Temné Znamení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad Rozšířeních

Zdravím,

jelikož má žena tuto hru miluje (jen Cthulhu ví proč :D) a Blackfire nejspíš už překlad rozšíření nemá v plánu, tak jsem se rozhodl, že přeložím tyto rozšíření:

  • Elder Sign: Omens of the Deep
  • Elder Sign: Omens of Ice
  • Všechny dostupné “Promo” karty

budou tak ke stažení v grafice malé karty, velké karty a speciální karty. O postupu vás budu informovat zde. :) 

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

10.3.2024 17:10:05

Super ,díky moc jestli se to podaří .Moje žena tuto hru  hraje taky nejraději . 

10.3.2024 18:51:32

Prima primissima. Také za to budu vděčná.

10.3.2024 23:26:37

Aktualizace k 15.03.2024

Překlad je k dnešnímu datu dokončen. Od příštího týdne začnu pracovat na grafických podkladech. 

Důležitá poznámka: Při tvorbě se uchýlím k odchýlení od originálu, s cílem zlepšit čitelnost (a s ní spojenou atmosférou) změním tedy font u příběhové části karet dobrodružství.

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

15.3.2024 14:28:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Přeložené soubory jsou předány ke schválení. Nakonec jsem musel přeložit i pravidla, aby odpovídala kartám a navíc kvalita zde dostupných je žalostná. Proto to zdržení.

Celkově tedy se jedná o přeložení :

  • 37 žetonů nestvůr/misí
  • 28 malých karet
  • 70 karet mýtů
  • 128 karet dobrodružství + zadní strany
  • 4 speciální velké karty + zadní strany
  • 6 karet Prastarých
  • 22 karet vyšetřovatelů
  • 3 pravidla

Soubory budou po schválení k dispozici u příslušných rozšířeních.

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

24.4.2024 16:54:50 | Upraveno autorem (porovnej)

hoj překládal jsem pravidla k omens of the deep ty by tu i měly být, ale mám problém, že moc neumím s grafikou. Nicméně, ještě je pak rozšíření Grave Consequences :) kdyby náhodu

 

24.4.2024 17:09:11

Karty z Grave Consequences jsou už přeložené Bacilem a jsou supr, nicméně pravidla Grave Consequences jsem předělal do velkého formátu jako ostatní. To jsou ony “třetí” pravidla zmíněné nahoře.

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

24.4.2024 19:28:31

@bounty Díky - skvělá práce!

24.4.2024 19:39:18

Děkuji za překlady .

25.4.2024 21:52:04

Veľmi pekne ďakujem, super práca.

26.4.2024 04:32:48

Super, moc díky za překlad.

26.4.2024 08:05:30

Rádo se stalo, a jako vždy u všech překladu prosím o hlášení gramatických i věcných chyb, případně kdyby něco chybělo. Rád to opravím, doplním. Ještě pár věcí doplním, jako třeba k promo kartám “miniportréty” na žetony.  

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

26.4.2024 09:28:25

Díky za překlad.

U rozšíření Omens of the Deep chybí karty prastarých. Na kartě dobrodružství Ztracené znalosti (Lost Arcana - fáze II) je “Projev zděšení: Ztrácíte 1 bod zdraví.”, ale na originální kartě je “Projev zděšení: Ztrácíte 1 bod zdraví a 1 bod příčetnosti.”

Karty mýtů:

  • chybí: Underwater Ruins… (fáze I), Deep Ones Prowling…, Separated from Friends…, The Messenger Watches…, A Rift Appears…, Voice of the Sleeper… (fáze II)
  • duplicitně (s odlišným názvem): Bouřlivé mraky (fáze I), Zlověstné zvuky, Okřídlený netvor, Silné otřesy, 2 x Osamoceni (fáze II)

U rozšíření Omens of Ice chybí překlad přehledové karty pro tah vyšetřovatele/časování efektů o půlnoci. Mezi spojence se vloudil Basil Elton (OotD) namísto chybějícího Roalda Amundsena. Chybí žeton nestvůry Storm Crow. Chybí karta dobrodružství Private Collection (fáze I), na kartě dobrodružství Nekonečná noc (Endless Night - fáze II) je “Vstupní efekt: Můžeš ztratit 1 bod zdraví a získat 2 zásoby.”, ale na originální kartě je “Projev zděšení: každý vyšetřovatel ztrácí 1 příčetnost pokud nezaplatíš 1 zásoby.”

27.4.2024 10:33:47 | Upraveno autorem (porovnej)

@mrkala Supr, díky za postřehy, opravím a doplním.

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

27.4.2024 18:29:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kniha kouzel česky prodej
Kniha kouzel česky prodej
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 4 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas