Tainted Grail: Pád Avalonu

xxxxxxxxxo hodnoceno 259x (Seznam vlastníků)

Tainted Grail: Pád Avalonu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obaly

Zkusil někdo přijít na funkční uložení karet v obalech? Mám po první hře, kterou jsme skončili před půl nocí, tak nebyla moc vůle to vymýšlet, ale víceméně se to uložilo hlavně tak, aby se to vlezlo, moc funkční to není.

Celkově je insert po obalení všech karet spíš na obtíž, protože mince, žetony a lama karty se tam nevlezou a karty hrdinů nejdou roztřídit tak, aby všechny od jednoho reka byly v jednom chlívku.

Není to nic zásadního, člověk si ten systém udělá, ale je mi jasný, že až to rozděláme za týden dva, tak budeme určitě nějaký čas tápat, jakej klíč v tom uložení je :-)
24.1.2020 23:57:13

Peklo
Obaloval jsem jenom akční karty, ale stejně jsem kvůli tomu komentoval, že je tu hru peklo sklidit a znovu rozložit.
Ty čtyři menší fochy s disketou na dně jsou ukládací - vejdou se mi tam i s obaly užívané deky + mají menší foch na držené sekrety, itemy a získané skilly. Foch na oversized mapa a lama karty je nenápadně rozdělen, aby sis mohl stranou dát karty objevené (resp. ty co užíváte) a zbytek neobjevených (je to docela funkční i kvůli spoilování) (obaluješ i lama karty?). Co se týče uložení rozehrané hry to funguje, zbytek je ale průser. Zejména doplňovací balíky jsem obalené nagumičkoval a prostě natlačil, nejvíc mě štvou karty kapitol (kvůli spoilovaní), nepoužité sekrety, itemy a skilly. Ty jsem nagumičkoval a opatrně vyložil mezi karty obalené.
Jestli je máš obalené úplně všechny, tak to glhf.

26.1.2020 01:09:16

Je to potřeba?
Je potřeba obalovat všechny karty? Nebo jsou většinu času jen na stole.

14.8.2020 17:52:18

Medic
Všechny karty určitě potřeba obalovat není :)
Soubojový a Diplomatický balíček být obalený musí - často se míchá. Předměty - stačí jen ty aktivní a těch není mnoho (10-15/hráč na konci 15. kapitoly). Karty událostí se míchají při každé hře jednou - takže záleží. Mapové karty není potřeba mít obalené, ale pokud plánuješ mít na stole třeba pití, obalil bych vždy jen ty používané - to je max 25 karet. Balíčky střetnutí se také míchají 1x až 2x za hru, takže je to na uvážení, zda-li je obal nutný.
--------------------------------------------------
No Game - No Life

14.8.2020 21:08:06

.
Já obalil taky jen to co se pouziva a kdyz si koupíš novou kartu tak ji obalíš a vetšinou vyhodíš nějakou horší třeba, takže ti ten počet ani neroste moc.

14.8.2020 21:21:35

Ew

Mapa

Aké obaly ste použili na mapové karty ? Gamegenic sand sú veľmi tesné :/

10.9.2020 18:03:26

Obaly na mapu
Dixit rozmer..

10.9.2020 22:58:58

Ew

Obaly
Viem že dixitove skôr mi ide či máte dáke odskúšané ktoré pasujú napríklad gamegenic dixitove sú strašné tesne

12.9.2020 09:12:41

Obaly na mapu
Mam saphire 80*120 - vysliknout to jde v pohode, nejsou uplne nejcirejsi a i na omak jsou meh. Nicmene ucel plni :)

12.9.2020 09:20:52

Jake obaly koupit

Ahoj, urcite jsou tu taci co maji vse radne obalene.Chtel bych se tedy toutou cestou zeptat jakeg(rozmer a barva) a kolil obalu(balicku) treba od FFG koupit.Dekuji.

13.9.2020 11:19:21

ancovicka
Přehled a počty obalů od různých výrobců z BGG.

https://boardgamegeek.com/geeklist/164572/item/6582034#item6582034

13.9.2020 11:30:45

Ancovicka
Jen bych chtel poznamenat ze FFG uz do obalu nedela

https://www.sleeveyourgames.com/sleeves/4567/tainted-grail-the-fall-of-avalon

13.9.2020 18:59:44

Do čeho obalit...
Já vše obalil do obalů značky Arcane Tinmem. Lokace a přehledové karty do "oversize" - 1 balení. Bojové a diplomatické karty, střetnutí a události do "standard" - 6 balení. Karty předmětů a dovedností do "small" - 2 balení. Obaly jsou to kvalitní, cenově přívětivé, obaluji už jenom do této značky.

Jen tě upozorňuji, že karty do insertu už nedostaneš. On insert sám o sobě se tváří, že tam toho místa navíc trochu má, ale těch karet je tolik, že to prostě nedáš. Tento problém by možná vyřešilo obalení do tenčích obalů od značky Mayday Games (63,5x88 pro běžné karty, 80x120 pro velké, s malými nemám žádnou zkušenost).
______________
aka WantonDuke

13.9.2020 20:59:39

Do ceho obalit
Ja vzal bundle co nabizi Tlama games.. super sluzba a ty obaly jsou fakt nadrumer.. za cool cenu. Nedavaji k tomu teda obaly na ty mapove dily. Ty obaluju jak hrou prochazim..

13.9.2020 22:50:58

Obaly Full ks

Ja sem objednal obaly z ebay konkrétne docsmagic , rýchle doručenie , dobre sedia aj na mapové karty . Pre komplet Full ks za dobrú cenu . Usetrene 60% ceny

13.9.2020 23:39:46

Docsmagic
Bral jsi standard 50µm nebo premium 100µm ?

Tak jsem se díval na tu cenu a asi jsi bral normální. Protože u těch premium ,už to cenově výhodné není.
Takže ta cena je 40e i s poštovným,komplet pro celou hru (1900 obalů).

14.9.2020 00:02:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Obaly a insert
Do insertu se nevleze komplet obalena mapa, ostatni katry ano, ale je to na tesno. Ani eraptor insert nepojme vsechny obalene karty mapy.. :/

14.9.2020 06:25:20

Obalená mapa
Ja som si na tie veľké karty dal
Obaly na karty 80 x 120 mm pro Dixit (Mayday)
A v pohode som ich vrátil naspet do insertu všetky obalene

14.9.2020 09:32:32

Bastacka

Áno asi som bral tie normálne za 40€ , úplne to postačuje a zmestilo sa mi to všetko do pôvodného insertu.

14.9.2020 10:37:05

obaly 63x88
Ja som prave siiel balit tych vela kariet a mam nakupene
Arcane Tinmen sleeve size: Standard - Gray: Clear Gloss (AT-10406, 100/pack)

Zistil som, ze tie obaly su vacsie ako je karta samotna a teda sa mi neda nasadit priehladny plastovy kryt, lebo obaly precnievaju nad insert par mm.

Ktore presne obaly ste dali vy?

15.9.2020 19:04:00

Araneo
Pouzivam taky Tinmeny a problem jsem vyresil seriznutim zaoblenych hran v inzertu. Obaly se nedeformuji a neprecnivaji

15.9.2020 22:02:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Ew

Mayday - Mapa
Dneska mi prišli mayday 80x120 premium a sú perfektné :)

16.9.2020 13:44:31

Sapphire + arcane
Nám se s bráchou povedlo obalit všechny karty a máme je i v insertu.
63x88 = Sapphire vejdou se úplně přesně na kartu a vejdou se na stojáka a po stranách nedrhnout oproti arcane.
44x68 = arcane timnen ty se vejdou úplně přesně do 4 přihrádek pro malé karty a nejsou narvané
80x120 = Sapphire kromě lama karet se vejdou do fochu pro velké karty. Lama karty mám v pytlíku položený na insertu společně s deníkem a pravidly.
Mince + kostičky + žetony mám v posledním fochu vpravo dole. Jdou tam hůře, ale vejdou se, popřípadě mince by se dali dát taky na insert jako lama karty.

21.9.2020 16:25:12

A co je nejvtipnější?
Autoři hry vědí, že se obalené karty do insertů nevlezou. A co s tím udělali? Nic. Prý to nejde. Přitom by ho stačilo jen mírně předělat. Prostor na to je. Za tohle fakt kladné body nedostanou....

(A nevyjadřuji svůj názor. Takto se vyjádřili oni sami na BGG.)

16.11.2020 02:16:41

Počet pro 2

Ahoj, chtěl bych se zeptat někoho kdo hru vlastní, kolik budu potřebovat obalů pro hru dvou hráčů s tím, že bych chtěl obalit pouze karty, které se často míchají a balíčky hrdinů bych chtěl obalit pouze ty, které se zrovna používají.
Děkuji moc za odpověď

9.12.2020 12:28:40

nearis

Ahoj, pocitej tak cca 20 obalu na bojove karty pro kazdeho hrace. (zacinas s 15cti a postupem casu zvysujes svuj balicek)
Dale obaly pro nepritele to se lisi dle urovne kapitol (celkem je tam 4x31nepratel) tam bych klidne doporucil 80-100 obalu.
Pak se pouzivaji casto nahodne udalosti 22 obalu.
+ 20 dalsich obalu na aktulani karty co budes pouzivat (Umiras, Silenstvi, Ukol z dane kapitoly)
A pokud chces i male obaly tak 20-30 obalu ti musi stacit.
Snad to takhle staci? Hru jsem dohral a vim kolik aktualne mas u sebe cca karet k pouziti.

9.12.2020 13:46:32

Vybíráme z Bazaru

Advanced Squad Leader: Starter Kit #1 -ASL
Advanced Squad Leader: Starter Kit #1 -ASL
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas