Super Dungeon Explore

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Super Dungeon Explore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Soda Pop Miniatures
Autoři: Deke Stella
Chris Birkenhagen
John Cadice
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy ze hry

Hru jsem si dneska donesl spolu s LoD. A kvalita provedení komponentů je u těchto dvou her naprosto nesrovnatelná. Byl jsem SDE nemile překvapen. Krabice je z prosté lepenky a nejvíce mi připomíná krabici od bruslí. U knihy pravidel jsem měl k sobě slepené některé stránky takže jsem při jejich oddělení logicky strhl tochu barvy, to stejné u karet. Ty jsou navíc vyrobeny z extrémně tenkého papíru, takže pořízení tvrdých obalů na karty bude naprostá nezbytnost. Také vrchní vrstva žetonů se při vylamování z platíčka mají tendenci trhat. Jediné, co v tomto ohledu SDE zachraňuje, jsou hezké figurky. Jejich stavebnicové provedení však může hodně potenciálních hráčů odradit. Navíc mám ten dojem, že některé spoje, zejména u zbraní hrdinů, toho příliš nevydrží a budou se odlepovat.
Zkrátka a dobře, prvotní dojem ze hry je poměrně negativní. Za 1600 Kč jsem očekával jinou kvalitu.
26.11.2011 22:51:12

saiwer
Díky, přesně tohle jsem potřeboval slyšet a nemíním to ironicky - hodně nad koupí hry přemýšlím, přeci jenom není za hubičku a proto hledám důvody, proč si ji nepořídit. Rozpačité dojmy nad kvalitou komponent jsem právě zaznamenal již v diskuzích na BGG, jinak už bych ji měl objednanou. Dokonce i u figurek, které to mají zachraňovat, se objevují hlasy že ne všechno pasuje tak jak má a jsou na nich velké otřepky od lisování.

26.11.2011 23:42:22 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Micc
Jde o to, jak k tomu kdo přistupuje. Za hrou stojí firma, která děla primárně miniatury. Takže já jsem k tomu přistupoval tak, ze firma příliš zkušenosti nema. Krabice je jina, nez zname, ma odklapeci viko a opravdu vypada spis jako krabice od bot. Ale jen tvarove. Me to nevadi, kvůli krabici jsem si to nekupoval. S kartama jsem zádný problém nemel, nic slepě něho nebylo a kvalita me přijde naprosto běžná, jako u jakékoliv hry od FFG. Měkčí tedy nejsou. Zetonky a herní desky jsou z tvrdého kartonu, nepřijde mi, ze by se to nejak špatně vylupovalo.
Figurky jsou kapitolou samotnou pro sebe. Jsou složené z mnoha časti a protože je mám uz všechny nastrikane zakladovkou a cast z nich již nabarevných, tak musím říct, ze u toho někdo přemýšlel. Je to vzhledem k použitým barvám a dostupnosti míst štětcem dost dobre rozvrzeno. Jde tak cast figurky strikat jinou barvou, nez zbytek. Je pravda, ze jednotlive díly na sebe ne vždy úplne sedi na milimetr a vzniknou tam mezirky, ale ve výsledku to vůbec nevadi. Možna to někdo muže brát jako me reklamní kecy, ale komukoliv ukazu nabarvene figurky a muze jejich kvalitu posoudit, zrovna tam je ta nejproblematičtější figurka, coz je obrovsky trol s kyjem.

27.11.2011 00:24:16

rbx
...a jsem zase tam kde jsem byl :-) safra chlapi tohle mi nedělejte. Ještě tedy počkám na dojmy z hraní.

27.11.2011 00:48:00

rbx

Micc
Prijd se podivat, pořídil jsem si strikaci pistoli a poprvé ji zkusil prave na těch trolech. Myslím, ze to dopadlo dost dobre. Dnes jsem nastrikal červenou a šedivou a bílou zakladovkou zbytek. Takže ted me čekají ty malé figurky a jsem zvedav, jak tam s airbrushem uspeju. Každopádně to moc neprozivam, těch figurek je hodně a já uz bych si to rad zahrál.

27.11.2011 01:21:59 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
Rád bych se přišel mrknout,i kvůli tomu stříkání - figurek je stále daleko víc než volného času. Přes týden pracuji mimo Prahu, ale 1.12. odpoledne bych se měl vyskytovat v okolí Tomovek, tak jestli to bude možné zastavil bych se.

27.11.2011 11:13:42

rbx
Já si za těmi kartami stojím, na slepenou barvu jsem měl možná smůlu, ale ta kvalita je rozhodně horší, nežu FFG. Opracování okrajů, především rohy, nestojí za nic, papír je možná stejně tlustý, ale povrchová úprava ho, narozdíl od FFG kde bývá mřížka, nikterak nezpevňuje.
Jsou to detaily, které se dají vyřešit třeba koupí těch obalů, ale přeci jen za ty peníze jsem očekával trochu víc. Pokud však bude hra herně dobrá, tak si na tyto nešvary za čas ani nevzpomenu. Jsou to jen první dojmy.
Jen je lepší si SDE nejprve prohlédnout, než se rozhodnete ho koupit, někomu by totiž ta menší kvalita mohla vadit.

27.11.2011 12:51:33 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
Tak, z terminu "extremne tenky papir" jsem nepochopil, ze jsou karty stejne tlusty, jen nemaj tu "mrizku":-) ostatne tu mrizku nema treba ani Descent, mydlime ho opravdu casto, bez obalu, a opotrebeni veskery zadny...

27.11.2011 13:24:18

Polylux1
Já nevím, prostě mě ty karty zaujaly. Nemá cenu se tady handrkovat co je a není tenký papír a jak je to v jiných hrách, ale já doma žádnou jinou hru s takovými kartami neměl a proto mě to nemile překvapilo. Každý ať si to osahá a udělá si na to svůj názor. Můj je takový, že to zkrátka není ono.

27.11.2011 14:13:05 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

saiwer
s tema rohama karet mas pravdu. Pro me je tohle ale podruzna vec, protoze to hre vubec nevadi. Pokud by neco bylo slepeneho, tak by mi to asi taky vadilo, ale ja tam opravdu nic slepeneho nemam, i pravidla jsou v poradku. Na prezentaci te hry je celkove videt, ze to opravdu delala firma, ktera s tim nema moc zkusenosti a spis se vyziva ve figurkach, ktere jsou paradni.

27.11.2011 14:26:01

Počet tilů
Ahoj, mám ještě jeden dotaz. V pravidlech je na straně 5 v součástech hry popsáno 6 double-sided dungeon tiles, ale já jich mám jenom pět plus jeden jednostranný adventure tracker. Pro hru v maximálním počtu 5+1 hráčů je pět tilů dostačující počet. Jen mě zajímá, jestli mi jeden tile chybí nebo je to v pravidlech nepřesně uvedeno. Díky.

29.11.2011 09:11:03

tily
Na tohle jsem narazil už při procházení diskuzí na BGG. Má jich být skutečně jen 5, uvádějí to v erratech (viz karta Kobold attack) spolu s tím. že modrých kostek má být jen 8. I když údajně je prý 6tý tile vyobrazen v pravidlech na straně 13 :-) (že by si ho schovávali na rozšíření?)

29.11.2011 09:41:42

Micc
No, právě na té straně 13 jsem si všiml, že jeden z nich postrádám... Vypadá to, že máš ohledně hry načteno :) Errata se mi, mršky, schovaly mezi kartami, ale už je mám. Díky za osvětu.

29.11.2011 10:08:24

rbx

saiwer
no proste ta hra neni uplne idealni a je pouze pro pravoverne fanousky JRPG her :-) Takze v te mirne nedotazene produkci ti davam za pravdu. Jinak vcera jsem zase postoupil v barveni a mam pripravenu radu Koboldu. Zatim na nich neni nic k videni, ale tady je odkaz na par fotek toho trola, o kterem jsem predtim mluvil:
https://picasaweb.google.com/105354604567028927762/DropBox?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJOsvqek7MOlywE&feat=directlink

29.11.2011 10:18:25

rbx
Hezké. Ono po nabarvení asi ta hra dostane taky úplně jiný rozměr. Za pár měsíců budu na půl roku sirotek, tak asi přečtu návody jak malovat, nakoupím materiál a hurá do premiérového barvení.

29.11.2011 10:38:17 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Saiwer
urcite dostane. To je take duvod, proc jsem se do toho pustil. V zivote jsem ke hre nikdy nenamaloval vic jak 4 panaky a tady jich je mraky. Na druhou stranu je ale ten komixovy styl na barveni dost jednoduchy, takze to jde rychle od ruky.

29.11.2011 10:41:12

RBX
Vypadá to dobře .... někdy se ti vnutím, aby jsi mi ukázal jak se pistolí dělá :)

29.11.2011 10:57:27

sawier
Jj. načteno mám, tahle hra mě opradu dost láká už jen tím, že stylizací do JRPG se liší od většiny ostatních zde dostupných her a navíc...je to dungeon crowler. A chci si zkusit i tem komixový styl malování. Ještě se chci mrknou jak vypadá v reálu a počkat na dojmy ze hry, ale už teď jsem skoro přesvědčen že do toho půjdu.

rbx - troll vypadá suprově. Tohle jde airbrushem? No toto... o tuhle techniku se budu muset taky trochu zajímat

29.11.2011 11:01:22

rbx

TomasV
Na pistoli je nejhorsi to cisteni. Ze kdyz uz s ni strikas, tak musis z gruntu a ne si jenom na chvilku odbehnout neco namalovat. Takze je nutne si treba pripravit nekolik figurek naraz, rozmyslet se, jak to pak striknout a teprve potom na to jit. Treba ti Koboldi, co tam jsou jako posledni fotka, to ma jen cerveny zakladovy sprej a pak jen zakladovyma barvama tech par detailu. Dnes chci s pistoli zkusit celkove vystinovani figurky, lesky na koulich :-) co ma v tom vaku na boku, samotny vak a trosku oranzovou i to, co mu kouka z cerveneho tela. Kdyz to budu brat od nejsvetlejsi pouzite barvy, tak ani nemusim moc mezi zmenou barev cistit, nebo odstrikavat :-)
Ehm... Ty pojmy jsou nejake divne...:-))

29.11.2011 11:05:42

rbx

Micc
jj, a neni to nic tezkeho, toto je muj prvni pokus s airbrushem vubec. Diky tomu, ze je to komixove, tak si to nemusi uplne hrat na nejaka pravidla a realitu, na uceni idealni. Navic je ten trol fakt velky, takze neni problem. To ti malinkati koboldi, to bude jiny orisek, ale uz dva dny nad tim premyslim, jak na to a myslim, ze jsem to vymyslel. Dnes to zkusim.

29.11.2011 11:07:41

rbx-fotky
vypadá to super! těším se na další fotky

29.11.2011 17:28:29

kvalita komponentov
kedze mi to dnes konecne dorazilo, neudrzal som nadsenie a hned sa na to vrhol. A dojmy zo spracovania? Zacnem postupne.

Karty:
ano su, ako tu uz bolo spominane tensie ako sme bezne zvyknuty napr. z Magic-u alebo hier od FFG. Ale na druhu stranu to zase nie je take extremne, aby to bol problem, stale su dost tvrde.
Tak-ci-tak sa ich chystam obalit (sive FFG-standard card) a tym je tento problem bezpredmetny.
V mojej kopii neboli ziadne karty zlepene, ani nemali odlupenu farbu, okraje su zrezane tiez vcelku cisto. Velkost kariet je v celom baliku konzistentna.

Diely mapy:
5 ks (obojstranne) + 1 bodovacia a vykladacia tabulka
dobre vytlacene a vyrezane, hrubka 25mm, farby krasne a ciste.

Kartonove diely:
asi najviac problemova cast. Jemny posun mimo centra, ale ziaden zo zetonov nie je vyrezany cez kresbu. Takze u mna v norme. Videl som uz aj horsie :)

Kocky:
lacne, nie prilis kvalitne ale dufam, ze aspon budu ako-tak vyvazene :)

Figurky:
Najlepsia cast! Krasne, detailne, pekne vymodelovane. Nepresnosti v spojoch nie je ziaden problem, komu to vadi nie je nic jednoduchsie ako to doplnit tmelom.

Celkove dojmy:
Prijemne prekvapenie, mozno to nedosahuje kvalit FFG alebo Wizard ale nie je to ziadna katastrofa ala lacna cinska kopia. Vcelku som sa obaval po vsetkych negativnych ohlasoch, ale naozaj to nie je vobec zle. A to si o sebe myslim, ze som dost narocny.

30.11.2011 15:32:27

syon
... a je skoro (tak na 95%) rozhodnuto :-) Přinesu si ji od Ježíška. Sice při mém tempu barvení si ji zahraju asi až o letní dovolené, ale aspoň budu mít na dlouho na volné chvíle o zábavu postaráno.

30.11.2011 15:58:22

rbx

kody
dal jsem do stejneho alba jeste vcerejsi koboldy, ale tam jsem to prehnal s washem, moc se mi nepovedli. Ale což, jde se na dalsi. Zjistil jsem, ze neumim pistoli ovladat tak, aby na stejne nastaveni porad strikala stejne. Bud mam prilis tuhou barvu a zasycha mi v jehle, nebo nevim. Musim to nejak vychytat, protoze pak mi toho tam plivne moc a razem je to zkazene.

30.11.2011 17:01:10

rbx
A jaké barvy se na to vůbec používají - asi nestačí naředěné citadelky,co? Koukal jsem, že Vallejo dělá speciální barvy pro airbrush (Vallejo Model Air).
Zrovna jsem koukal na tohle video, kde maník ukazuje jak si asi barvu ředí:
http://www.youtube.com/watch?v=wTzRK15EqW0&feature=related

30.11.2011 17:10:00 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Micc
jake chces, jde o to, ze Vallejo Model Air jsou uz primo v konzistenci, ze to nemusis dal redit a maji jemnejsi pigment. Je to hodne prijemna konzistence i na normalni barveni, pokud to tedy nechces namalovat na prvni dobrou :-). Ale ja do pistole rvu i normalni citedelky, jen je redim. Obcas vodou, obcas redidlem Vallejo, jak mi to prijde pod ruku. Nejsem profesional, testuju...

30.11.2011 17:17:24

Vybíráme z Bazaru

Tawantinsuyu EN
Tawantinsuyu EN
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas