Tainted Grail: Pád Avalonu

xxxxxxxxxo hodnoceno 259x (Seznam vlastníků)

Tainted Grail: Pád Avalonu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Verze 2.0 česky

Ahoj, tohle je otázka asi hlavně na @Dejf - je nějaká šance, že Tainted Grail: Pád Avalonu, verze 2.0, která je součástí aktuální crowdfundingové kampaně, vyjde i česky? Díky.

28.9.2022 17:07:11

Ahoj,

bohužel na tohle nemám jasnou odpověď. Jazykové verze vznikaly později než EN verze a spousta obsahu “verze 2.0” jsou jen vychytané bugy, které už v CZ verzi nemáme, tak nevím, jestli to bude mít smysl. Rozhodneme se asi až poté, co uvidíme finální verzi dat nové verze. Teď se ale jede ještě jeden print té stávající.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

27.10.2022 10:37:04

Zdar. Trošku Vám do toho vstúpim, ak môžem. Na Gamefound sa chystá 2.0 Update Pack. Stojí 8 dolárov a pridáva zmeny do staršej verzie Pád Avalonu a expanzií.. Myslím, že je to rozumná záležitosť kúpiť ten pack. Prípadne ked to vyjde by mohlo Albi toto vydať. Hra sa mi páči, vyberám podľa zahraničných recenzií a s týmto packom by som sa ešte viac priklonil ku kúpe hry. 

https://gamefound.com/projects/awaken-realms/tainted-grail-kings-of-ruin/products/details/29723

1.4.2023 02:45:39 | Upraveno autorem (porovnej)

V komentářích loni psali, že by ty změny během roku 2023 měli zveřejnit i online. A to snad i u deníků. Takže minimálně třeba aspoň uvidíme, kde si co poupravit ve stávajícíh podkladech. 

Případně pokud těch změn bude dost, bylo by fajn, kdyby Albi také vydalo česky ty updaty jen těch deníků.

8.4.2023 21:28:42

Na gamefoundu https://gamefound.com/projects/awaken-realms/tainted-grail-kings-of-ruin/updates/4 nyní nabízí tištěný update na verzi 2.0. 

8$ pravidla + 112 karet

8$ deník základní hry

14$ deníky 2 rozšíření + 33 karet

5$ deník k red death + ….

Napsal jsem Albi, jestli vydají lokalizaci čistě jen těchto updatů a odpověď byla, že spíš ne, protože nejde o nic moc významnýho… :-( 

Uh. Update založený na třech letech zkušeností s tísíci her po celém světě, změny herních konceptů, změna víc jak stopadesáti karet a nic významnýho? 

Red Death bude aktualizovaná na 2.0? Pokud ano, jak bude zajištěná kompatibilita se základní hrou? Nebo bude vydána ve staré verzi, byť existuje tato optimalizovaná?

 

Z tohoto jsem vážně zklamaný.

 

25.4.2023 08:39:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Len doplnim - na tom odkaze od @Tomcat su uz na stiahnutie beta verzie pravidiel 2.0 a novy exploration journal (staci kliknut na obrazok)

 

AR plosne vsetko dava na 2.0 a aj rozsirenia budu vyhadzat z rebalancu FoA. Reprint moze byt aj kvoli pridaniu mena hrdiny na vsetky karty a nejaky rebalance konektorov, + rebalance skillpoint lvl3 kariet, ktore boli slabe atd.

U FoA sa meni balance hry a znizuje grind. Menhiry budu drasticky lacnejsie, a food je len ako heal (co som si osetril ako house rule hned po 2. kapitole, lebo je to mrte otrava, takze teraz to mam aj ofiko. Tiez pribudnu jednorazove karty na ozivenie menhiru namiesto minutia resource. 

+Mozno este vybalancuju skupiny nepriatelov, lebo niektore su dost tazke.. Sumar vseobecnych zmien v pravidlach je vlavo na str. 4 v pdf.

 

Inak TG appka bude mat prepinac v 1.0 a 2.0.

25.4.2023 19:51:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Já bych to jenom upřesnil - hru bude možno hrát úplně stejně jako předtím, jenom budou lépe definované obtížnosti - levnější menhiry jsou pro Story mode, “nutnost” jíst bude v Challenge módu (je potřeba říct, že zda jíst či nejíst bylo zajímavé rozhodnutí, rozhodně nebylo nutné pořád). V zásadě základní obtížnost bude ještě jednodušší. 

Hlavně by mělo ubýt různých konfliktů, zapracované erraty, vyčištěný deník. Některé věci jsou už v české verzi (hlavně deník), takže množství práce spojené s přípravou update packu v čestině vzhledem k nákladu a významu pro hru určitě nedávají smysl. Plno věcí bude také možno implementovat své pomocí.

Co jsem pochytil, tak nejvíc úprav a chyb bylo v Red Death, takže tam by to asi mělo smysl největší.

26.4.2023 15:37:37

Prosím o radu. Zvažujem kúpu TG. Ale vzhľadom na spomínanú verziu 2.0 o ktorej sa tu debatuje si nie som istý či mám hru kúpiť teraz, alebo si počkať cca 1-1,5 roka na verziu 2.0 (ak vôbec vyjde v CZ) Čo by ste odporučili?

9.8.2023 13:12:47

@Predatorik Bez ohledu na novou úpravu pravidel TG - u jakékoliv hry má podle mě smysl ji koupit ve chvíli, kdy ji chceš skutečně hrát. Nemá smysl čekat dva roky na opravená pravidla, během té doby tě může ta konkrétní hra přestat zajímat nebo se změní tvoje finanční situace…

Uznávám, že zrovna TG má po stránce hratelnosti alespoň pro mě ohromné mezery v grindování surovin a nesmyslně nastavenou obtížnost, takže úpravy pravidel jsou skoro nutností, ale po příběhové stránce do toho sahat nebudou, takže i v současné podobě si lze tu hru (i rozšíření) velice dobře užít. 

9.8.2023 13:29:14

Zdravim @Dejf nastal tu prosim ta nejaky posun s tym upgrade packem na verziu 2.0? Alebo je to celé passe? Ďakujem vopred za tvoju odpoveď.

25.2.2024 13:11:48

@Predatorik  spis by to chtelo errata pravidel, pripadne knihy vypraveni.  @Dejf zminoval, ze velka cast jiz byla zapracovana do ceske verze.

25.2.2024 16:32:19

Neměli byste někdo link na ta pravidla online? Vím, že se na nich ještě pracuje, ale aspoň nějakou současnou pracovní verzi? Za dva dny mě čeká velké rozehrání, tak bych rád hned využil toho vybalancování pravidel,  například shánění jídla, obtížnosti a případně dalšího. Anglické pdf by bylo ok

27.2.2024 10:14:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@Tomcat dole musis kliknut na obrazok Rulebook k FoA

https://gamefound.com/en/projects/awaken-realms/tainted-grail-kings-of-ruin/updates/28

27.2.2024 10:50:26

Díky, mám je

27.2.2024 12:30:52

Posielam link na video na YT kde týpek vysvetluje v krátkosti zmeny v 2.0 Je to celkom zaujímavé, ale samozrejme to čo tam povie nie je je všetko. Verzia 2.0 má aj nejaké zmenené karty a nejaké státe v denníku výpravy. Škoda, že sa Albi stále nevyjadrili či ten 2.0 pack budú môcť zaobstarať v CZ jazyku

Link na video: https://www.youtube.com/watch?v=VSg0gpPaw1s&ab_channel=Jinjoz

8.3.2024 11:14:39

Na webe su uz ofiko 2.0 pravidla v EN, je tam aj novy savesheet 2.0 atd. este som to neporovnaval ale som zvedavy na zmeny oproti beta verzii

https://awakenrealms.com/index.php/download#tainted-grail

 

edit:

New cards: This reprint introduces two new cardsʃ an addi-
tional Secret that can be gained during the Campaign, and
a new Story & Challenge mode Help card.

11.3.2024 13:27:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, také se zeptám. Mám teď smysl do hry jít? Nebo bude lepší počkat na tu novou verzi? Nahoře někdo psal, že úprava pravidel je téměř nutností, tak by mě zajímalo, jestli ta obtížnost a případné chyby na kartách, jsou tak extrémní. Děkuji

19.3.2024 20:19:22

Já jsem dohrál v TG vše, co vyšlo česky (základ víckrát) a nemyslím si, že jsou updatovaná pravidla nutnost. Hru jsem si hodně užil, chybky se dají opravit, resp. skousnout. Ale to je v tomto těžké poradit, každý to má jinak. Mně obtížnost vyhovovala.

19.3.2024 22:47:13

Také už nějaký ten měsíc čekám a doufám že se Albi rozhoupe. Opravdu mám chuť koupit celý cz obsah ale chci ho hrát ve verzi 2.0…

19.3.2024 23:17:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Ono uplne staci ak Albi sa dohodne s AR a vydaju 2.0 cz pack, nieco podobne ako ponukali AR pri Kings of Ruin kampani na GF. Drzme Albi palce aby sa im to podarilo.

20.3.2024 06:50:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky za info, já tedy ještě s nákupem počkám :)

20.3.2024 08:17:14

Vybíráme z Bazaru

Panství hrůzy
Panství hrůzy
Akt. cena: 1900 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas