Three Kingdoms Redux

xxxxxxxxxx hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Three Kingdoms Redux - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 160 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Starting Player
Autoři: Christina Ng Zhen Wei
Yeo Keng Leong
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První, druhé a další dojmy

Zdravím, mohl bych poprosit někoho kdo hrál tuhtle hru o sturčný popis svých dojmů. Děkuji.
11.10.2018 09:45:58

Dojmy
Tematicky je pro mě dost přitažlivá a jsem z ní doslova nadšený.
Systém je dost jednoduchý: draží se X akčních polí, která člověku umožní dělat Y akcí. K dražbě se používají generálové dvou druhů: administrátoři a válečníci. Ti sice občas mají stejnou kombinaci základních statistik (administrativní schopnosti/boj/vůdcovství), ale naprosto jinou speciální schopnost, opět dost tematicky propojenou s danou postavou. Ve výsledku mám tedy během hry k dispozici určitý počet dělníků, jejichž skladba a sled budou pokaždé jiné.
Konflikt je ve hře přítomný především na dvou rovinách: a) snažím se dražit akce, které mi pomohou, a zároveň zaříznout soupeře, b) existují akční spoty, které představují "válku" a soupeření o pohraniční provincie (umístění určitého počtu generálů je navíc jedním ze způsobů spuštění konce hry).
Kromě toho vstupují do hry bonusy v podobě karet technologií (pomáhají během hry, nebo na konci přinášejí extra body), vztahy s barbarskými kmeny, na kterých se dá nahonit spousta bodů, nutnost uživit a zaplatit rozmístěné armády a také aliance, kterou spolu mají druhý a třetí hráč a která jim umožňuje efektivně blokovat potenciálně nejatraktivnější akční spot, na který si dělá zálusk hráč první. O rozvoji obchodu a hospodářství nemluvě.
Aliance se přelévají, generálové vstupují do hry, draží se a výsledkem je hra, kterou bych doporučil minimálně vyzkoušet.
Za mě prostě nářez.:-)

14.10.2018 08:55:43

Vybíráme z Bazaru

Raptor
Raptor
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas