Sword & Sorcery: Ancient Chronicles

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Sword & Sorcery: Ancient Chronicles - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Ares Games
Autoři: Nunzio Surace
Simone Romano
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Srovnání se starší verzí

Uvažuji, že si pořídím tuto hru. Máte někdo zkušenosti s oběma verzemi. Která z nich je lepší? V čem je verze z roku 2016 jiná?

Upřímně neznám ani jednu, můžete mi nastínit například bojový systém (kostky?), levlovani hrdinů, atd…?

Díky 

1.4.2022 22:59:13

Protože jsem tuto novou verzi ještě nevybalil, tak srovnání dát nemůžu.

Souboje jsou řešeny pomocí kostek - ve hře jsou 4 červené a 4 modré desetistěnné kostky s různými efekty (zásah, štít, blesk, pentagram … - na červených je víc zásahů, na modrých je víc štítů). Dle použité schopnosti/kouzla/zbraně a schopností hrdiny se urči počet kostek pro útok (třeba 2 red + 2 blue), kterými se hodí a spočte počet zásahů + případné automatické zásahy + další efekty dané blesky či pentagramem. Obránce pak může část zásahů vyrušit, když má zbroj. Pro ty zásahy, co projdou, tak těm se ještě může bránit modrými kostkami (opět v závislosti na brnění/štítu apod.) - hozený štít vyruší zásahy.

Levelování - za zabíjení potvor hrdinové získávají “zkušenosti” - po přestupu na další úroveň si hrdina vybere novou schopnost, může získat možnost udělat nějakou akci navíc, některé stávající schopnosti se můžou zlepšit. Docela fajn systém, kdy si opravdu nové schopnosti vybírá sám hráč. K tomu se během dobrosružství můžou najít lepší předměty/zbraně, získávají se peníze, za které si pak lze něco koupit (i když ty dobré zbraně je potřeba spíš najít). Prostě celkem klasické RPG.

2.4.2022 21:35:42

Ovšem pozor, jak už se psalo ve vedlejším vláknu - S&S není úplně jednoduchá hra - za sebe to beru hlavně z pohledu ovládání nepřátel, které je řešeno pomocí AI a občas (hlavně pak u bossů) je zde třeba sledovat poměrně dost věcí. Ale zase pak nemám pocit, že boj je jen o nějaké házení kostkami sem a tam - nestvůry prostě mají různé schopnosti, které v boji využívají.

2.4.2022 21:40:29

Moc děkuji za vyčerpávající odpověď. Já nad tou hrou uvažuji už dlouho, docela mě láká a dle tvého popisu by to nemusel být krok vedle :-)

 

2.4.2022 21:45:54

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds – Thorns of the Briar Queen
Warhammer Underworlds – Thorns of the Briar Queen
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas