Tash-Kalar: Aréna legend

xxxxxxxxoo hodnoceno 146x (Seznam vlastníků)

Tash-Kalar: Aréna legend - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Czech Games Edition
IELLO
REBEL.pl
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze

Českou verzi připravují ve spolupráci s CGE REXhry. Měla by být někdy v první půlce prosince. Pro mě osobně se jedná o jednu z mých nejoblíbenějších her od Vládi, sledujem ji víceméně od prvního prototypu a prošla obrovským vývojem. Doufáme, že se bude líbit;) Kdo se těší?;)
24.8.2013 10:44:17

Aneken
Hned jsem prolitnul na netu, co to je vlastne zac. Zni to hodne zajimave a vypada to dobre, ale obavam se, ze to bude zase mozkova Chvatilovina (coz neznamena, ze to je spatne, ale asi nic pro me).
Drzim palce, at to dobre dopadne! :-)

24.8.2013 11:01:47

aneken
Ja osobne jsem na hru moc zvedavy, ale osobne mam s chvatilovskymi hrami stejny problem, co Vojtech Musil. Nejde ani tak o to, ze by se clovek nebyl schopen naucit povetsinou slozitejsi pravidla, ale problemem je, ze pri obcasnem hrani neni mozne do jeho her poradne proniknout a patricne si je uzit. Vysvetlovani pravidel novackum a obecne hledani v nich byva taky porod... Chvatilovske hry jsou zkratka hrami na plny uvazek a to neni pro kazdeho. A ja v zaplave kvalitnich her davam prednost jinym... Stejne tak jako dosud ale poridim, vyzkousim a budu se modlit, ze nepujde do bazaru...

24.8.2013 12:52:08

Arena
Tak to je zase úlet. Vytvářet různé vzorce v aréně, jak to jenom mohlo někoho napadnout. Zdá se , že inspirace spartakiádou tady určitá bude. Nicméně proč ne. Jen se mi moc nelíbí překombinované pravidla čtyřhry, ale hodnotit nebudu, dokud si to nezahraju. Doufám, že Filip do Osvračína na Davida a Goliáše přiveze pár kousků.

24.8.2013 13:35:42

Tash-Kalar
No neviem, okrem Proroctvi ziadna ina Chvatilova hra co som hral ma nezaujala natolko aby som ju skusil zas, ani ten vychvaleny Mage Knight. Po chvilke na BGG ma ani tento Tash-Kalar zatial bohvieako neoslnil, ale prinajhorsiom ho aspon skusim.

24.8.2013 14:03:54

Tash-Kalar
To já jsem hodně natěšený, podobný styl her mám hodně rád a tohle bude asi první Vlaáďova hra, kterou pořídím. Jen doufám, že finální vzhled komponent bude hodně vylepšený oproti tomuhle videu:

http://www.cliquenabend.de/news/128500-Heidelberger-Spieleverlag-Burgevent.html

Nejsem samozřejmě povrchní, ale přece jen, vzhled prodává;)

24.8.2013 14:30:47

zluda
Souhlas se vzhledem. Na BGG je pár obrázků a asi z toho udělají pěkné fantasy. Možná škoda zasloužilo by si to osobitější vzhled.

24.8.2013 18:44:16

Stepan
S kartama jsem v pohodě, ty se mi líbí. Mě šlo spíš o tu desku a žetony, ale počítám, že ve finální verzi to bude jinak.

24.8.2013 19:14:18

Prototyp
Tak na te hre je videt, ze to je prototyp. Karty na BGG vypadaji podle me luxusne, jsem zvedavy i na ten plan. Jsou nekde pravidla nebo neco podobneho? :-)

24.8.2013 20:14:22

karty
Na deskozřoutovi jsou ve stejném vlákně odkazy na facebook a obrázky karet. Doporučuji k nakouknutí, vypadají zajímavě. Na první pohled je jasné, že mi při hře vybuchne hlava. Bude dřina to dobře vymyslet.

24.8.2013 22:38:04

já už měl tu čes
a nijak nenadchla.
Chvátilovky obecně nemusím, poslední, která se mi líbila, byla Arena: MTS. Důvody?
Především to, že mě nijak extra nebavilo ji hrát.
Po dohrání jsem neměl potřebu to hrát znova.
Avizovaných 20 minut nějak nesedí.
I přes snahu pořád hodně abstraktní.

25.8.2013 08:04:49

Pelly a ostatni
Ne, tech 20 minut nesedi ani me. Ale za pul hodku se da partie ve dvou zvladnout, kdyz trochu zazijes system hry. Jinak autorem grafiky je David Cochard, stejne jako u nekterych jinych Vlaadovych titulu (jako jsou treba Vladci podzemi).

26.8.2013 16:03:39

Datum vydani
Ted jsem mluvil s CGE a Tash-Kalar bychom meli zvladnout v cestine vydat v pozdnim listopadu, nejpozdeji na uplnem zacatku prosince. Jinak pokud by si to nekdo chtel zkusit, REXhry spolu s CGE budou poradat na dokonce pre-release turnaj!;) A to v ramci Deskofobie Live v Chotebori (27.-29. zari). Hru tam bez problemu kohokoliv naucime a muze si zasoutezit;)

13.9.2013 16:38:23

IN

Datum
AHoj, jak to vypadá s vydáním CZ verze?

25.11.2013 23:17:37

IN
Ahoj, je to v tisku, cca do 14 dnu by to melo byt venku, Vanoce se stihaji...;)

26.11.2013 09:06:10

aneken
Pravidla v češtině jsou někde k dispozici?
Rád bych si udělal předběžný obrázek o tom, jak hra funguje. Beztak se zpravidla až na základě pročtení pravidel rozhoduji, zda hru pořídím nebo nikoliv.

27.11.2013 13:11:54

IN

re
A jeste se zeptam tady kdyz mi v prislusnem auditoriu nikdo neodpovedel - jak je to s CZ verzi expanze pro Mage Knight? (trochu to sem patri neb je to take od Vladi..:) )

27.11.2013 13:51:57

Deth
Ja myslim, ze zatim nejlepsi video je tahle predvadecka s Vlaadou v Essenu:
http://www.youtube.com/watch?v=qRAXFMUc_fk
Me to o hre reklo hodne...

27.11.2013 21:07:41

Dnes u nás
Tak kamion by měl být na cestě a odpo bychom měli skládat hry na sklad;) Na začátku příštího týdne to bude ve všech dobrých obchůdcích s hrami...;)

6.12.2013 10:56:17

Náhradní karty
Jelikož se česká verze Tash-Kalaru už dostala ven, mám jedno upozornění. Podařilo se nám poprvé udělat nějaké chyby v překladu, které neodhalilo x lidí, kteří na to koukali (jedná se o pár karet a je to většinou stejná chyba, chybějící slovo nepřátelský). Když jsme na to při hraní přišli, byly už karty v tisku. U většiny karet by to nemělo na hru žádný vliv, protože je lidi hráli podvědomě správně. U dvou to ale vliv mělo. Jelikož se snažíme zakládat si na customer care, tak jsme ihned nechali vytisknout chybné náhradní karty všechny (i ty, kde by to asi nebylo nutné) a najdete je přímo v krabici s takovou vtipnou vysvětlující kartičkou. Nahraďte je prosím za ty, které najdete v normálním balíčku.
Omlouváme se za chybu a snad je pro zájemce o hru náš postup OK;)

7.12.2013 10:08:42

Chybka v pravidlech
Našel jsem v pravidlech překlep ;-) V popisu komponent hry je použito jednou "Základné" místo "Základní" u těch karet úkolů, teď nevím, na jaké stránce to je, ale máte to tam. Berte to jako drobné nepodstatné rýpání, když se mi už nedaří najít nic jiného ;-)

18.12.2013 09:30:48

zruda
Diky, pokud se ti nepodari najit nic jiného, je jeden preklep v pravidlech něco, s cim asi většina lidi dokaze zit;) Za chybu se samozrejme omlouváme...

18.12.2013 16:12:48

Chybka
Ahoj, nechci nijak rýpat, jen upozornit, pokud máte v plánu vydat erratu (když bude potřeba).

V Průvodci hrou máte v sekci Příprava deathmatch souboje na str. 8 špatný symbol pro pole, kam se na počátku hry umisťují startovní kameny. Jsou zde vyobrazeny spáry z kosočtverců. Zatímco v sekci Příprava deathmatch bitky na str. 10 máte druhý symbol, kosočtverce vytlačené do dlaždice. Jsou prohozené. V Pravidlech hry to máte správně.

Člověku to dojde, jedny jsou 2x druhý 3x, navíc napomezí, ale zprvu mě to zmátlo ;) Jen jsem vás chtěl upozornit.

18.12.2013 23:11:17

Anděl smrti opravená karta
Mezi opravenými kartami je karta anděl smrti která je však stejná jako ta která už ve hře je, žádný rozdíl mezi opravenou a původní jsem nenašel. Je tedy ta karta správně a mezi opravené se dostala omylem nebo jo špatně a nepovedlo se ji opravit ani v opravách?

25.12.2013 13:00:32

skyfire
Byl opraven jeho "lehce falešný zpěv". Na původní kartě je napsáno "provde bojový skok...", což je opraveno na "provede".

25.12.2013 13:12:20

upgrade pack
Jak to má vlastně být s tím upgrade packem? Moc jsem to nepochopil =))

Ví někdo nějaký data, jaká bude posloupnost české upgradované verze a českého rozšíření?

21.11.2014 00:11:54

Vybíráme z Bazaru

Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas