Tainted Grail: Pád Avalonu

xxxxxxxxxo hodnoceno 261x (Seznam vlastníků)

Tainted Grail: Pád Avalonu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kapitola ctyri - spoiler

Musim rict, ze otraveni z modu "Korist" prekonalo otraveni z jine veci, rozhodl jsem se to sdilet, abych slysel nazor, radu, cokoliv, mozna jsem bezel moc rychle po hlavni pribehove lince a malo expil na vedlejsich questech? Ale dostal sem se do situace, kde sem muselnu rytiru v hrobkach radu obihat, abych sehnal sest expu na druhy bod empatie, ktery jsem vubec nechtel, mnohem radsi bych si za sest expu pridal tri karty do balicku a hned na to, se ale dostavam do stejne situace, v septajicim lese, kde potrebuju dalsich osm expu na treti empatii o kterou uz vubec nestojim, krome toho, ze fakt nevim, kde si ted vycucam osm expu, se citim, jakoby nekdo ridil, jakym smerem musim rozvijet svoji postavu a ten smer je uplne jiny, nez moje predstava a to me dost nebavi....
8.10.2020 09:37:58

balíčky
Určitě ze začátku musíš vylepšovat oba balíky boje a diplomacie. Bez toho narazíš dál na velký problém, budeš málo expit za modrá střetnutí atd. a hlavně některé tresty za neúspěch jsou dost OP. Takže bych se radši na tyhle lokace vykašlal a šel jednoduše jinam.

8.10.2020 11:07:33

Hrobky a les
My tyhle věci máme většinou v pohodě, protože hrajeme ve dvou (Beor a Ailei) a každá z postav se soustředí na protipóly. Ale zopakuju tady, co jsem psal jinde. Pokud na to nemáš postavu, tak ty události nedělej. Do šeptajícího lesa vůbec nemusíš. V těch hrobkách to samé - napadá mě jeden důležitej úkol, kterej tam jde odevzdat i bez této podmínky, jinak tě to nemusí zajímat a jdeš dál. Nemusíš se za každou cenu snažit ohýbat postavu směrem, který jí nesedí. Toho obsahu je ve hře tolik, že všechen stejně za průchod neuvidíš. A když se budeš za každou cenu snažit vecpat do Šeptajícího lesa, tak ti utečou zážitky šité na tvou postavu.
---
Time Slug Studio

8.10.2020 11:16:36

rychlý postup
Při prvním hraní jsem kapitoly 2 a 3 přeletěl strašně rychle a bylo to chyba. Při druhém hraní jsem kapitolu dvě natáhl jak to šlo, ale abych nevyvolal předchůdce. Důvodem byl co největší zisk zkušeností. Je jich ve hře strašně málo, hlavně na začátku, kdy slabí nepřátelé nedávají zkušenosti.
Doporučoval bych nenechat se tlačit do vylepšování zkušeností které nechceš. Pokud je dáš tam, kde ti to posílí postavu, tak se ti to vrátí z vyhraných střetnutí a až pak vylepšíš míň potřebné dovednosti.

8.10.2020 11:21:07

Spoiler
No jasne, ja prave mel v planu, ty zkusenosti nacpat do balicku, je to celkem 14zk. (6+8) za coz uz ty baliky muzou bejt asi fajn... Ale jak pisete ze ani jednu lokaci nepotrebuju, me tam tahne hlavni dejova linka vzdyt me jasne karta vypravy rika, ze mam vyhledat Neante v septajicim lese, tak jakto, ze tam nemusim? Stejne tak jsem to mel s hrobkama...taky me tam jasne vedla moje jedina karta vypravy...myslel sem, ze ta hlavni dejova linka je u vsech stejna, tak ted trosku nechapu...

8.10.2020 12:10:34

balíčky
To je podle mě málo, optimálně bych vyměnil v každém balíku alespoň 10 karet, čili 20 exp na balíček. Problém je v tom, že bys měl znát své karty postavy a podle toho upravovat své staty... zase jedna věc kterou ti autoři hry neřeknou a zjistíš jí jenom hraním. Nápovědy na kartách úkolů nechám bez komentáře... beru pouze jako vtípek autorů...

8.10.2020 12:39:28

Hmm
No nevim, jestli myslis napovedama na kartach ukolu, ze vubec nemusim nasledovat tu kartu dane kapitoly, tak tomu uz fakt asi nerozumim :D

8.10.2020 13:01:35

Celyl
Dokončili jsme 4. kapitolu. Ve 3 postavách. Expů se dá najít celkem dost za plnění questů, ale pomáhají i vhodná střetnutí. Většinu expů používáme na vlastnosti, za celou dobu jsme si vyměnili v balíčku 1 kartu, druhý hráč 2 a třetí žádnou.... Téměř vždy bojujeme ve více hráčích a zatím nebyl výrazný problém....

8.10.2020 14:37:21

Ok
Ja hraju solo a rozhodne si myslim, ze lepsi cesta je budovat balik.... Nicmene to neresi muj problem:)

8.10.2020 15:16:14

Melandor
To by se mě také líbilo hrát za 3 postavy... to máš hned 9 karet na boj a pohoda. Já hraju true solo, mám pouze tři karty a přepadení mě hned vyřadí z boje :-)
skate2hell: ano karty úkolu ti napoví, ale nehledej v tom spásu...

9.10.2020 07:19:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Máš jiné možnosti
Tak hlavně bych nesouhlasil, že tě hra někam "táhne". Jsem výrazně dál a zatím vždy byly možnosti, jak situaci vyřešit jinak. Za Neante opravdu nemusíš. Věř mi. ;)

16.11.2020 23:47:16

Vybíráme z Bazaru

Scythe
Scythe
Akt. cena: 4100 Kč
Končí za: 15 hodin

Offcanvas