nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Talisman (fourth Edition): The Dragon

Rozšíření pro hru: Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tři Dračí vládci, bytosti jejichž moc a zloba téměř neznají hranic, se vrátili do Ohnivých zemí pro Korunu moci - a s nimi zástupy zlých draků... Země se teď otřásá pod jejich nadvládou, a výprava za Korunou se stala více nebezpečnou a děsivější než kdy dřív!

Popis rozšíření

Talisman: Drak je velkým rozšířením, které mění nebo zcela nahrazuje vnitřní region a přidává nový mechanismus dračích žetonů. Tyto žetony, z nichž si hráč na začátku svého tahu jeden vezme, jsou dvou druhů. Speciální (dračí hněv, dračí spánek, vezmi další dva žetony,...) a početnější dračí šupiny. Vytáhne-li si hráč dračí šupinu, zkusí ji umístit na příslušného Dračího vládce, který když dostane svou třetí šupinu se stává mocným dračím králem.

Pokud je tažena šupina současného dračího krále, umístí se na herní desku a hráči v dalších kolech mohou (a když narazí na šupinu dračího krále, tak i musí) vyřešit problém, který představuje - namísto karty dobrodružství přidají ke kartám na poli dračí kartu a postaví se všem událostem a nepřátelům na tomto poli. Pokud zabijí nepřítele z dračí karty, berou si jako trofej i dračí šupinu, která jim pak dává bonus v boji s draky stejné barvy.
Až hráči seberou dost odvahy a prostředků, mohou se vydat do vnitřního regionu / Dračí věže vyrvat dračímu králi Korunu moci.

Rozšíření krom již zmíněné desky vnitřního regionu / Dračí věže,  dračích karet a šupin nabízí další tři alternativní konce a šest nových postav:

  • Drakobijec: Odvážný dobrodruh, který přivedl k dokonalosti nebezpečné umění stopování a zabíjení draků. Tím získává slávu, jejich poklady a odměnu od vyděšených vesničanů.
  • Ohnivý mág: Vrtkavý a děsivý mistr pyromancie, zmítaný neustálým zápasem mezi jeho vlastními záměry a vše spalující zuřivostí, která v něm plane.
  • Dračí jezdkyně: Nebojácná a vnímavá cestovatelka, která díky své disciplíně a odvaze objevila tajemství jak krotit draky a mění je z urputných nepřátel na věrné společníky.
  • Kejklířka: Hbitá a obratná praktikantka magie, používající zázračné triky aby pobavila a potěšila ty, které potká.
  • Dračí kněžka: Panovačná a mocichtivá matriarcha Kultu draka zná dávné rituály a vykonává oběti, které jí získají přízeň draků.
  • Minotaurus: Násilnická bestie, která drtí cokoli jí stojí v cestě bez ohledu na následky.

Autor: Longshanx

Další názvy této společenské hry

  • Talisman: Magia i Miecz - Smoki