Thunderstone Advance: Towers of Ruin

xxxxxxxxoo hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Thunderstone Advance: Towers of Ruin - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
Autoři: Edward Bolme
Mark Wootton
Mike Elliott
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Stále zaujímavejšie...

Ako tak pozerám na video od Toma Vasela o Thunderstone Advance (ešte idem pozrieť to pre stálych hráčov TH, toto je pre "nováčikov"), tak Thunderstone je čím ďalej tým zaujímavejší!

A viem si celkom dobre predstaviť, že práve toto by mohlo vyjsť aj v češtine...

Žeby sa toho niekto chytil, há?
14.2.2012 16:12:24

taky se mi to líbí
vypadá to na dosti vylepšený Thunderstone. V češtině bych do toho taky šel :)

14.2.2012 20:26:43

ach jo...
..ten Tom ale umí člověka nadchnout :D
Přesto se nezmínil o tom, že si plno lidí dříve stěžovalo na nějaké zádrhele v mechanismech a jestli jsou odstraněny. Zdá se, že ne a že si toho ani nevšiml, protože je to jeho oblíbená hra. No uvidíme až se někdo pochlubí.

P.S. Tak na BGG se AEG přímo rozepisuje, že nějaké chybičky napravili (asi skutečně naslouchají lidu):

http://boardgamegeek.com/thread/761635/rules-updates-general

15.2.2012 02:03:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Jo, v cestine...
...by to byl jasny kup. A kdo vi, treba se toho i dockame...

15.2.2012 07:51:46

Tak to už jsme tři...
... co by to v češtině brali :)

15.2.2012 08:17:17

v CZ
už jsme 4

15.2.2012 16:23:55

hmmm
až vás bude tak tisíc, tak to možná někdo lokalizuje :-)

15.2.2012 18:13:30

lokalizace
pokud se nepletu, tak jednu dobu původní Thunderstone chystal vydat Mindok, ale nakonec se do toho nepustili, jelikož jim hra nepřišla až tak dobrá... tak třeba to vyjde teď s vylepšenou verzí:)

15.2.2012 18:29:46

Thunderstone Advance
Shlédl jsem video Toma Vasela a hra mě začala zajímat. Původní hru jsem měl i přes její nedostatky poměrně rád, ale po pár hrách jí všichni odmítli znovu vytáhnout na stůl, což vedlo k jejímu prodeji. Jak se zdá, eliminuje Advance hlavní neduhy hry, postupně je zde vypíši.

1) Akce přípravy (prepare), ve které si můžete karty z ruky dát na vrch balíčku, je obrovský skok dopředu. Bylo zcela frustrující, když vám karty přicházely v nevhodném pořadí a nemohli jste s tím nic dělat. Hlavní problém hry, který hráče nepříjemně zdržoval.

2) Pomocníci (familiar) ve videu sice nejsou dopodrobna vysvětleni (hromadí se XP na nich, nebo stačí mít volné?), ale i tak je to velmi příjemná možnost, jak naložit se získanými zkušenostmi.

3) Design karet vypadá rozhodně lépe a přehledněji, než tomu bylo u původní hry.

4) Herní deska dávající hráčům hledajícím rychlejší hru možnost mírnějšího světla/temnoty (dříve light, nově darkness). 4 pole s hodnotami od -1 po -4 jsou rozhodně příjemnější než násobky dvou a znamená to další zrychlení hry.

Závěrem tedy mohu říct, že autoři si zjevně vzali ponaučení a snažili se odstranit největší bolístky hry. Zda se jim to podařilo k mé spokojenosti nevím, ale rozhodně bych to rád vyzkoušel. ;-)

15.2.2012 22:05:10

Hmmmm
ty videa jsem neměl vidět. Wishlist.

16.2.2012 10:58:27 | Upraveno autorem (porovnej)

TS:advance
četl jsem u popisu, že je to plně kompatibilní se starýmu kartami .... je to tak? chci si koupit rozšíření k původnímu TS, tak abych neudělal zbytečnou chybu.

16.2.2012 11:07:13

Sinuhet
no s tímhle jejich prohlášením bych byl opatrný, protože se tam třeba nebudou vyskytovat Milice a na Příšerách je napsáno zabij Milici atd. Bude teda Milice plně nahrazena Regularama? A plno dalších věcí. Jako pujde to nakombinovat ale bude to mít mouchy. Sám vlastním skoro všechny rozšíření, ale už tak nějak tuším, že se mi na starý TS bude prášit.
V každém případě už teď při hraní zkusím používat akci Prepare :-)

16.2.2012 11:25:39

pravidla
k dispozici již jsou i pravidla - http://www.alderac.com/thunderstone/2012/02/22/thunderstone-advance-rules/

22.2.2012 20:19:37

Level Up Week
Game stores around the world are hosting a pre-release Level Up Event from March 2 until March 8. This week will your first chance to get your hands on the smash deckbuilder, with a bonus.

Pánové obchodníci, týká se to i našich e-shopů?

24.2.2012 10:11:13

Křene
taky mi to dneska došlo mailem. Otázka do pranice, do preorderu bych určitě šel.

24.2.2012 12:20:29

Lumirius
Prosím šťastného majitele tohoto nového přírůstku o brzké podělení se o dojmy :)
Děkuji

15.3.2012 06:26:19

rbx

Kren
ano, tyka. Tyka se to cele prvni varky, ke ktere dodavame zdarma balicek promo karet.

15.3.2012 07:33:19

The Hammer
tak zatím máme za sebou první hru, změn je v konceptu docela dost, některé věci jsme hledali v pravidlech. Tož byli jsme více zbití jak ti hrdinové v dungeonu.
Po první hře teda: "U mě dobrý" :-)

15.3.2012 08:25:40

sup ho do wishlistu...
Tak toto by bola jasna kupa pri vydani ceskej verzie. Pevne verim, ze sa jej dockame...

15.3.2012 08:56:07

První dojmy
Tak po první hře lehké zklamání: ano, akce Prepare je skutečně užitečná, ano je to pravidlově ucelenější, přehlednější, hezčí, smysluplnější ALE
1)pořád mi to přijde zdlouhavé, okamžiky, kdy je deck plný trofejí a není co kupovat jsou strašně nudné
2) pochybuju o kombonovatelnosti s předchozími kartami, tuším tam citelnou nevyváženost

Takže za mě to není "o ligu lepší TS", ale "o fous lepší TS"...

26.5.2012 12:11:50

Dojmy
Poprvé jsme svedli více než 2 hodinovou bitvu ve dvou lidech a musím podotknout, že nás nadšení z Thunderstone Advance: Towers of Ruin rozhodně neopuštělo. Tématika, krásné karty atd. - prostě paráda.. Rozjezd byl sice pomalejší za asistování pravidel, ale o to více nás hra pohlcovala.. Za mě určitě palec nahoru.

2.9.2012 21:26:00

Vybíráme z Bazaru

Puerto Rico
Puerto Rico
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas