Temné Znamení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvni dojmy

Za chvili jdeme s kamaradama dat prvni hru a musim uznat, ze ty obri karty od FFG vypadaji impozantne. Velikostne budou o neco vetsi nez ty dixitove a zpracovanim fakt pekne... Jinak zbytek asi standard FFG:)
16.9.2011 18:58:45

to Thales
Sinuhet ale ES přirovnával k LotR LCG, ne k CoC LCG. S LotRem má ES společného asi jen to, že je to kooperativka a to je snad všechno. Mechanismy, příprava na hru, téma i výsledná atmosféra je úplně jiná. Opravdu je spíše na místě přirovnání k Arkhamu. Je to v podstatě spojení Arkhamu a Yahtzee, kde z Arkhamu není převzato jen téma, ale i možnosti ovlivnění pravděpodobnosti určitými vlastnostmi a věcmi.

22.9.2011 12:23:29

Thales a Kadaver
Děkuji, když si spojím Vaše dva příspěvky dohromady, tak už je mi celkem jasné jak je to s podobností obou her :-)

22.9.2011 12:30:28

Solo
Ještě mám jeden dotaz - je tato hra v solo variantě stejně dobrá jsko při kooperaci? Lotr lcg se mi jako solo líbí úplně stejně jako ve více lidech a mám v podstatě ho chuť hrát pořád, i když je v solo variantě težší a rozhodně nemůžu říct, že bych u těžších questů vyhrával víc než hra.
Obtížnost ani prvek náhody mi nevadí, spíše naopak - jde mi spíš o hratelnost a hlavně znovuhratelnost v solo variantě..

22.9.2011 12:42:53 | Upraveno autorem (porovnej)

konečne zahrané :)
Konečne sme včera zahrali prvú hru, po niekoľkomesačnom slintaní :). Pravidlá som študoval dopredu, takže nevzniklo veľa nejasných situácií. Hrali sme traja, prastarí bol bez efektu počas hry, ale po prípadnom prebudení by nasledovala rovno prehra vyšetrovateľov, bez možnosti boja. To nám možno uľahčilo hru, ale celkovo sme vyhrali v pohode. Ja som hral Joa Diamonda, ktorý mohol na 1 clue token 2x rerolovať, žena hrala Sister Mary a riešila tasky so zamknutými kockami, keďže pre ňu neplatilo zamykanie kociek a švagor s Darrelom, ktorý zas mohol pretáčať investigation výsledky na o 1 vyšší. Hra sa nám páčila veľmi, ale chcelo by to nejaké úpravy na sťaženie (ktoré už sú v diskusiách aj na ZH), aby sme trošku viac cítili to zúfalstvo. Jediný ja som sa liečil, a za trofeje sme kupovali spojencov a 14-ty elder sign.

Vizuálna stránka hry je neuveriteľná, už som pri Wizards of the Coast aj zabudol, ako sa dokážu FFG vyhrať s dizajnom. Popravde grafika presvedčila na hranie švagra, ktorý kooperatívky neznáša z princípu :). A veľké karty sú perfektné :), kocky super.

Jediné čo mi trošku vadilo, že ani sme nepozerali na to aký je to predmet, čo hrám, len na to, že pridávam kocku.

24.9.2011 11:15:29 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Tak to je určitě škoda. Mě to teda vždycky nutí zahlásit aspoň "OK, du tam s brokovnicí" :D

24.9.2011 12:45:22

po 2. hre
Opäť pohodlné víťazstvo, tentokrát vo dvojici . Povedali sme si, že vyšetrovateľov vyberieme náhodne, no potiahli sme si doktora a psychologičku, takže sme si furt dopĺňali staminu a sanity. Skrátka atmosféra bola, ale stále necítime zúfalstvo alebo aspoň tlak. Neviem či nám furt padajú kocky, mali sme 3-5 šťastných hodov, kedy to videlo na vlásku, ale stále nám hra nedáva na prdel. Práve idem vyskúšať sólo, tak uvidíme.

ad Polylux1: No dnes už sme si všímali aj predmety a spojazdnili aj názvy v tom duchu ako píšeš. Ale prvú hru sme sme šli len po symboloch.

25.9.2011 11:12:54

Sinuhet
Po pár hrách v malý skupince jsem to dal sám párkrát sólo, teď teda s tou Gregovou variantou dvou GOO's (a tam mě teda zoufalství uhodilo plnou silou do tváře...) a mám neutuchající touhu hrát to furt dokola... takže za mě dobrý.

25.9.2011 11:27:57 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Podle me je u teto hry hoodne muziky za malo penez. Jen to chce jedno.. Trosku se do toho vzit, jinak to je jen o hazeni kostkama. Je potreba vnimat predmety, lokace... Myslim ze tady to plati dvojnasob.

Co se tyce slozitosti, asi se mrkni do jineho vlakna tady v diskuzi, myslim ze to tam resime fest :-)

25.9.2011 14:43:01

sklamani z videa
Po shlednuti gameplaye tady http://www.youtube.com/watch?v=tW9KH64_OQU a tady http://www.youtube.com/watch?v=haAuzoWzuTg me to od hry hodne odradilo. Fakt to vypada byti jenom o kostkach.

25.9.2011 16:21:19

Polda
No tretia hra sólo a štvrtá v trojici a konečne to dostalo grády, najmä monsterovia nám zatápali slušne. Dokonca kvôli nemohúcnosti Boba Jenkinsa sme prebudili Yog-sothotha, ale nakoniec vďaka jeho nazbieraným trofejam tesné víťazstvo.
V sóle hre mi zase podkuroval Shub-niggurath, tým pridávaním ďalšieho terroru ku všetkým monsterom a vyhral som tiež tesne. Po tých vyhratých 4 hrách, z toho dve s úpravou že sa dobrodružstvá dokladajú až po polnoci a elder signs sa nedajú kúpiť, mám pocit, že táto úprava zatiaľ stačí :). Ale určite odobrali polovicu kariet pre rozšírenia :), skrátka FFG :). To ale neznamená, že si to rozšírenie nekúpim, ak bude stáť zato :).

25.9.2011 18:25:17

to Amoondre
Nojo, ale ten chlápek to pojal jako video základních mechanismů a na několik věcí tam dost zapomíná a nevyužívá je, nebo např. volí úplně zcestné adventure karty, na které se vydává a nemá na ně, nebo jsou mu k ničemu. Prostě hru degradoval jen na mechanismy, což je ale cílem jeho videa, protože chtěl vysvětlit základy. Vůbec tam ale nejde cítit ta atmosféra a ty rozhodnutí degraduje na takové: "Tak já jen tak z hecu teď vyzkouším tohle a jen tak z hecu použiju tuhle kartu, protože chci ukázat, jak to funguje." Při hře to hraješ úplně jinak a řešíš více rozhodování, než v tom videu jde vidět.
Ale pokud jsi eurohráč, tak od tohohle rozhodně ruce pryč. To se Ti líbit nebude.

25.9.2011 21:57:49

Kadaver
Jsem eurohráč a tohle se mi líbí :). Dokonce i moje žena (eurohráč na druhou) si sama řekla o repete. Takže něco na tom je....

26.9.2011 07:48:30

rach
Můžu potvrdit, kamarád zatvrzelej eurař to s náma mastil jak o život...

26.9.2011 10:20:40

Polylux
Super, dobré zprávy .... teď už jen čekám až pojedu přes Prahu nebo Brno a jdu do toho.

26.9.2011 11:53:51

dojmy
Tak včera jsem odehrál svou 10. hru (8 solo + 2 hry ve dvou). Pokud si dobře vzpomínám, tak to bylo celkem 6 výher/4 prohry. Jedu jen s rovnoměrným rozdělováním monster (jako asi každý:)) + posunuji hodiny o 4 místo o 3. S obtížností jsem teď spokojenej. Co mě ale dostává je pořád ta chuť si to zahrát:)) Po dohrání, bych si většinou dal další znovu...i když je to v podstatě "jen jednoduchá kostkovka". Ženě se hra taky moc líbí a to není Lovercraftem a Arkhamem ani trošku lízlá. V sobotu po obědě jsem to u našich vytáhl, že si dám sólo a když jsem viděl jak se začala tvářit, tak jsem jí rychle připravil taky vyšetřovatele a hned byla pohoda:)) Holt v jednoduchosti je často síla;)

26.9.2011 13:47:30

info o hre
s odstupom casu sa chcem spytat na vase dojmy z hry. aka je znovu hratelnost, narocnost, zabava s hrou? pravidla som necital, ale pozrel som si video z hrania a pride mi to akoby len o hadzani kociek az na par rozhodnuti do akej miestnosti ist a ake kuzlo, vec pouzit na zlepsenie hodu.
este dodam, ze arkham horror mi moc nesadol co sa tyka pravidiel. zdali sa mi zlozite, ale mozno som mu mal dat viac casu. :)

27.7.2013 00:50:47

pbch
Hra je stale fajn, hravame ju v podstate doteraz. Klucom je nehrat ju stale - preto ju niekedy nehrame vobec, obvykle si dame len jednu hru, niekedy viac. Samozrejme nesmies od toho cakat epicky zazitok a ani cube-pushingovy zaberak na mozog, skor len taku oddychovku na cca 30+ minut. Teraz ako vyslo rozsirenie tak to je este lepsie.

27.7.2013 12:58:07 | Upraveno autorem (porovnej)

klaymen
vdaka za reakciu. este sa spytam v akom pocte to hravate? u mna to vyzera vacsinou na 2 hracov. vies mi povedat ake to je solo? resp. v akom pocte hracov je to najlepsie?

28.7.2013 23:02:24

pbch
Hravame to 3 alebo 4, pripadne obcas 2, kde kazdy ovlada dvoch vysetrovatelov. Viac ako 4 znamena ze niektori hraci budu hrat raz za dva (herne) dni, tak to nemusi byt az taka vyhra.

Obcas si dam solo za dvoch vysetrovatelov, no obvykle pri 1 alebo 2 vysetrovateloch v hre to je celkovo o dost lahsie, lebo rychlejsie nahromadis predmety a trofeje.

28.7.2013 23:54:09

Koupit či nekoupit ...
Ahoj. Váhám s koupí u této hry a proto se chci zeptat znalých hráčů, doručili byste mi hru, pokud:

- Budeme hrát ve 2 (ale nechci hrát za 2 vyšetřovatele jako to hraju v Arkhamu).
- Nerad sleduju velké množství proměnlivých pravidel, jako jsou např. karty prostředí v Arkhamu.
- nemám rád dlouhý setup (tj. 10 min a déle)
- nemám moc času na hraní (max. 60 min na 1 hru)
- nemám rád překombinovaná pravidla, kde se kostkou hází i na to, jestli se mi povede rozsvítit světlo ;)

A závěrem, jaký máte pocit z kooperativního hraní? Je to jenom o tom, že každý za sebe, ale proti společnému nepříteli, nebo je opravdu nutná spolupráce (jeden bez druhého neudělá nic).

Děkuju

16.12.2013 16:43:44

Deskovec
Za sebe:
- ve dvou úplně v pohodě, vůbec není potřeba hrát za více vyšetřovatelů
- taky nerad sleduju moc proměnlivých pravidel, ale tady je to v pohodě
- rychlost přípravy i hry ve tvé normě
- oproti Arkhamu se tady hází jen kombinace symbolů, nic víc
- jenom to kooperativní hraní je slabina, hráči mají společný cíl, ale jiná spolupráce chybí
- celkově mi přijde tahle hra taková neurazí-nenadchne. Takových her jsem měl několik, všechny jsem je prodal a nechal si jenom ty, co opravdu baví.

16.12.2013 17:00:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Solitair
Dá se to hrát i v 1 hráči za 1 postavu nebo musím hrát aspoň za 2 postavy, abych měl šanci ? Nikde jsem nenašel, že by se nastaovali pravidla/setup hry podle počtu hráčů. Díky

25.12.2013 10:46:14

Co si vybavuju
tak se to v jednom s jednou postavou hrát dá. Myslím, že je tam akorát pravidlo, že když se probudí Prastarý, útočí buď každou půlnoc nebo poté, co odehrají všichni hráči, takže v tomhle ohledu bys to měl těžší.

25.12.2013 11:27:24

hranie sólo
Ja som túto hru zatiaľ hral iba sólo (s jedným vyšetrovateľom) a dá sa ju v pohode uhrať na víťazstvo. V súboji s prastarým po jeho prebudení som však vyhral iba raz, všetky ostatné výhry boli na nazbieranie dostatočných počtov temných znamení. Štatisticky by som povedal, že pomer víťazstiev a prehier je po osvojení mechaník a po úplnom pochopení hry tak pol na pol.

25.12.2013 13:23:43

nehrateľné
Hru som pár rokov dozadu odložil do skrine po neúspešných pokusoch o víťazstvo. Teraz som ju vytiahol a vyskúšal ju zahrať s deťmi. Táto hra je čisté zúfalstvo. Ak sa na začiatku hry nedarí, minú sa počiatočné karty vybavenia a bez extra kociek všetko závisí na šťastí. Keď sa hráč do pár kôl nechytí tak už len pomaly čaká na rany efektov o polnoci. Ak nie sú trofeje, nie je možné sa ani liečiť. Áno, mali sme nejaké výhry, ale to zúfalstvo z neúspešného hádzania kociek je neskutočné.

8.3.2020 12:51:24

Vybíráme z Bazaru

Cacao + Chocolatl (rozšírenie)
Cacao + Chocolatl (rozšírenie)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas