Tajuplné říše

xxxxxxxxoo hodnoceno 289x (Seznam vlastníků)

Tajuplné říše - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
REBEL.pl
WizKids
Autoři: Bruce Glassco
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Rychlý filler s čistě fantasy námětem (ačkoliv by se dalo dosadit jakékoliv jiné téma, fantasy k tomu sedí). Hra nabízí díky variabilitě řadu různých taktik, které se navíc během hry mohou změnit. Přes zdánlivou jednoduchost a takřka absenci pravidel často budete nad ideálním tahem přemýšlet. Ačkoliv na krabici se uvádí počet hráčů 3-6, existuje i varianta pro dva, která funguje dobře. Věková kategorie 14 plus je také přehnaná, v pohodě hrajou děti 10 a 12 let staré.

Je to jedna z her, které můžu doporučit na vyplnění herních přestávek.
17.11.2018 18:19:05 | Upraveno autorem (porovnej)

nadšení
Hrozně se mi líbí ta prvotní skepse, když lidem hru představuju a následné nadšení po první odehrané partii, po které následuje zpravidla 5 dalších :)

Náš rekord je zatím kombo za 288 bodů, pokud bych ale zariskoval, nechal si na ruce přelud, překonal bych zatím nedostupnou hranici 300.

Fakt super hra doporučuju všem, za ty prachy naprosto brilantní věc.
___
redaktor Deskofobie

18.11.2018 12:00:58

EDIT double postu
Ve dvou to překvapivě funguje velice dobře!

redaktor Deskofobie

18.11.2018 12:00:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Ver pre 2
Verzia pre dvoch nebide asi nic moc, ci?

Mia san mia...

18.11.2018 12:10:42

Ve dvou

Pokukoval jsem po ní, ale když jsem viděl od tří hráčů, tak jsem jí nechával plavat. Teď už mám teda objednáno...

18.11.2018 17:55:05

Zatím jedna hra ve dvou
Ale je to paráda. Hru jsem zkoušel na Brnohraní a hned si ji musel koupit. Jo a doporučení – na google play je aplikace WizKids games companion, která za vás udělá počítání bodů, takže nemusíte namáhat mozkové závity.

***
Deskoherní inkvizitor

19.11.2018 09:05:24

Appka
Genialni. Diky za doporuceni :)
___
redaktor Deskofobie

19.11.2018 09:38:31

Dojmy
Ta hra trošku trpí ne úplně vábnou krabici, ale stejně jsme do ní šli, protože je herně fakt výborná a hlavně návyková. Kamkoli jsme to vzali, tak to byla jedna z nejhranějších her a často se u toho lidi zasekli na několik partií po sobě.
Já osobně to mám moc rád, je to superjednoduché, ale vykombit se to dá velmi pěkně.
Jinak ještě poznámka - výsledek nad 300 jsem viděl zajím jednou ze spousty partií, takže i 288 je fakt pěkné;)


CEO REXhry a PlanetaHer.cz

19.11.2018 11:07:27

...

Pravidla pro dva jsou součástí balení nebo je potřeba stáhnout odjinud?

19.11.2018 11:15:40

Pravidla
Varianta pro dva je přímo v pravidlech, na pravidla mlžeš předem mrknout na:

http://www.rexhry.cz/sites/default/files/instructions/cz.rulebook.cze_.130x200.pdf

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

19.11.2018 12:03:20

..
Že by podzimní překvapení v cz za tři kilča :+)

19.11.2018 12:22:23

aneken

Děkuju, jdu to koupit.

19.11.2018 13:26:30

OT
Protože si karty obaluji,vždy mě vytočí insert,třeba jako u Port Royal ,kde se obalené karty nevlezou.
Tady ten nejjednodušší papírový insert,ale karty obalené ,ve třech kopkách se krásně vejdou.

22.11.2018 16:08:03

Bastacka
Jaké používáš obaly? FFG se tam nevlezou, měl jsem zatím štěstí jen s perfect fity od mayday, ale ty jsou poměrně tenké...
***
Deskoherní inkvizitor

22.11.2018 17:37:41

Paladin
Co mi došla zásilka z KS ,tak jenom Paladin.

P.S. Teď se dívám ,že ffg by měly být ještě o 1mm kratší.

22.11.2018 18:17:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Obaly
Tak FFG jsem zkoušel a do insertíku se nevejdou, jsou tak o dva mm delší. Ale nevadí, budou mi muset stačit ty tenké.

***
Deskoherní inkvizitor

23.11.2018 09:47:59

Poprvé a hned 3x
Dnes jsme se ženou dostali tuto hru a začali jí zkoušet kol desáté a tak nás to chytlo, že jsme za hodinku dali 3 hry a hodně nás to bavilo. Proč vlastně není na krabičce 2-6? Ta hra je ve dvou skvělá. Moc mne bavilo dávat dohromady co přicházelo a super je i to, že když nejde co potřebuji tak mohu honem překopat strategii a když to nestihnu tak což dáme další hru :-). Krásná hra do 20ti min.

26.12.2018 01:52:31

Pundlich
To je přesně naše zkušenost, že u jedný hry prakticky nikdy nezůstane ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

26.12.2018 12:08:09

....
Jsem tajuplne rise nadelil zene, je to hodne zabavna hra. Dali jsme 6 partii behem hodky a trictvrte.

Hodne muziky za par penez.

Hrano ve trech i ctyrech a uplne bozi :-) . Je to rychle a kdyz se neco nepovede tak se za chvilu hraje znovu a je sance to zmenit.

26.12.2018 12:58:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Fakt pecka
Ve dvou v hospodě jsme stihli 7 her za 2 hodiny a kdyby nezavirali, tak tam ještě sedíme. Je to fakt návykové. Můj rekord je 286 bodů (dal jsem čistou postupku s králem a královnou)...

2.1.2019 22:08:11

Parádní hra
Nečekali jsme to, dneska jsme chtěli hrát úplně něco jiného, ale nakonec jsme dali 6 her tohoto. Fakt pecka, přitom geniálně jednoduchá.
Rekord zatím 279 bodů přes armády, krále, královnu a císařovnu.

2.1.2019 22:14:27

Pěkná hra & kombíčko
Dnes první 3 hry se ženou.
Opravdu triviální pravidla, rychle vysvětleno a hned se hrálo. Partie zabere do 20 minut. I ve dvou to šlapalo moc pěkně. Fakt krabice a karty na první pohled žádný šlágr, ale je to jako u Rákosníčkova rybníčku : na první pohled obyčejný, ale jakmile zapadne slunce a na hladinu dopadne svit první hvězdy, začnou se dít prapodivné věci.

Btw. MOC pěkný kombo na závěr večera za 331 bodů. Postupka 3 až 9 (nekromant - kethský štít - krystal řádu (150 bodů za postupku ze 7mi karet) - královna - kethský meč - zvonice - pán šelem a na závěr + bonus 8má karta bazilišek z nabídky za nekromanta). Štěstí začátečníka :-D.

Obaleno narychlo do KMC perfect fit (tenčí, standard size 64x89) a do krabičky padnou jak zadek na hrnec.

3.1.2019 22:51:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Super kousek

Opravdu povedená záležitost, mám za sebou zatím jen 5 her ve 4 lidech, ale všem se to velmi líbilo a už se těším na další hry. Myslím, že se to jen tak neohraje.
Jen ta kvalita karet mohla být trochu lepší, jsou tak tenké, že výjimečně budu muset sáhnout po obalech. I když je pravda, že vzhledem k tomu, jak je to ideální záležitost do hospody k pivku, tak to obalení by bylo stejně na místě. Alespoň je to pouze 54 karet (děkuji REX hrám za přidání proma-Klauna do základní hry! :-) )
Každopádně doporučuji stáhnout mobilní aplikaci, neskutečně zlepší herní komfort.
Mimochodem hned v první hře jsem udělal 340 bodů pomocí 4 potop, bouře, sběratele a dvojníka :-P :-D

7.1.2019 22:14:31

Guru
Podle aplikace to není kombo za 340, ale za 323. Elementál vzduchu neboduje sám sebe (to je o 15 bodů méně) a někde jste se o 2 body přehlédli.

Podle mě bys ale měl mít "jen" 263, protože na kartě sběratele je jasně napsáno, že získáš body za různé karty stejného druhu. A když s dvojníkem okopíruješ jméno, barvu a hodnotu jiné karty ze své ruky, tak logicky bys za ní už neměl dostat body od sběratele, protože to není další různá karta. Tuhle kartu zkrátka ve sbírce už jednou máš.

Jinak na to, jak je ta hra pravidlově nenáročná, je to naprostá pecka. Včera jsme to hráli poprvé a hned jsme si zahráli čtyři hry v řadě. Kdybych nechtěl spoluhráče naučit ještě další dvě hry, tak bychom to nejspíš hráli celý večer.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

28.3.2019 05:47:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Asi tak pět partií mě bavilo hrát to a poté už by mě nikdo nepřinutil po tom sáhnout. Možná je to tím, že hráno ve dvou. Naopak mě stále velice baví Ve víru věků.


31.8.2019 09:09:36

ta"jemná"
Ha :), tak já to mám přesně opačně. Toto mě baví pořád (hráno ve dvou a čtyřech).
Ve víru věků jsem po první hře už hrát nechtěl.

31.8.2019 09:24:03

Vybíráme z Bazaru

Quadropolis
Quadropolis
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas