Talisman (2nd edition)

xxxxxxxxoo hodnoceno 117x (Seznam vlastníků)

Talisman (2nd edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Casper Games
Games Workshop
Sfera
Schmidt Spiele
Autoři: Gary Chalk
Robert Harris
Rok vydání: 1983
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

House rules (úpravy pravidel)

Ve vedlejší dizkuzi ohledně zaklínadel jsem narazil na dobré pravidlo z pozdějších edic proti cyklení zaklínadel. Používáte ještě nějaká další upravená pravidla (převzatá z dalších edic nebo úplně vymyšlená) pro vylepšení hry?
30.9.2014 10:52:35

Starke
Mám pravidlo pro rychlejší hru (pokud je málo času, jinak nepoužívám). Tzn, že se za 7 (pro extrémě rychlou hru třeba i 5 nebo 4) bodů síly i vůle zabitých nepřátel může vyměnit jak síla, tak i vůle. Jinak jsem zatím neměl potřebu nějak upravovat pravidla (až na ty zaklínadla).

30.9.2014 15:47:59

i to
je ze 4. edice:

Obvyklé pravidlo zní, že postava musí pro zisk bodu síly nebo
vůle odložit trofeje s celkovou hodnotou sedm nebo více (viz
„Trofeje“ na straně 14). K urychlení hry mohou hráči jednoduše
tuto hodnotu změnit na šest nebo dokonce na pět.

30.9.2014 22:52:02

3. a 4. edice
Takhle je to ve treti edici,tam si za 7 bodu sily/vule muzes vzit silu,vuli nebo zivot. Ve ctvrte menite 7 bodu trofeji sily za silu a vule za vuli. U te treti je jedno jake trofeje mate,pocita se to dohromady. To znamena,ze se rychleji nabijete,ale me osobne vyhovuje ta 4. edice, to je logictejsi....

1.10.2014 00:21:04

Muly, povozy a kříž
Já jsem teda sjednotil muly, které mohou táhnout 8 předmětů a povoz 16. V dalších rozšířeních to byly ty muly omezené oproti základním, které mohli nosit neomezené množství
Potom jsem ještě upravil kříž ze základu, tak že automaticky zabíjí všechny nepřátele-duchy.

29.10.2014 14:54:06

Díky za tipy
Ty muly hraju taky podle těch mul z rozšíření. A ta úprava levelování postavy podle dalších edic taky nevypadá špatně.

já jsem zkoušel experimentovat s maximální hodnotou vlastností, aby měly setkání s nepřáteli i v pozdější fázi smysl a taky to trochu víc motivuje k bojům mezi hráči o předměty jako třeba šalamounova koruna.

31.10.2014 12:10:20 | Upraveno autorem (porovnej)

starke
Hmm, s těma vlastnostma to vlastně není vůbec špatnej nápad...

31.10.2014 14:53:52

Vybíráme z Bazaru

7 Divů světa + rozšíření
7 Divů světa + rozšíření
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas