce s tebou klidně zahraju a určitě nejen já. ((o:

23.2.2011 15:00:07

Snoopyx
Tak to beru :)

23.2.2011 16:00:45

rozšíření?
fakt další? tak to je sila právě jsem dorovnal karty do Dragonspiru a je to natěsno, vyplněny všechny přihrádky. Další rozšíření se do jedné krabice už nevleze. Jinak nové ilustrace základních karet se mi až na milici vůbec nelíbí.
Podložka pro vytvoření Dungeon Hall mohla být aspoň v nějakém tématickém provedení, když už se zlepšily kresby hrdinů a některých monster.
A ještě jedna věc, na co je zarážka s druhem monster Dragon - Humanoid. Nějaká promo karta?

23.2.2011 20:56:14

to Snoopyx
Ne, Thunderstone už proboha ne! Nechcete raději zahrát Cosmica? :-D
(Zúčastnění dneska v Korunce pochopí, ostatní snad také.)

23.2.2011 21:17:37

Vybíráme z Bazaru

Kemet krev a písek + kniha mrtvých  CZ
Kemet krev a písek + kniha mrtvých CZ
Akt. cena: 3100 Kč
Končí za: 19 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas