Thunderstone Advance: Towers of Ruin

xxxxxxxxoo hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Thunderstone Advance: Towers of Ruin - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
Autoři: Edward Bolme
Mark Wootton
Mike Elliott
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšírenie alebo samostatná hra?

Je to vlastne rozšírenie alebo samostatná hra? Resp. je to nejaká nová vetva tejto hry, alebo sa len autori poučili z chýb, napravili ich a vytvorili Advance? Dá sa to zmiešať s kartami z ostatných Thunderstone a pritom dodržať nové pravidlá z Advance?
18.3.2012 16:37:23

santorrinni
Jedná se o samostatnou hru plně kompatibilní se všemi předchozími hrami Thunderstone. Tolik alespoň informace z BGG.

18.3.2012 17:43:08

kompatibilita
kompatibilní by měl být, jen design karet je jiný, a co jsem viděl obrázky, tak attack se dělí na physical a magic.

18.3.2012 18:01:13

smíchat to půjde, ale bude v tom ještě větčí binec než je
Pokud to budeš hrát s lidma co mají nahráno velké množství partií, tak to je v pohodě, ale vysvětlovat občasným hráčům nebo nováčkům že Milice je Regular, že ti nebude fungovat většina komb s jídlem, protože už v základním setu není Iron Rations a další malé drobnosti, které nakonec udělají hru zcela jinou a změní její styl a dynamičnost. Nevím zatím jsme to nemíchali, protože stále zkoušíme čistý Advance, ale třeba ani autoři zatím nedoporučují používat pasti a jiné Dungeon Features z klasické verze. Já to vidím tak, že je to jako s 51st State a New Era. Napsali to tam aby si to lidi koupili.

Napsal jsem takovou úvahu, ale čeká na schválení.

18.3.2012 18:48:09

Santorrini
Už nějakou dobu ten problém sleduji. Zdá se, že AEG udělalo všechno proto, aby hráči museli přejít na nový Thundestone. Nepochopitelné je především přejmenování Milionáře na Regulara - to je hrozné fópa ( a nebo marketingový tah?). Každopádně by Thunderstony měli být normálně kombinovatelné, ale nutná budou errata a nebude jich málo. Celkově dost přemýšlím o novém Thunderstonu, ale nakonec pořídím spíš Takenoko, nebo podobnou ptákovinu. Ono totiž úplně stačí aplikovat pravidla z nové verze na tu stávající a hra se hned dost změní.

18.3.2012 18:57:49

kompatibilita
tady je oficiální vyjádření ke kombinaci klasického TS a TS: Advance
http://www.alderac.com/thunderstone/files/2012/03/Thunderstone-Compatibility-Guide.pdf

23.3.2012 07:10:42

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici (CZ)
Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici (CZ)
Akt. cena: 10 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas