Temné znamení: Brány Arkhamu

xxxxxxxxxo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Temné znamení: Brány Arkhamu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Temné Znamení
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hraní TZ + Neviděné síly + Grave Consequences + Brány Arkhamu

Ahojte mám dotáz dá se při hře se TZ zkombinovat všechny rozšíření?

Respektive GC mohu použít vždycky.
Brány Arkhamu si rozdělim jak je to v pravidlech. Škoda že dovednosti nejsou zpětně kompatibilní třeba že bych je použil při hře v muzeu a ne v Arkhamu, jasně na stůl si je dát můžu ale když nebudu hrát Arkham ale jen to muzeum tak nedostanu kartu s ikonou pro získání dovednosti. Je to škoda ale dobře. ( i když uvažuju že si udělám určitý adekvátní počet přelepek "nebo dovednost" kterou bych přilepil na některé karty)

Mno ale co naopak? Mohu nějak při hraní bran Arkhamu využít věci z rozšíření Neviděné Síly? Konkrétně kostky a karty požehnání/prokletí + vstupní karty Kaple, Ošetřovna, ztráty a nálezy, obchod?

Jako dobře ty vstupní karty bych ještě chápal, možná by to ulehčovalo více než tvůrci chtějí. (Příběhově si myslím že toto není problém že toto mohou být i samostatné "budovy" v Arkhamu) Ale kostky požehnání a prokletí by to nějak zapracovat chtělo.

Mám z toho pocit že se při tvorbě nějak zapomnělo že už jedno rozšíření můžete mít a není tam žádná kooperace mezi těmito rozšířeními.
5.9.2018 10:50:39

pochopitelně
viz pravidla str. 4.

Některé dělené odměny a postihy obsahují požehnání nebo prokletí, což bylo zavedeno v 1. rozšíření (v originále Unseen Forces). Hrajete-li bez 1. rozšíření, musí si hráči vybrat odměnu či postih, který požehnání či prokletí neobsahuje.

je to zapracováno...

5.9.2018 11:02:15 | Upraveno autorem (porovnej)

sakra :-D
sakra doufal sem že si nakonec na ten stůl přeci jen dám kapli a spol.
Takhle to bude hodně o náhodě a o dost náročnější na splnění.......no aspoň to bude výzva :-D

Takhle se určitě využije i to mini rozšíření :-D

Škoda jen že to zvyšuje míru náhody a snižuje to jak tu hru ovlivním sám.

5.9.2018 11:18:04 | Upraveno autorem (porovnej)

GC
Grave Consequences mozes pouzit s cimkolvek, karty menia len zaverecny boj s prastarym a vlastnosti postav pocas hry. Netykaju sa mapy.

5.9.2018 12:56:50

Kombinace
My hrajem zaklad + GC + Brány Arkhamu + Nevidene sily dohromady, a to tak, ze misto vyrazeni vsech karet dobrodruzstvi ze zakladu hrajeme s obema typy dobrodruzstvi, vzdy mame vylozene tri karty starych a tri karty novych (tj. otocenych rubem). Prijde nam totiz skoda nevyuzit veskereho materialu. Tedy jedine, co nevyuzivame ze zakladu, je karta vstupu, misto toho mame kartu vstupu do Ulic Arkhamu a ctyri karty z Nevidenych sil (Kaple atd.).

5.9.2018 13:12:39

Kombinace s postihem
Taky mě to tak napadlo, navíc sem si řikal že bych dal něco jako cestovatelský postih. Kdy při přecházení mezi muzeem a Arkhamem by hráč musel projít přes vstupní kartu.

Přeci jen mi nepřišlo "správné" abych někde z Arkhamu skočil do sklepa muzea jen jedním pohybem. :-)

5.9.2018 14:22:32

Vybíráme z Bazaru

Majesty - nová, ve fólii
Majesty - nová, ve fólii
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas