Talisman: Smrtonoš

xxxxxxxxxo hodnoceno 87x (Seznam vlastníků)

Talisman: Smrtonoš - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejednotný překlad

Tak jsem otevřel smrtonoše, a trošku mě zamrzelo, že se nedodržel jednotný překlad výrazů verzí minulých. Na hru samotnou to nemá žádný vliv, ale je to škoda. Co jsem si všiml tak v základu a v podzemí se slovo "area" přeložilo jako oblast ale ve smrtonoši jako region. A slovo Enemy-Cultist je v podzemi přeloženo jako uctívač, ale ve smrtonoši je to jako kultista. Teď si nevybavuji jsestli jsou nějaké události které na tento druh nepŕítele odkazují. Je škoda že překladatel smrtonoše neujednotil stejné výrazy, které byly přeloženy v základní hře a v prvním rozšíŕení Podzemi.
1.11.2016 12:54:06

yodle
Tak jsem čekal jestli se od Podzemí BF poučí a polepší a očividně moc ne... Ale tohle ještě není tak fatální, doufejme že to jsou jediné chyby ;).

P.S. Můžeš přejmenovat název vlákna na "Chyby v CZ verzi" nebo tak něco a rovnou se sem můžou házet všechny chyby ;).

1.11.2016 14:28:59

Yodle
Snad jsi od BF necekal nejakou profesionalni praci...
To uz jsi moc rozezrany abys chtel v prekladech od BF nejakou kontinuitu mezi mezi preklady zakladu a rozsireni :)

1.11.2016 14:29:47

Překladatelé
Největší problém je, že core set dělal jeden a kvalitně a Podzemí dělal někdo druhý a už nedostatečně. Je možné že i Smrtonoš má dalšího překladatele. Tady vidím tu nejednotnost. Každopádně zrovna včera jsem Smrtonoše procházel, a krom těchto drobných chyb, to vypadá celkem dobře.

1.11.2016 15:07:26

Rytíř
Jak jsem psal v diskuzi u základní hry, postava Rytíř má v české verzi bonus k modlení jen v Chrámu a to jen o 2, kdežto v originálu je napsáno jen modlení (takže všude) a až o 2 (takže i 1).

24.7.2017 12:38:59

Vybíráme z Bazaru

Zákon ulice
Zákon ulice
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas