Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Talisman opět na scéně

Tak nám Rexíci oznámili, že budou znovu vydávat Talisman, tohle jsem opravdu nečekal ;)
1.9.2019 11:55:35

Co na to říct...
Blackfire budou lokalizovat Ticket to Ride a Rexíci znovu vydají Talisman. A tolik krásných her (např. od Ryana Laukata) se oficiální lokalizace nikdy nedočká.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

1.9.2019 12:19:54

Čím nás asi překvapí?
Jaké očekáváte/doufáte, že vydají nové rozšíření? Za sebe bych ocenil Město nebo některá z malých rozšíření.
______________
aka WantonDuke

1.9.2019 14:31:49

Cena
Mě (a věřím že nejen mě) upřímně mrzí, že tím stratí na ceně již vydané kopie. Nechával jsem si Talisman ve sbírce kvůli tomu, že za nějakou dobu (a skoro už teď) by se jednalo o sběratelský kousek.

--------------------------------------------------
No Game - No Life

1.9.2019 15:35:14

Hold

Riziko podnikania resp. zberatelstva.

1.9.2019 15:51:03

Vydavatelé ničí sběratele
Ano, ideální by bylo, kdyby všechny hry vycházely v limitovaném nákladu. Proč dělat hry dostupné? Lepší když máme cenné sbírky...
______________
aka WantonDuke

1.9.2019 16:07:39

Rozšíření
Tipuju, že to rozšíření bude Dragons nebo Cataclysm...

1.9.2019 21:17:35

Kulashaker
Jo cenné sbírky ve folii, které nikdo nehraje :-D Pro tento důvod vydavatelé hry vydávají :-D

1.9.2019 21:26:58

Chápu to
Z podnikatelského pohledu to chápu: nostalgie je velká + nikdy nevydané rozšíření bude prodejní trefa. Z pohledu hráče doufám, že už tyhle fantasy monopoly nikdy hrát nebudu. Je to nekonečná nuda.

1.9.2019 22:24:24

Supr...
Asi uz v deskohernim svete vychazi malo her, kdyz vydavatele maji cas se zabyvat necim uz davno vydanym. Byla bych radeji za usili investovane do novinek. Nicmene co se rozsireni tyce, doufam, ze aspon vydaji neco, co neni uz pocestene zde... Nejvic by me stval Cataclysm nebo Harbinger, ktery jsem si prekladala sama.

2.9.2019 07:30:14

Mě to těší
Právěže jich vychází hodně a česky stejně tak. Vybírat je z čeho. Proč by tedy nemohla vyjít jedna starší hra? A navíc to má pro vydavatele asi smysl, když se ke hře vrací.
Já jsem za to rád. I kdybych to měl jednou s dětmi hrát místo "člověče" (jak je některými hra hanlivě označována).
A troufám si tvrdit, že cataclysm nevyjde. Když jde do tisku i základ, proč by hned na to dělali rozšíření, které herní plán nahrazuje?
______________
aka WantonDuke

2.9.2019 07:51:59

Pro děti?
No s těmi dětmi nevím. Asi záleží kus od kusu. Ale co si pamatuju, tak ta hra trvala minimálně 3 hodiny, a to většina dětí prostě nedá.

2.9.2019 08:10:39

#varouch
To byla nadsázka. Já děti ani nemám. :D
______________
aka WantonDuke

2.9.2019 08:23:55 | Upraveno autorem (porovnej)

má smysl nové vydání?
Za mne toto nové vydání nemá moc smysl, ale asi REXové vědí, co dělají. Ta hra je dle mého názoru prostě už zastaralá, na trhu je x novějších a lepších titulů.
Je a byla to taková klasika, ale dnes už dávno z herního hlediska překonaná..

2.9.2019 09:18:14

Fleder
Plně souhlasím, jsou hry který kdysi byli pro mě fantastický, ale jsou již dávno překonaný a už mě neuspokojují.

2.9.2019 09:40:53

Smysl
Já si spíš myslím, že Talisman se cílí na massmarket a na začínající hráče.
Pro mě je taky už překonaná hra. To jsem si ověřil na Steam/Android verzi, kde mám všechna rozšíření.
Rád bych ho ovšem koupil kvůli Juniorovi.
Uznávám, že herní doba je vážně dlouhá a že mi u toho asi nevydrží do konce. Ale herní principy jsou natolik jednoduché a hra krásně vyprodukovaná, že tomu dám šanci.

2.9.2019 11:06:26

BladeBrown
Můj názor, raději bych pořídil Proroctví, které z Talismanu svého času dost vyšlo a podstatně lépe ho upravilo. Talisman je "bohužel" jen o hodu kostkou..

2.9.2019 11:11:39

Pro děti
Pro dítě bych koupil Karak. Principy podobné, herní doba nesrovnatelná.

2.9.2019 12:17:25

Rex Hry
Porad se nevi ktere rozsireni a kdy?

17.10.2019 09:45:26

jelikož je přeloženo
tak ví... tedy které. Nicméně oznámení je na nich ;-)

17.10.2019 10:06:40

Talisman - REXhry

Odpoved od Michala Sirokeho z REXhier:

plan je prva polovica 2020, bude to kompatibilne s predchadzajucim 4. vydanim a nazvy rozsireni, ktore planuju vydat, zverejnia, ked to bude potvrdene.

Takze to vyzera tak, ze sa mame na co tesit :)

Ad zastaralost Talismanu: Ano, existuju tony lepsich hier, ale Talisman je nostalgia a skvely pivny no brainer. Vela zavisi od hernej partie. Ked si to proste len chcete pri pivku uzit, prilis nenamahat mozgove zavity a bavi vas vzajomne do*ebavanie, je to proste skvela volba :)

17.10.2019 10:44:09

Vybíráme z Bazaru

Duna:Impérium + Vzestup Iksu + Nesmrtelnost+Proma
Duna:Impérium + Vzestup Iksu + Nesmrtelnost+Proma
Akt. cena: 4750 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas