Tainted Grail: Pád Avalonu

xxxxxxxxxo hodnoceno 259x (Seznam vlastníků)

Tainted Grail: Pád Avalonu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Companion APP v CZ?

Zdravím,
ve videu na FB stránkách TG v příspěvku o Companion APP je vidět ve výběru jazyka čeština. Mohl by to někdo potvrdit? Pro nás jež vlastníme KS EN verzi by to bylo super...takový dárek od Albi

Dík
--------------------------------------------------
No Game - No Life
21.4.2020 13:45:34

Appka
Ahoj,
jediné, co k tomu zatím máme od AR, je částka, kolik to přibližně bude stát. Ale počítáme s ní.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

21.4.2020 13:57:57

Nové info?
Termín naskladnění se blíží, nějaké nové info k lokalizaci app? Díky
--------------------------------------------------
No Game - No Life

21.7.2020 07:12:52

...
Appka nahrazuje ten storybook nebo ho doplňuje?

Resp. otázka je, zda musím s sebou přenášet i knížku, nebo stačí hra + tablet :)

21.7.2020 15:48:19

...
Appka nahrazuje ten story book. Velkou výhodou je to, že je to mnohem rychlejší, člověk nemusí furt přetáčet stránky.
Naposledy jsme to hráli s appkou (v AJ) a super bylo to, že jsme si to dali všichni do mobilů a tak jsme všichni věděli přesně co se děje v dané lokaci.
Jinak appka je fakt jednoduchá a intuitivní, se skvělou grafikou. Plus je tam hudební podkres.

21.7.2020 18:44:50

Vernon
Tak to je megasuprový!!! Tím se výrazně rozšiřuje moje herní skupina z (já solo) na (já + děti + manželka + kamarádi) :D

21.7.2020 21:14:17

Korenar
Tainted Grail ve ctyrech? To bych bral uz spis jako trest :-)

21.7.2020 21:58:06

@Froggery
Neni to vhodne pro 4 hrace?

21.7.2020 22:06:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
Už ve třech mi přišlo že je to hodně roztahané, dva mi přijdou jako rozumné maximum, ale tak lidi jsou různý, nevylučuju že to někoho takhle bavit bude.

21.7.2020 22:12:02

@Froggery
Diky, to je urcite dobre vedet. Vetsina tehle vypravnych her je lepsi spis ve vetsim poctu a trpi to na ruzny balanc atp. Takze toto je prijemna zmena. :-)

21.7.2020 22:23:48

Hra ve 4
My to hrajeme ve 4. A opravdu si myslím, že by to bylo lepší v méně hráčích. Za prvé je problém se všichni sladit a sejít (je to kampaňovka), za druhé déle trvá než se člověk dostane na tah. Na druhou stranu když člověka zajímá ten příběh, tak se (na rozdíl od spousty jiných) nemusí mimo svůj tah nudit, ale poslouchá, jak se příběh rozvíjí pro postavy v jiných lokacích... (neplatí o bojích - ty mohou působit roztaženě, pokud sám nebojuji a jen se dívám, jak jiný hráč kombí karty...) Podle mě je to ideální hra pro 2 hráče, ba dokonce jedna z těch vzácnějších, které jdou naplno vychutnant i při sólo hraní.

22.7.2020 07:31:05

...
Nemyslím, že plánuju hrát ve 4...ale že se mi díky CZ dostává možnost tu základní kampaň hrát i s rodinou.

Můj plán je, že si projdu komplet KS ALL-IN v EN sám...tu hru jsem si pořídil především jako sólovku.

Ale až Kluci trochu dorostou, tak si dam tu kampaň klidně znovu a já si ji užiju jen jako doplňující člen výpravy a nechám je rozhodovat...podobně to mám u 7th Continent

22.7.2020 08:35:33

3 hráči
Hrajeme ve 3 a je to ok. Sejdeme se tak jednou za měsíc na 8 hodin. Ze začátku jsme partu dělili, ale bylo to dost roztahane, teď víceméně chodíme neustále spolu.

Aby to bylo k tématu, poslední dvě sezení používáme appku a je to super. Minimálně v tom, že člověku nesjedou oči, ale je to i snazší orientace, podkresová hudba, každý to máme před sebou, tak si i pomáháme s překladem. Na BGG jsem četl, že se po vzoru digitálního TG plánuje i "dabing" a bylo by to víceméně jako audio kniha :-)

22.7.2020 09:24:56

Appka
Abych odpověděl na původní dotaz, teď se dělá francouzská a španělská lokalizace, pak přijde na řadu česká. Awaken Realms tvrdí, že to bude začátkem srpna. A prý nás k tomu moc nepotřebují (což mě popravdě trochu děsí). Ale věřím, že na launch nebo krátce po něm by už měla být k dispozici.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

22.7.2020 11:54:03

Dejf
Jako, že CZ překlad udělají bez Vás? :-) tak to jsme zvedavej :D google translator v profi použití :D

22.7.2020 12:03:16

Korenar
Překlad obsahu mají - ten je v Deníku výpravy. Na UIčko bych čekal, že nám pošlou nějakej spreadsheet... Tak snad to tak dopadne.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

22.7.2020 13:16:14

Dejf
Uf, tak trochu se mi ulevilo :-) vůbec mě to netrklo, že vlastně překlad už mají :-) ale přeci jen nějaké tabulky, menu atd se tam dá nasekat chybně...ale to už jsou drobnosti.

22.7.2020 13:25:55

dotaz
Jsou nějaké novinky ohledně dostupnosti aplikace v CZ s blížícím se příchodem hry na trh? Děkuji.

31.8.2020 17:24:19

Karas
V rámci Q&A s Marcinem dotaz na lokalizaci App padá každý týden (několikrát jsem se ptal já sám). Odpověď byla obvykle stejná: pracujeme na tom, není to jen ctrl+c -> ctrl+v, je to náročnější. Dnes se vyjádřil tak, že k nějakému progresu došlo, ale nechce nic slibovat. Příjde mi, že AR cílí momentálně hlavně na implementaci voiceover(u).
--------------------------------------------------
No Game - No Life

31.8.2020 18:13:33

Polština update

Tak v aplikaci prave přibyla polština. Tak snad CZ bude následovat brzy?

4.9.2020 06:27:43

.
Teď jsem si všiml ze v jednom z předchozích příspěvku David z Albi píše ze se pracuje na francouzské a španělské lokalizaci app - vzhledem k tomu ze ani jedna tato jazyková mutace není zatím v app da se předpokládat ze CZ se v nejbližší době nedočkáme?

10.9.2020 10:02:54

Cz

Někde jsem četl, ze lokalizace UI už byla odeslána do AR.

10.9.2020 10:05:17

IOS
A týká se i IOS app? Tam to nedělá Awaken, ale je pod tím podepsaný jiný autor, tak se obávám že ne?

10.9.2020 10:11:18 | Upraveno autorem (porovnej)

defith
Co jsem tak v příspěvcích pochytil, AR mají data už nějakou chvíli. Jak dlouho budeme čekat na implementaci Cz do APP netuším :( a z AR se mi to nedaří dostat...stále stejná odpověď - pracuje se na tom....není to jen ctrl+c a ctrl+v - jen doufám, že to celé nepřepisují :D
--------------------------------------------------
No Game - No Life

10.9.2020 10:31:32

Čeština
Tak podle všeho do konce měsíce. (viz diskuze Storybook CZ - prosba )

13.9.2020 09:56:17

App
Dle včerejšího Q&A mají AR lokalizaci pro další jazyky připravenou a čekají na schválení jednotlivými vydavatelstvími. Taky jsem z toho pochopil, že nahrajou všechny jazyky najednou v rámci jednoho updatu.

--------------------------------------------------
No Game - No Life

15.9.2020 09:49:41

Vybíráme z Bazaru

Kaskádie - insert (základ + rozšíření)
Kaskádie - insert (základ + rozšíření)
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas