Thunderstone: Doomgate Legion

xxxxxxxxxo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Thunderstone: Doomgate Legion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Thunderstone
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojmy

hrál už to někdo? má cenu si to zakoupit?
2.1.2011 09:16:04

mám od Essenu
Thunderstone mám hodně rád takže možná zaujatý komentář, ale stejně jako Wrath of Element i tohle rozšíření hru posouvá mnohem dále, nejenom nabaluje a zesložiťuje hru. Je to sice smutné, ale základ Thunderstonu je nedostačující a právě až rozšíření z toho dělají kvalitní hru. Doomsgate Legion v sobě přináší karty Pokladů docela zajímavé monstra jako jsou Kultisté nebo Druidi. Jsou zde dobře použitelné karty do vesnice Mercenary, kteří mají mimo svou schopnost také draw card jak ve vesnici tak v podzemí.
Hrdinové jsou spíše kombinační než jen s nějakýma vysokýma statama, např. hrdina co rozdává Disease karty ostatním hráčům do balíku (něco jako Čarodějnice v Dominionu) a taky se ve hře objevil speciální Disease balík, kdy je mnohem více druhů nemocí s různými efekty.

2.1.2011 10:25:40

rozhodnuto
objednal jsem si hru, jen nevím, kde je zádrhel, mělo to přijít do ČR už v půli prosince a pořád to tu není :(

2.1.2011 10:36:36

Lumirius
Ty mě na ten Thunderstone snad jednou přesvědčíš :), začíná mě lákat. Hlavně po těch dvou rozšířeních, protože samotný základ je fakt nic moc a jsem rád, že to uznávají i fanoušci :)

2.1.2011 10:37:10

Beholder
chlape někdy dojdi na "kafe" jak ti nepojede bus a zkusíme zahrát, když Korunku nestíháš. Jinak pokud máš doma všechny Dominiony, tak budeš mít doma skoro dvě identické hry, ale s jinou atmosferou a teď mi připadne že v Thunderstonu je o dost důležitější deckbuilding než v Dominionu, kde ti to řeší náběrové karty.

2.1.2011 10:41:56

Lumirius
Teď mám zkouškové, ale po něm už snad budu stíhat Korunku, protože mě čeká semestr s pouhými dvěmi předměty, takže pravděpodobnost, že mi je narvou na středu ve 4 je malá, tak jsem zvědav :)

Kromě Alchemy mám všechny (a už bych nejraději další nepřikupoval :) ) a pak mám navíc Ascension a Resident Evil, takže se mi můj plán, že nechci mít doma podobné hry, jaksi začíná hroutit :). Proto začínám uvažovat o Thunderstone. Nevím na kolik je reálná ta česká verze Thunderstone + 2 rozšíření, možná že bych do ní šel, ale jsem trošku skeptický k těm českým názvům, přece jen mám rád originální anglické názvy a když Míša zvládá hrát anglicky Dominion (už se trošku naučila ta hlavní klíčová slova :) ) a dokonce i Ascension, kde karty plynou, tak si myslím, že by dala i anglický Thunderstone. Ještě ji tak přesvědčit, že s těmi rozšířeními je to lepší hra, protože mě základ Thunderstone moc nezaujal a Míšu ještě méně.

2.1.2011 10:48:55

ilustrace
dnes jsem rozbaloval tohle rozšíření a celkem mě znechutily některé ilustrace. Za tohle půjde půl hvězdy dolů. Navíc v obalech se tam hra skoro nevešla.

24.2.2011 21:51:18

dojmy
Včera jsem rozbalil Wrath of the Elements a Doomgate Legion a moc se mi líbí. Obě rozšíření + základ se mi krásně vejdou do jedný krabice (bez obalů). Nové pasti, poklady, guardiani, swarm, postavy..to vše krásně obohacuje základ. Manželka bude překvapená až se vrátí z výletu. Thunderstone patří k jejím oblíbeným hrám a teď to teprve bude bašta;) Nevěděl jsem jestli začít rozšiřovat Thunderstone nebo Ascension, ale teď jsem rád, že jsem se rozhodl pro TS;)

26.7.2011 16:08:01

odulin
připrav se na těžší hry, ty příšery jsou tam fakt drsné a celkově mi připadne že s rozšířeníma se hry prodloužily, ale to jim neubírá na atraktivitě.

26.7.2011 16:21:40

Lumirius
Na příšery jsem zatim jen letmo kouknul, ale když to bude těžší, budu jen rád:). Chtěl bych se zeptat, jak hrajete thunderstony? Myslim počet... jeden, dva, více nebo všechny nebo los?

26.7.2011 16:55:32

Odulin
Losujeme hrajeme samozřejmě s jedním. Zkoušeli jsme aji ty nějaké variace ale nikdy jsme nebyli schopní hrát dvě hry po sobě. Hráváme ve dvou lidech a pod hodinu jsme se aji s přípravou nedostali. Obvykle hrajem tak 70-90 minut.

26.7.2011 19:12:18

Vybíráme z Bazaru

Rallyman GT
Rallyman GT
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas