Tainted Grail: Pád Avalonu

xxxxxxxxxo hodnoceno 259x (Seznam vlastníků)

Tainted Grail: Pád Avalonu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

2. kapitola -obtížnost - SPOILER

Tohle je něco mezi dotazem a diskusí...Po restartu a celkem 6 hodinách v 1. kapitole jsem se v sólo hře s Arevem ve 2 . kapitole vydal směrem ke Kamelotu. Tam Arev dorazil po dalších 6 hodinách hraní na pokraji smrti se 3 stavy "Něco nás sleduje", abych zjistil, že potřebuji vlastnosti a statistiky, které nemám.. takže hurá zpátky do světa získávat potřebnou pověst... A čekat, že Arev zřejmě brzo zhyne. A menhiry začínají být taky dost na hraně.. Je pravda, že každou lokaci se snažím prozkoumat, co mi vlastnosti a statusy dovolují. Ale i tak nějak začínám propadat beznaději.. Takže se ptám: fakt to hraju tak moc blbě nebo je třeba 6+ hodin v kapitole normální? Nebo je ta hra opravdu koncipovaná na opakované mnohahodinové hraní té samé kapitoly, potom už s přípravou, co je kde potřeba, aby člověk postoupil v příběhu? Nebo se s tím podrobným průzkumem babrám dost zbytečně? Probíhá ta hra tímto způsobem celou dobu, nebo se třeba postup později nějak zrychlí? (Vím, že do jisté míry se tento post opakuje s některými jinými, i jsem četl mnoho dalších na bgg, ale až teď na vlastní kůži jsem zjistil, jak je ten pomalý postup iritující.)
23.10.2020 19:31:00

Ahoj KOdak

U hry si spis urcujes sam rychlost prechodu do dalsich kapitol, my jsme na zacatku taky se spis venovali pruzkumu a zajisteni pokrmu na dalsi dny nebo ziskani ZK atd. Ale je tu i moznost venovat se ciste jen splneni ukolu v dane kapitole. Tu kapitolu pak dokazes klidne za hodinu dohrat. Uznavam ze na zacatku taky klidne 6h ve dvou hracich a ani jsme nepostoupili v kapitole :-D
Dneska jsme hrali 5h a udelali jsme 3 kapitoli, je to opravdu o tom zda si jdes za cilem splnit kapitolu a nebo se venujes pruzkumu a ziskavani cenosti, pokrmu, ZK atd.
Taky je jasny ze ve vice osob prohledas vice mist a stihas toho defakto vice nez v solo modu.
Uzij si hru a nevzdavej to, hra ma krasny pribeh a budes prekvapen co vse te jeste ceka :)

23.10.2020 19:59:11

beznaděj
Ano je to smutné, ale já třeba nevím jak z druhé kapitoly ven :D

29.10.2020 05:43:29

Drk

...
Před pár dny jsem dohrál druhou kapitolu a celkový čas byl cca 9hod. Záleží, zda se vydáš správným směrem a jestli prozkoumáváš.

29.10.2020 07:42:02

Hotová
Mně už se ji podařilo dohrát, strávil jsem v ní 7,5 hodiny.. šel jsem tím směrem na Kamelot a v podstatě ten postup zdržoval jen nedostatek surovin a vlastností (asi standardně v téhle hře). Když si na tohle člověk zvykne, tak je to opravdu hodně chytlavá hra.

29.10.2020 08:34:16

pozor spoilers!!
spoilers!!! Takže jste šli tou cestou, že jste to udělali přes ten Kamelot? Přijde mi, že buď něco přehlížím, nebo jsme ztracen. Ale furt bloudím jak bludička :D... děkuji předem za nějaké vodítko.

29.10.2020 08:36:24

Zapad

Muzes jit taky na zapad, kde dostanes novy ukol a tim tuhle 2 kap. Preskocis

29.10.2020 09:00:35

Anathreius
Ano, já šel na Kamelot. Víc se bez spoilerů poradit nedá.. Kamarád tu kapitolu ale ukončil někde jinde a ještě se divil, proč se v ní motám tak dlouho. Takže těch cest k ukončení bude víc a pak už asi záleží i na štěstí, jakou volbu při nějakém průzkumu karty člověk zvolí a jak se případně zadaří výsledek té volby.

29.10.2020 09:05:02

2.kapitola
Je nutné si uvědomit, že podle toho, kde skončíte kapitolu 1, máte kapitolu 2 - verzi A nebo B, každá vede k jinému úkolu.

29.10.2020 09:38:28

UmmA
To se dělí až ve 3. kapitole. V první teprve máš rituál na menhiry. Ve 2. začíná pátrání a ve 3. se to větví.

29.10.2020 10:00:40

2. kapitola
Kapitola 2. lze splnit dle zadání na východě v Kamelotu, na západě (válka) nebo najdi jiný způsob zakončení. První dva jsem absolvoval, třetí způsob nevím jek se dá splnit jen mám tušení. Pokud vám na konci 1. kapitoly vyhasl menhir v Cuanachtu, tak tím který menhir jste zapálili jste si vybrali cestu. Pokud jste zapálili ten levnější v Bělině, tak musíte do Kamelotu, pokud jste zapálili menhir v Mlžných mohylách tak jdete na západ. Pokud to hrajete opakovaně, tak než vyhasne menhir v Cuanachtu, tak zapálíte oba menhiry a pořád máte možnost si vybrat obě cesty.
Jde teoreticky se vydat na západ nebo východ a jakmile získáte Kameníkovy nástroje, tak se vrátit zpět do Cuanachtu, ale nemyslím si, že by na to byly v úvodu hry zdroje.

29.10.2020 21:58:39

Délka
Zdar,
já sice ty první kapitoly dost po haluzi krájel relativně rychle, ale pak mě to dohnalo v 7. kapitole, protože jsem neměl prakticky nic důležitého prozkoumaného, a i v tom příběhu jsem dost klouzal po povrchu, a v té sedmičce se to tak slívá dokupy. Tak to pak byla kapitola na 10 hodin.
Takže si myslím, že jestli ve dvojce strávíš dlouho, tak pak třeba pozdější kapitoly zas budeš hrát rychleji.

1.11.2020 16:30:41

Kodak
Jak bylo řečeno, jakmile vyhasne Cuanacht, tak už máš cestu vybranou, tedy se to v zásadě dělí už ve druhé kapitole podle toho, jaký menhir jsi zapálil v kapitole první (ale máš pravdu, že technicky se to na A/B nedělí). Třetí způsob umožňuje... zajímavé věci:-)

1.11.2020 20:42:42

UmmA
To máš vlastně pravdu, protože zmizí návaznost menhirů, resp. zmizí všechny nezapálené.. mně v té chvíli ještě menhir ve vesnici svítil, tak mi to nedošlo..

2.11.2020 00:21:49

jsem ztracen
myslím si, že jsem se do toho zamotal, v cuanachtu mi menhir vyhasl, ale svítí mi na východě u kamelotu (to neumím udělat, -spoiler- jak pomoci těm všem, kde je najít). A pak mi svítí na severozápadě, ale dál mi to taky nejde. Prostě to neumím a poletí to komínem :D

2.11.2020 14:04:48

Ukol z kamelotu, spoiler
Kde se ti jednotlivi nachazeji je zevrubne popsano kdyz ti ukol zadaji. Pro dokonceni hry tento ukol ale neni treba splnit.

Jinak je velice tezko radit bez toho abych videl tvou mapu. V TG je velice lehke zamrznout pokud si nedelas dobre poznamky nebo si nespravne zaskrtavas check-boxy na listu vypravy.

2.11.2020 14:13:01

spoiler jako řemen - kamelot

spoiler alert. vypravte se na kamelot a zajistěte pomoc od jeho vládce. Takže jak zajítím pomoc? sem vemeno a potřebuji nakopnout. hra mi strašně baví ale nejsem ne ostřejší tužka v penále.

2.11.2020 18:08:25

Anathreius
Udělej tam průzkum - návštěvu ještě někoho jiného.

2.11.2020 18:20:24

ano udělal sem.
ano udělal sem. spoiler návštěvu lancelota. ten mi řek pomoz tamtěm a ty nevim kde mám honit. a jak jim pomoc

2.11.2020 18:44:49

Anathreius
Můžeš tam mluvit ještě s někým jiným, ne? ????

2.11.2020 19:21:54

spoliery budou
a ejhle ----spoiler---- zkusil jsem Morgaine a ejhle :D :D :D hustý. díky

2.11.2020 19:43:03

had

to Zdunda

Právě jsem v sedmičce. Můžeš mě popostrčit?

SPOILER
Orrin se ke mě nepřipojil a nápověda na další postup je - 1. získat Řád obnoven - tzn. dohledávat rytíře dle toho co řekl Lancelot - tzn. mám jít třeba přes celou mapu do Vraního hnízda za Borsem apod.?
nebo 2. prožít minulé věci v Klidné tváři 132 - vůbec netuším jak?

3.11.2020 13:23:02

had
Ano, 7. kapitola je tzv. tour de Avalon. Čistého času asi 11 hodin. Je třeba prošmejdit celou mapu a najít rytíře...

3.11.2020 14:50:44

Melandor
Kapitolu 7 lze dokoncit i bez spleni ukolu od Lancelota. Ja mel 7kap. Na cca 2h.. :)

3.11.2020 17:14:11

Vybíráme z Bazaru

Nájezdníci ze severu
Nájezdníci ze severu
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas