King's Dilemma, The

xxxxxxxxxo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

King's Dilemma, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: intriky
Čeština: není
Vydavatelé: HeidelBÄR Games
Horrible Guild
Autoři: Hjalmar Hach
Lorenzo Silva
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bude/je tohle vůbec u nás?

Zdar lidi, nevíte něco o dostupnosti téhle hry u nás? A předpokládám, že s češtinou vůbec ani nemá cenu počítat?
13.2.2020 18:01:54

Nemyslím si

Osobne si myslím, že táto hra je tak úzko profilová, že sa to asi nikomu neoplatí lokalizovať. A ešte k tomu, v našich končinách Legacy (jednorazové) hry nie sú až tak populárne, kvôli minimálnej znovuhratelnosti

2.4.2020 18:55:06

Legacy na vzestupu
Já si naopak myslím, že legacy a příběhové hry obecně si už i u nás dobývají své místo na slunci. Královo dilemá vypadá hodně zajímavě. Nejsou nějaké nové zprávy ohledně vydání u nás?

17.11.2020 22:53:24

Nemyslím si
Vzhledem k tomu jak všude tahle hra dostala naloženo a to nemluvím jen o Deskofobii, tak se nikdo ani neodváží.

18.11.2020 07:02:51

Naloženo
O kom mluvíš, když ne jenom o DF?

https://boardgamegeek.com/boardgame/245655/kings-dilemma

8.1 od lidí nevypadá jako úplný průšvih, kterého by se měl někdo bát.

Jinak je tam dost textu, je to legacy, není to rozhodně hra pro všechny. Takže já bych také lokalizaci považoval za nepravděpodobnou, i když vím, že se o to u nás pár vydavatelství zajímalo...

...................................................................
Odvážný dobrodruh

18.11.2020 10:15:38

Kubrt
Kubrte, a ty jsi to dohrál? Viděl jsem několik review a hodnoceni, ale kromě SU&SD a Deskofobie to nikdo v tu dobu dohráno neměl (i Vassel zmínil, že hrál asi 8 her), což je podle mě zásadní. Protože ta hra se v různých částech tváři dost jinak.

18.11.2020 10:28:32 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Nedohrál. A viděl jsem jen video od Deskofobie, s kterým proto nemohu nesouhlasit.

Jen mě překvapilo tvrzení "všude tahle hra dostala naloženo". Protože kromě DF jsem nikde zásadní kritiku neviděl. Takže jsem chtěl, abych si rozšířil obzory. :) A jelikož na videa o deskovkách nekoukám, tak je zcela pravděpodobné, že mi to skutečně jen uniklo. :)
...................................................................
Odvážný dobrodruh

18.11.2020 11:41:56

Kubrt
Tak samozřejmě se jednalo o mé dojmy z celé te atmosfery kolem této hry a nepodložené informace. Kdo v dnešní době ověřuje informace, žejo :-D

Ale recenzenti by si tu hru měli dohrát a pak o ní něco mluvit, pokud to chcou nazvat recenzí. Což chápu že u Legacy nebo kampaně hry může být delší časový rámec a Petr udělal jen dobře, že to dojel do konce.
Za mě je vždycky alibističtější říct, že to jsou dojmy a zbytek ať si o tom udělá názor sám pokud chce.

Jo a samozřejmě nepřeberná studnice vědomostí a názorů je discord Deskoherní Inkvizice, protože kde jinde můžete slyšet opravdový názor :-D
Konec reklamní přestávky.

19.11.2020 08:11:46 | Upraveno autorem (porovnej)

King's Dilemma
Ja si myslím, že to česky nebude, keďže napr Pandemicu, ktorý je mega známy sa v Legacy verzii nedarilo a toto je známe ešte o dosť menej.

Ale teda, ja som Kráľovu dilemu dohrala a musím povedať, že za mňa to bola najlepšia legacy hra, ktorú som hrala. Keďže porovnávam s Pandemic Legacy dve sezóny, Rise of Queensdale, Clank Legacy, Betrayal Legacy a Gloomhavenom, tak to asi nie je dosť silné tvrdenie. Ale v každom prípade, hodnotila som to veľmi vysoko (9) aj v porovnaní s nelegacy hrami. S hodnotením deskofobie nesúhlasím. To len aby bolo jasné, že sú aj hráči, čo to hodnotili vysoko a celé to dohrali. :)

A poviem vám, v mojej skupine boli aj ohlasy typu, že by to možno stálo za to za pár rokov zahrať znova. Akože, kúpiť ďalšiu kópiu. Nakoniec sme sa zhodli, že nie, pretože si myslíme, že ešte vyjdú ďalšie hry tohto typu. Ale mohlo by vám to ukázať, nakoľko je tá hra zábavná. A to, že koniec nie je najepickejší na svete nevadí, lebo celá hra je skvelá. Ač samozrejme sú veci, ktoré by šli vylepšiť.

19.11.2020 11:23:58

@Lumirius
Dohrát kampaňovou/legacy hru na sílu, abych mohl udělat tu "správnou" recenzi imho není optimální, může to dost ovlivnit výsledné pocity.

19.11.2020 12:39:08

Lumirius
Nevím moc, co je alibistické na tom říct svůj názor. Jsem soudný, tak tomu neříkám recenze (není lingvistické okénko už v jiné diskuzi?). Ale když se koukneš po netu, tak jsem jako skoro jediný takto alibistický a jiní se pojmu "recenze" nebrání v žádných případech.

Já toto ve svém videu řekl, mám i na webu jasně uvedeno, kolikrát jsem to hrál a že nejde o "finální" hodnocení na úrovni recenze.

Navíc jsem to i teď řešil v rámci vidcastu, kde jsem vliv tohoto zmiňoval, když se mě nikdo na hodnocení Kings Dilemma ptal.

Takže se omlouvám za svou zbytečnou existenci. :)

A klobouk dolu před DF, že drží úroveň RECENZÍ stále vysoko. Kéž by takových bylo víc.
...................................................................
Odvážný dobrodruh

19.11.2020 13:39:40

Reprint
Mám potvrzeno od Horrible Guild, že reprint by měl být k dispozici záhy, mluví o konci listopadu nebo prosinci, takže by měla být šance to koupit nebo si nechat objednat.

19.11.2020 16:06:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Kubrt
Nejhorší na celé téhle situaci je její nepochopení a zřejmě i mé adresování. Určitě nemám nic proti tobě nebo tvé tvorbě. A říct že se jedná o dojmy je prostě v dnešní době bezpečnější.
Osobně stejně preferujiu dojmy a už netřeba rozmazavat.

19.11.2020 17:33:14

...
V pohodě. Já si to myslel, jen jsem cítím potřebu na to reagovat. Jsem šíleně vztahovačný člověk. :D
...................................................................
Odvážný dobrodruh

19.11.2020 17:37:35

Amazon
Hra se dá sehnat na německém Amazonu za 53€, poštovné do ČR zdarma. Ale bohužel je to německá verze. Na anglickém Amazonu 45 £, ale neposílají do ČR. Americký Amazon za 95 $, poštovné + daně do ČR dalších 60 $. Pár zajímavých kousků je na BGG v Itálii nebo v Holandsku, cena kolem 73 € plus poštovné. Nebude přecejenom české vydání? ;-)

28.3.2021 20:35:02

Na officialnom eshope autorov Horrible Guild je docasne (pocas trvania KS kampane sequelu Queen's Dilemma) King's Dilemma skoro za polovicu (a free shipping!) za ludovych 66.30 EUR;)

3.11.2022 21:57:54

@Dreus + v rámci kampaně je možný získat i Recharge pack pro KD, kterej by měl umožnit hru hrát znovu. Myslim, že stál 35 euráčů.

4.11.2022 10:17:54

@Slouha , ano, recharge/reset packy by podla slov vydavatela mali byt v buducnosti dostupne aj na ich stranke, tj. nebude to KS exclusive, co je skvela sprava (rovnake plany aj pre pokracovanie Queen's Dilemma). Mimochodom, povodnu hru v zlave ponukaju v bundli vratane mapy a prologue demo kitu.

4.11.2022 13:46:43

Vypada to, ze urcite nebude :] jen tak mimochodem.. v sousednim polsku to vyslo a prodeje nejsou bomba.

30.3.2023 22:10:26

@dandyy jako upřímně, šel by to doho jen blázen. Je to tak niche věc, že by to muselo jít v tak malým nakladu, že by se nikomu nevyplatilo do toho investovat.

31.3.2023 10:17:39

Vybíráme z Bazaru

Machi Koro CZ
Machi Koro CZ
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas