nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Sun, Sea & Sand

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 50 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Cwali
Autoři: Corné van Moorsel
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Jsme hotel všech kategorií“, představuje hostinský své zařízení. „Trojka – štěnice, dvojka – bez štěnic, jednička – bez štěnic a s ramínkama“

„Tak jdem do jedničky“, shodují se všichni tři pocestní.

„Edo, zavazadla!“, rozdává rozkazy hostinský.

„Žádná zavazadla nemají, pane“.

„Žádná zavazadla?“, podivuje se hostinský.

„Co je tohle? No co to je?“, ptá se Servác.

„No co to je?! No co je tohle?! No co je tohle?!!!“, křičí na sluhu hostinský.

„Musíte Edu omluvit, je to prostý pobíječ much. Flyboy, jak říkají Angličani. Flyboy Eda. Račte, račte, prosím tudy.“

Ve hře Sun, Sea & Sand žijete na pobřeží malého idylického ostrova, který byl právě objeven turistickým ruchem. Každý týden přijíždějí do přístavu turisté, kteří lačně touží po čistém moři, bílém písku a samozřejmě po komfortu a sportovním vyžití. Jenže, ostrov je zcela turismem nepolíben, a tak se vše začíná budovat tzv. “na zelené louce“. Začneme s pěti členy své rodiny stavět bungalovy a atrakce, aby u nás turisté zůstali co nejdéle. Čím více turistů, tím více peněz, které můžeme dále investovat do vybavení. Bojuje se o titul "Nejlepší resort na ostrově".

Příprava hry

Každý hráč si vybere svůj pozemek (podložku hoteliéra), na kterém bude stavět. Pak umístí dva členy své rodiny do časové zóny 1 na podložku s časovými úseky a ukazatel peněz postaví na políčko s číslem 13 – to je náš počáteční kapitál. Zbylé tři členy si každý umístí na svou podložku hoteliéra. Pak se zamíchají a vyberou lodě s turisty, připraví se kartičky atrakcí a creklamní edule, které budeme moci nakupovat a tím dělat náš hotel lákavějším pro turisty. Mezi každé dva hráče se umístí kartička pláže a nakonec se vybere první hráč, který dostane mušli.

Průběh hry

Hráči se střídají ve vykonávání akcí. Kolik akcí můžeme provést, nám ukazuje počet členů naší rodiny na podložce hoteliéra. Akce stojí buď čas - člen rodiny nebude po určitou dobu k dispozici, nebo peníze. Máme na výběr z těchto akcí:

  • stavění bungalovů – turisté musí mít kde bydlet, a protože je chceme rozmazlovat, slouží jeden bungalov jednomu turistovi.
  • rezervace nebo vyzvednutí turistů – pošleme člena rodiny, aby čekal v přístavu na konkrétní turisty, a přivedl je do našeho hotelu.
  • stavění atrakce – turisté nechtějí jen ležet v bungalovu, chtějí se bavit. Každý turista má rád určitý druh atrakce (dle barev). Postavme atrakce a turisté se u nás zdrží déle.
  • instalace reklamní cedule – kdo nemá neonový štít, jako by nebyl. Cedule nás udělají viditelnějšími, především pro baťužkáře.

Když hráči odehrají všechny své akce, přichází na ostrov batůžkář. Je to člověk, který nepotřebuje moc komfortu, ale nepohrdne jím. Svou cestu začíná na plážích mezi hráči, a putuje po plážích, dokud nenajde hotel s volným bungalovem. Hoteliérovi tím přináší zisk navíc. Baťůžkáže si nemůžeme rezervovat, a někteří hoteliéři s ním nemusejí počítat, a nemají pro něj ubytování. Na konci kola si hráči zkasírují turisty v bungalovech a atrakcích, a obdrží od každého hosta peníze. Co host, to jeden bod na ukazateli peněz. Nakonec odplouvá loď, která již přivezla turisty a na řadu přichází právě připlouvající turistická loď.

Konec hry a určení vítěze

Hra končí po připlutí poslední, osmé, lodi. Hráči odehrají své akce, přijde i baťůžkář, ale místo kasírování peněz, se sčítají body. Co turista, to jeden vítězný bod, to samé platí i o reklamních cedulích. Připočítají se také vítězné body za atrakce, a ještě body za volná místa na pozemku (turisté nemají rádi, když je resort „přeplácaný“ atrakcemi, chtějí také kousek neporušené přírody). Titul Nejlepší resort ostrova získává hráč s nejvíce vítěznými body (peníze nehrají na konci hry žádnou roli).


Shrnutí: Typická eurohra o sbírání bodů, zasazená do prázdninové turistické atmosféry. Pravidla jsou velmi jednoduchá a hra je odehraná do hodinky. Dobře hratelná jak ve dvou, tak i v plném počtu hráčů.

Autor: Afya

Vybíráme z aukcí

Krycí jména
Krycí jména
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>