Through the Ages: Příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 243x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Máme za sebou první hru (výukovou) a trochu mě překvapila síla osobnosti Michelangela. Starší syn v závěrečných kolech získával drtivé množství kulturních bodů právě díky této osobnosti. Měl 6 na ukazateli spokojenosti a jestli jsme dobře pochopili text na kartičcce, přidával se u každého chrámu a divu 6 dalších kult.bodů za kolo! To mi přijde hodně silná karta.
26.9.2009 17:35:21

to Sydo
No ten web je už databázově značně zastaralý a nepružný a Pogo na rozdíl od Dia není softwarový odborník, takže proto je takový stav jaký je. Pokud někdo obhospodařuje web jako to tady dělá Zeus, tak to musí být především odborník z oboru a to Pogo není. Buď to musí být fanda (jako Zeus), který kromě své softwarové práce, která ho živí, je schopen vyvíjet i web. Nebo pokud je web firemní, tak musí být na to zaplacený odborník. Hrajeme.cz je tak něco napůl a podle toho to taky tak vypadá. Není to oficiální web Mindoku, ale je to víceméně zděděná záležitost po rozdělování firem Albi - Mindok. Myslím, že si Mindok nemůže finančně dovolit zaplatit člověka, který by to dělal na plný úvazek a fanda jako je tady Zeus do toho nepůjde, protože ten web je přeci jen provázán s komerční vydavatelskou firmou.
Já bych to až zase tak moc nekritizoval, protože moc lidí si tam své ještě pořád najde. Taky by se mi líbilo, kdyby to někdo vzal pořádně do ruky, protože přeci jen ten web je svým změřením taky trošku něco jiného jak tady Trol. Trol se mi zdá více Geekový. Hrajeme by byla spíše služba takové té začínající veřejnosti. To je ale jen taková moje soukromá představa. Já prakticky s tím webem taky nemám moc společného i když tam mám administrátorská práva. Dělám sice v softwaru, ale nejsem webový odborník, ale co můžu trošku vidět ty střeva Hrajeme.cz, tak se s tím opravdu nic moc dělat nedá. Je to takový uzavřený koncept, který lze víceméně administrátorsky ovládat spíše na uživatelské úrovni než do toho něco doprogramovat.

8.10.2009 10:47:25

Michelangelo
Nám se zdá Michelangelo taky velmi silný a hrajeme ho přesně tak, jak tady psal Tom (v překladu od Filipa Murmaka). A silně zvažujeme, že Michelangela vyhodíme a nebudeme s ním hrát. Myslíte si, že je to opravdu hratelná karta?

8.10.2009 10:48:38

Sydo
Sice jsem s Pogem v životě nekomunikoval, ale jak tak čtu co vše v Mindoku musí zastat, tak smekám. Pokud Pogo administruje přidávání nových her plus semo tamo novinku, zabere to svůj čas. A pokud musí i balit speciální zásilky a vůbec řešit hromady mimořádných požadavků od uživatelů, tak je to na zbláznění. Občas mi to připadá že v Mindoku se všechny problémy hrnou přes něj. Aspoň jsem zde zatím neslyšel, že by za Mindok v nějaké záležitosti jednal kdokoli jiný.

8.10.2009 11:05:21

Kadaver
me napada jedine, vyhodit Michelangela a definitivne jej nahradit ceskou bonusovou osobnosti. Kdyz si clovek spocita naklady jak horko tezko dosahnje budovy ktera mu prida aspon jeden nebo dva body kultury do kazdeho kola a pak nekdo vesele vytahne kartu, ktera mu to pripocitava i za smajliky, kterych je treba mit logicky co nejvice aby se dali vyuzivat lide, tak je to drasticky nepomer. Ja si stejne stale myslim, ze ta karta byla proste myslena tak, ze ziskava clovek body kultury za vynalezy se smajliky, ne za budovy. Tedy za konkretni obrazky smajliku, ne za postavene budovy, ktere smajliky nasobi.

8.10.2009 12:01:26

michelangelo
Asi se spíš taky přikloníme k variantě, že se smajlíci nebudou násobit počtem budov na kartě,ale prostě se přičtou jen 1x.

8.10.2009 12:10:28

Michelangelo
Nemám veľa nahrané, ale nie je možné bojovať proti akejkoľvek naoko silnej karte? Nie je možno použiť niečo ako "vidím, že mu to sype kulturnzch bodov, tak sa zameriam na výstavbu armády a dám proti nemu dva krát za sebou "Stret kultur" tak, aby som ho donutil plakat"? :-)

8.10.2009 12:20:02

to pecovarhy
Zatím jsme se nedostaly k úplné variantě hry. Hrajeme jen pokročilou a tam nejsou zatím války, tak se uvidí potom.

8.10.2009 12:21:19

Pecovahry
to je opet ale znacne nakladna zalezitost, musis vychytat karty a defakto pak na to soustredis vsechno a souper ti stejne odskoci.

8.10.2009 12:22:25

to pecovarhy
Je jasné, že na toho hráče pak bude soustředěno úsilí ostatních, jako třeba velmi účinná karta agrese Assasination (neznám český překlad, ale bude to nějaký Atentát - možnost zabít hráči jeho leadera), ale i tak si myslím, že si zatím ten hráč nahrabe dost, protože na agrese a války se musí člověk nějakou dobu připravovat, aby byly úspěšné. A ten hráč si takového leadera bude taky velmi dobře bránit.

8.10.2009 12:51:32

Kadaver
Pravda, pravda. Civku som hral zatial iba s mojou zenou a ta je zasadne proti militarizacii spolocnosti :-) Takze ak by aj zvolila prudky rast KB uz v I. veku, dost by mi tym nahravala...
Ak to hraju traja-styria hraci, viem si predstavit, ze by mohla vzniknut proti takemuto ubehlikovi aliancia...

8.10.2009 13:17:25

to pecovarhy
Jak je na tom tvoje žena s chutí hrát deskovky. S tou mojí to asi znáš z mého článku. Tak se chci zeptat jak se stavěla k CIVce, jako poměrně komplexní a složité hře??? Jestli to zas vůbec budu mít s kým hrát.

8.10.2009 15:41:41

to kren
Ženské, které normálně skoro vůbec nehrají a kdyžtak jen kratší euro, civka chytla v plné síle a její délka a komplexnost není překážka. Aspoň co jsem vypozorovala já.

8.10.2009 15:45:42

to Sappho
Doufám :-))). A poslouchej, mohli bychom taky někdy něco zahrát když už jsi z Ostravy ;-).

8.10.2009 15:57:56

TtA a ženy
Moje přítelkyni TtA nebaví, je to pro ni moc "počítací" a "zdlouhavé" (a to jsme hráli jen výukovou hru :-) Ale včera jsem hrál v takovém miniklubu, hráli jsme s holkou, kterou to podle mě docela bavilo a navíc se hezky chytala a i když hrála poprvé, skončila ze čtyř druhá. A vyvedla mě z omylu, že na vojenskou sílu nemám moc smysl hrát ve výukové hře :-)

8.10.2009 16:20:53

to Kren
Určitě. Přivedla bych ještě jednu duši:)

8.10.2009 16:25:19

hmm
tak odehrana prvni pokrocila hra a masakr. hodne me vykyvalo ze jsem poradne neprosel po jakych cilich jit, jake se na konci hry budou hodntit. Jinak Michelangelo preci jen jde vyrovnat, je tam jeste jedna osobnost (sakra ted s inevzpomenu na jmeno) ktera po skloubeni s knihovnami a divadly dava rovnocenny bonus ke kulture. Ale zase hodnme zalezi, jestli clovek tu kartu chytne, kdyby ji chytil ten, co ma Michelangela, tak je totalne vymalovano:-)

8.10.2009 18:44:02

Kren
Na Cívku ma upozornila práve moja žena. Absolútne nám neprekáža dĺžka, ani to, že do stratégie sme ešte nevnikli.
Máme zatiaľ úplne číry dobrý pocit z toho, ako sa nám vyvíjajú dve spoločnosti, aké sú tam netušené možnosti. Dokonca, vždy si po skončení partie povieme niečo o našich civilizáciách, v čom boli ich slabiny, v čom boli silné.
Neviem sa dočkať, kedy nám podrástu obe dcérky, aby sme zakomponovali aj "zmluvy"... :-)
Naozaj, Cívku obaja z nás považujeme za našu najlepšiu hru v zbierke (ktorú som pod svojím profilom iba nedávno aktualizoval, takže možno porovnať)!

8.10.2009 18:45:24

pecovahry
my jsme se po prave pred chvili odehrane pokrocile hre s manzelkou kvuli te hry pohadali:-) Skoncilo to o dva body rozdil s tim, ze jsme se pak hadali kdo hral nco blbe a beztak s ipripocital nejake body chybne navic:-D No, skoro jsem toho Michelangela nakonec dohral a nastval jsem ji nakonec tim, ze ty dva body rozdilu jsou na urovni statisticke chyby:-D

8.10.2009 18:51:53

pecovahry
my jsme se po prave pred chvili odehrane pokrocile hre s manzelkou kvuli te hry pohadali:-) Skoncilo to o dva body rozdil s tim, ze jsme se pak hadali kdo hral nco blbe a beztak s ipripocital nejake body chybne navic:-D No, skoro jsem toho Michelangela nakonec dohral a nastval jsem ji nakonec tim, ze ty dva body rozdilu jsou na urovni statisticke chyby:-D

8.10.2009 18:51:54

Ringo
Ak si dobre spomínam pravidlá, je zakázané jedným hráčom zobrať s radu kariet dve karty osobností toho istého veku. Prepokladám však, že toto dodržuješ.

8.10.2009 18:52:28

Ringo
Čakajú vás oboch krušné chvíle pri plnej hre, len tak ďalej. :-)
My sme svoje prvé hry museli úplne vylúčiť z nejakého hodnotenia, lebo nám zákonite ukazovatele prírastku za kolo nesedeli s aktuálnym stavom budov a technológií... Raz to bolo dokonca brutálne - povedzme porovnateľné s tým, že by som neznížil prírastok kultúry po tom, čo nastal III. vek a Michelangelo musí z hry von... Ale už si presne nespomínam na náš konkrétny prípad.

8.10.2009 18:58:31

pecovahry
to ze nesmim mit vylozene najednou dve osobnosti vim, ale ze se t ovztahuje na dve osobnosti stejneho veku jsem nevedel. Myslis jako vylozeni, nikoliv jen vzeti si do ruky?

8.10.2009 19:23:24

tom

ringo
Můžeš mít jen jednu aktivní osobnost, a zároveň si můžeš vzít jen jednu osobnost z každého věku do ruky.

8.10.2009 19:26:22

tom
aha, tak to jo, to se nam ani jeste nestalo, ze by si nekdo chtel brat do ruky druhou osobnost.

8.10.2009 20:04:32

tom

upřesnění
Nevím jestli si rozumíme, ne že bys měl dvě osobnosti v ruce, ale jakmile si jednu z toho danýho věku vezmeš, už si ze stejnýho věku nemůžeš vzít další, i kdybys tu první měl vyloženou. celkem si tedy můžeš vzít za celou hru maximálně 4 osobnosti, a to jednu A, jednu 1, jednu 2, jednu 3.

8.10.2009 20:21:43

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 17 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Normandie: UK Airborne 
Heroes of Normandie: UK Airborne 
Akt. cena: 545 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas