Super farmář

Super farmář - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 25 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dr. Wood Challenge Centre
Granna
Red Glove
Autoři: Karol Borsuk
Rok vydání: 1943
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hra Superfarmář vznikla v roce 1943, její původní název byl „Chov zvířátek“. Autorem hry je významný polský matematik a univerzitní profesor Karel Borsuk. Hru vymyslel v době 2. světové války, kdy byla univerzita ve Varšavě uzavřena a on přišel o zaměstnání. Začala se velmi rychle šířit a stala se oblíbenou nejen mezi dětmi, ale i u dospělých. V současnosti je nabízena a preferována jako edukační hra pro vzdělávání dětí hrou a je možné koupit ji v základní verzi nebo ve verzi deluxe, která má téměř dvojnásobnou cenu.

Hra je určena pro dva až čtyři hráče, přičemž se může připojit i pátý hráč, který bude mít na starosti výdej a výměnu zvířátek z hlavního stáda. Ve hře se stáváte farmářem, který se snaží rozvíjet své stádo tím, že zvířátka rozmnožuje a rozumně vyměňuje s hlavním stádem nebo jinými spoluhráči za jiná zvířátka tak, aby bylo co nejdříve dosaženo cíle hry. Průběh hry může komplikovat napadení hráčova stáda vlkem nebo liškou, proti kterým se může zabezpečit koupí psa.

Průběh

Hra se hraje na kola a hráč začíná s prázdným herním plánem (základní verze hry hrací plán neobsahuje). V dynamické variantě hry začínáte s jedním králíkem. Ve svém kole házíte dvěmi dvanáctistěnnými kostkami se symboly zvířat, které chováte na farmě. Hod určuje, které zvířátka se budou rozmnožovat. Kolik zvířat vám bude vydáno z hlavního stáda určuje počet párů daného druhu ve vašem stádě. Ne všechna zvířátka je ale možné rozmnožovat hodem kostek a můžete je získat jen výměnou s hlavním stádem nebo od spoluhráčů dle přiložené tabulky.

Závěr

Vítězem hry a Superfarmářem se stává ten, komu se jako prvnímu podaří vytvořit stádo, v němž bude mít alespoň po jednom kusu od každého druhu zvířátka. Ostatní spoluhráči mohou pokračovat ve hře dál.

Autor: springb

Další názvy této společenské hry

  • Hodowla zwierzątek
  • Super Farmer
  • Super Farmer Deluxe

Vybíráme z aukcí

Kingdom Rush Trhlina v Čase
Kingdom Rush Trhlina v Čase
Akt. cena: 670 Kč
Končí za: 12 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas