Talisman 2nd edition: Jeskyně

xxxxxxxxoo hodnoceno 37x (Seznam vlastníků)

Talisman 2nd edition: Jeskyně - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Talisman (2nd edition)
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Games Workshop
Sfera
Schmidt Spiele
Autoři: Robert Harris
Rok vydání: 1987
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nostalgie

Jééé, moje mládí:-))) To bylo alespoň dobrodrůžo. Když byl čas, Dračí doupě, když bylo míň času, Talisman. Tahle edice je nej, kam se hrabe 4. Spolu s rozšířením karet událostí, jeskyní a městem to byla svého času bomba:-) Díky za obrázky.
3.7.2014 08:28:16

2 ed
jo jo souhlas. Ja jedu talismana od ty doby co tu prave tahle edice vysla,ale podle me je nejhezci 3. edice a 4 edice ma opravdu dobry zmeny v pravidlech :) Takze pro me by byla naprosto dokonala verze tato: grafika 3.edice,pravidla + expanze a miniexpanze 4.edice a ceska lokalizace kompletu jako u 2. edice :)

3.7.2014 10:17:56

3. edice
Aha, já se po 2. edici už o tohle nezajímal. Jsou ty změny v pravidlech ve 4. edici velké a k lepšímu?

3.7.2014 10:43:49

Talisman
Ke 4. edici mám docela výhrady ohledně grafiky - je taková dost přes počítač... Podle mě má grafiku nejhezčí právě dvojka. I když třetí je taky fajn. U čtyřky je dobrý to, že se trošku snížilo ovlivnění náhodou (což je u 2. Edice dost markantní věc). Prostě mám strašně rád tu druhou, je to taková moje srdcovka :). Mimochodem, nemá někdo na prodej další rozšíření (Město, Dobrodružství, Draci atd.)? Jelikož tyto se už dnes spolu se základem skoro nedají sehnat. Jeskyně ještě stále ano.

3.7.2014 11:07:46

4.edice
no je trochu upravenej systém vylepsovani a k sile,vuli,zivotum pribyl ještě osud. trosku to ovlivnuje nahodu protože muzes prehazovat hody kostkou vymenou prave za osud. Hlavne jsou dobry ty mini rozsireni,ktery vychazej - hlavne Reaper je vybornej. Jinak velky rozsireni jsou stejny jako byli pro 3. edici - ke vsem 4 rohum planu se pridaj ještě další plany - město,jeskyne,hory,les a místo vnitřního planu je draci vez(muze bejt). Ty zmeny tu hru trochu ozivujou a dokud jsem si to nezahral,tak se mi to podle recenzi a obrazku nelíbilo,ale po zahrani super, uz mam 4. komplet (všechny velky krom woodland) a krom melejch,z tech mam prave jen Reapera zatím :) Takze ted uz si radeji zahraju tu 4. nez tu 2. :) Jen skoda ze to vyjde tak draho...precijen kdybys chtěl uplnej komplet,tak das tak 8000,- a to urcite ještě neskoncily s expanzemi. Proste prevzali a rozjeli to a ted na tom skvarej jak svin :):D Ale ja Talismana proste rad :)

3.7.2014 11:16:18

koukni
koukni na www.Talismanisland.com supr stranky a hromady neofiko expanzi,preklady pravidel, vsecky edice....ted jsou to novy stranky,ale muzes se dostat i na stary,ty jsou taky dobry.

3.7.2014 11:17:53

Durin
s grafikou souhlasim,2. a 3. je proste krasna,tahle uz je takova, v dnesni době, tuctova...

3.7.2014 11:25:16

peet
No jo, deskovky jsou do určité míry taky kšeft. A jakmile ta hra má hodně rozšíření, tak to člověka nutí aby měl všechny, teda takhle to mám alespoň já. Co se týče Talisman Islandu, tu stránku znám, ale pokusím se jí omrknout blíže. Myslím, že narázíš na homemade :).

3.7.2014 11:26:45

oldschool
Pro oldschool mám prostě slabost. Neznáš ještě nějaké jiné? Kromě Dungeon! Ten totiž taky nemůžu sehnat. I když se o to nějak ani nepokouším :).

3.7.2014 11:35:55

oldschool
no z vargame třeba Cry Havoc,Siege. Dungeon! mam :) muzu naskenovat a poslat a jinak takova polska verze talismanu - magicky mec,to vyslo v polsku prave místo talismanu - http://boardgamegeek.com/boardgame/28574/magiczny-miecz

Siege se da hrat samostatne nebo pouzit jako rozsireni ke Cry havoc. objevil jsem to v jednom antikvariatu v oxfordu,tak jsem to proste musel mit :)

pak třeba WizardKings - mam na prodej i s dvěma expanzemi a kings and things - taky mam verzi z roku 1986 - taky eventuelne k prodeji. nebo i k vymene...

3.7.2014 12:36:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Talisman - Altar
Vyšlo u nás k Talismanu od Altaru jiné rozšíření než: Dobrodružství,Město a Jeskyně ? Všechny mám, teď čtu o dracích, tak nevím, jestli mi něco uniklo....

3.7.2014 12:42:56

BladeBrown
ne ne vyšly jen ty co máš :) jiný už u nás nevyšly. ještě měl vyjít Timescape,ale zrušili to.

3.7.2014 12:44:54 | Upraveno autorem (porovnej)

oldschool
Vpodstatě všechny o kterých mluvíš (kromě dungeonu! :)) mám. Až na Siege. Koukal jsem, žes tu založil o něm článek. No, já si udělám homemade z www.cryhavocfan.com :).

3.7.2014 13:09:51

polska verze talismanu
Tu polskou verzi jsem už viděl, ale moc se mi nelíbila...

3.7.2014 13:12:51

polska
Anebo to byla jiná polská verze Talismanu? Protože když jsem se na ni mrkl teď na geeku tak byla celkem fajn.

3.7.2014 13:18:09

3. edice
Jinak 3. edice se da stahnout komplet v cestine a vyrobit doma (vcetne rohovych rozsireni a draci veze).
Kdyz k tomu pridate Reapera (ktery je tu ke stazeni v grafice pro 3. edici), nema to chybu :)

3.7.2014 16:31:10

cartas
jj měl jsem vyrobenou,ale poslal jsem ji dal nedavno :) ted zacinam Relic,mam za sebou jednu hru a dojmy mam velmi pozitvni,tesim se na nemesis expanzi :)

3.7.2014 17:16:32

mám talisman na prodej v CZ
Ahoj, kdyby někdo měl zájem, mám na prodej rozšíření talisman draky, talisman jeskyně talisman dobrodružství.

email: werdel22@seznam.cz, napište a můžeme se nějak domluvit, pa

12.7.2014 23:02:07

Vybíráme z Bazaru

Peníze do hry Saint Petersburg.
Peníze do hry Saint Petersburg.
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas