Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

preklad

Nechcel by sa niekto pridat k prekladaniu. Totiz ja by som tie pravidla prelozil ale ci nie je niekto kto by to dal pekne do formy do pdf do povodnej grafiky.
30.4.2009 06:46:00

Přelepky polí
Počítám s přelepkami na všechny velké doplňky. Už mám hotové přelepky na střední pás, ale ještě to musím otestovat, aby to sedělo co nejlíp. Taky počítám s překladem všech karet všech doplňků. Beru to chronologicky: Prve základní hra, pak Reaper, pak Dungeon atd.

24.8.2012 16:23:25 | Upraveno autorem (porovnej)

tavicz
Nemám co bych dodal...

24.8.2012 19:19:54

preklad
Pokud by byl zájem, mohl bych koncem týdne hodit retuš desky, bez popisku, připadne později CZ překlad.

Nevím, jak jsou na tom ty přelepky, jestli na tom někdo nadále dělá, nechci znevážit jeho práci.

Měl bych takový dotaz.
Zdá se mi to nebo v překladu karet nějaké chybí? Třeba čutora? Mám na mysli překlad karet, ne přelepky. Kdyby to někdo mohl ověřit a zkontrolovat byl bych mu vděčný.

2.9.2012 14:57:45

KRY-SA
Nejsou tam karty nákupu,jsou totožné jako ty z dobrodružství. Tam jsou také-helma,meč atd.

2.9.2012 15:57:23

čutora
No ale teď na to koukám,opravdu tam není. Musím na to mrknout,kolik tam toho chybí.

2.9.2012 16:04:18

Kompletní překlad základní hry
Zde je překlad celé základní hry: http://ulozto.cz/x3kHkC4/talisman-4er-prelepky-zip
Co obsahuje?
- Pravidla hry
- Přelepky na pole
- Karty zaklínadel
- Karty nákupu
- Karty Talismanů
- Karty setkání
- Karty postav

Překlad je udělán tak, aby byl maximálně kompatibilní s překladem 2. edice od ALTARu. Někde to nešlo (například slovo Spirit překládám jako "nemrtvý", ne "duch". Duch je totiž nepřítel (ghost), který v 2E překladu nebyl (místo něj tam byla zombie). Nepřekládám to ani jako "přízrak", protože jako přízrak se už od 90. let překládá "wraith" (nejen v Talismanu, ale i v RPG, například D&D nebo DrD).

Teď mám na mušce překlad rozšíření Reaper, který budu překládat jako Smrtka.

Pro adminy: Můžete ten překlad přetáhnout i sem na Zatrolené hry, aby to stahování bylo snažší.

7.9.2012 08:26:31 | Upraveno autorem (porovnej)

7.9.2012 08:27:24 | Upraveno autorem (porovnej)

tavicz
Dobra prace, zatim jsem netestoval ale když dovoliš kritiku... karty zaklinadel, setkani a nakupu mi prijdou nejak vybledle.

7.9.2012 11:15:49

Díky za kritiku
Naopak, díky za kritiku! Už jsem to opravil. Aktualizoval jsem odkaz ke stažení. Tak se na to mrkni.

7.9.2012 11:36:16

tavicz
Nevím, snad neni chyba u mne no myslim že je to pořad stejne.
Ale jinak klobouk dolu.

7.9.2012 12:38:31 | Upraveno autorem (porovnej)

KRY-SA
Dal jsem upravit ten odkaz, a ňák se to neupravilo. Tak ještě jednou: http://ulozto.cz/x3kHkC4/talisman-4er-prelepky-zip

7.9.2012 13:35:33

tavicz
Moc ti děkuji že jsi se dal do překladu této skvělé hry a budu netrpělivě čekat na další přeložené rozšíření. Nechci být nevděčný, ale nenašel jsem překlad osobních karet ropuchy. Myslíš, že by je šlo ještě dodělat?

8.9.2012 01:06:16

Ropuchy
OK. Tady jsou ještě ty ropuchy: http://ulozto.cz/xf9pDEM/talisman-ropuchy-pdf

8.9.2012 12:30:58

tavicz
Naprosto skvělá práce,díky moc!

8.9.2012 15:27:22

tavicz
Díky za rychlou odpovědˇ. Velmi si tvé práce s překladem cením, v současné době si kupuji všechna rozšíření k Talismanu v angličtině a pevně doufám, že se podaří přeložit všechny karty. Pro mne je Talisman zkrátka srdcovka, navíc nová grafika je velmi pěkná.

8.9.2012 16:26:48 | Upraveno autorem (porovnej)

všechna rozšíření k Talismanu
My chceme taky!!! :D
*Počíta, co ho to muže stát.* :D

8.9.2012 18:17:50

překlad
Jen se zeptám,bude se pokračovat na rozšířeních? Uvažuji že si je pořídím...

17.10.2012 10:10:17

To Tavicz
Ahoj, úžasná práce. Moc děkuju. Chystal jsem se na to sám, ale byls rychlejší:) Jen bych se chtěl zeptat, u karet postav, proč popisky dole Předměty a pomocníci nejsou tím hezkým písmem jako vše ostatní, ale jen nějakým arialem či co to je? Chybička se vloudila, nebo je to účel?:)

17.10.2012 10:35:04

Tavicz
No tvůj překlad mě pěkně nahlodal a vážně uvažuji o koupi :-) Kdyby byl i Reaper, tak bych objednal hned :-)

15.3.2013 19:59:07

rozsireni
tez by me zajimalo : )mas v planu prekladat rozsireni?

22.4.2013 23:52:43

Česká mapa
Osobně si myslím, že Tavicz, se ne to vybod:( Na ZH nebyl sto dnů a na dvě zprávy nereagoval. Sliboval jak mi pošle mapu a nic. Fňuk. Kdybyste někdo měl naskenovanou mapu k 4. edici buď s odmazanýma textama, nebo už s českýma, budu moc vděčný za poslání. V případě kvalitního skenu s anglickými popisky či bez nich bych to časem klidně i počeštil. Ať to tu je komplet.

23.4.2013 13:41:59

České vydání
Aktuálně bylo ohlášeno české vydání od Blackfire. Pravděpodobný termín vydání - vánoce 2014.

18.6.2014 10:04:50

A je to venku
Překlad mám na starosti já... :) Pokud to dopadne dobře, uspořádám vědomostní soutěž podobnou té o 1989, kterou připravil křen, jdu založit nové vlákno

18.6.2014 17:23:18

Tak tedy Já
Tak jsem se pustil do překladu Talismanu 4th edice i s rozšířenima co mám Talisman: The Dungeon,Talisman: The Frostmarch, Talisman: The Highland, Talisman: The Reaper, Talisman: The Sacred Pool, až dokoupim dalši rozšíření tak to tady budu házet .
Už mě nebaví čekat až to někdo udělá.
Každou neděli tady hodim sadu kartiček ke staženi . Pismo mam skoro stejne ale jde jen o překlad .Prvni sadu tady dam 9.11.2014

6.11.2014 08:56:11 | Upraveno autorem (porovnej)

@danca79
Neviem, či sa niečo zmenilo, ale príspevok pod Tvojím, resp. dva pod Tvojím sa píše, že bola ohlásená ofic. česká verzia a že preklad robí Pelly, tak len aby si nerobil niečo zbytočne :).

6.11.2014 09:16:41

Vybíráme z Bazaru

 Mage Knight ENG + 2x exp
Mage Knight ENG + 2x exp
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas