Successors (4. edice)

xxxxxxxxxx hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Successors (4. edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 300 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
PHALANX
Autoři: Mark Simonitch
Richard H. Berg
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Washované figurky

Tak jsem právě rozbalil došlé Successors. Na kickstarteru jsem si připlácel za washované figurky nabarvené “Like a Statue”. Měl jsem trochu obavy, protože u některých jiných her jiných vydavatelů byly washe na figurkách docela odfláknuté a pomalu byly lepší nenabarvené figurky. Ale u Successors jsem byl velice mile překvapen, protože nabarvené figurky jsou super a opravdu vypadají jako sochy. Vůbec nelituju těch peněz navíc, protože nenabarvené s tím růžovým plastem by se mi vůbec nelíbily a modelář-barvič nejsem. Dokonce se mi líbí mnohem víc než barevně nabarvené modely, co jsem viděl na netu. Figurky byly barevné pěkné, ale ty barvy by mne rušili při hře. Ty figurky nabarvené “jako sochy” s těmi plastovými barevnými podstavci budou co do příslušnosti k hráčům jednoznačně rozeznatelné a přitom vypadají fantasticky.

IMG_0249.jpg?ver=0

Kárka a hrobka

IMG_0247.jpg?ver=0

Like a Statue

30.3.2022 13:52:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj a mohl by jsi nějaké figurky sem nafotit abychom se také pokochali ? :)

30.3.2022 13:55:35

Nafotil jsem dvě fotky jenom mobilem. Moc jsem se s tím nepáral, protože ležím s COVIDEM a nemám moc sílu chystat nějaké větší lepší focení. Nahrál jsem to sem, tak uvidíme, kdy to bude zveřejněno.

30.3.2022 15:12:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Předně hodně zdraví !! Díky za budoucí fotky.

30.3.2022 15:58:53

20220330_144425-01.jpeg
20220329_135229-01.jpeg

 

20220329_135355-01.jpeg

 

 

30.3.2022 16:07:24

já lituju že jsem do toho nešel, a hlavně na těch nebarvených figurkách vůbec nejdou číst ty čísla

30.3.2022 16:16:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Já netušil, že se do diskuze dají vkládat obrázky. Můžete mi říct jak?

30.3.2022 19:01:57

@kren já dal klasicky ctrl+c a ctrl+v. Funguje to asi chvilku ale super to tu chybělo.

30.3.2022 22:02:38

Také dost lituji, že jsem si za barvení nepřiplatil a přitom jsem o tom hodně silně uvažoval. Ale obavy z výsledku převážily:/

 

30.3.2022 23:31:14

A jaký je problém si to nabarvit? Stačí základovku, wash, zlatá barva, jeden štětec a tak dvě hodiny času…

3.4.2022 11:50:45

@Golom  Za mne ( a třeba i pro někoho jiného) je problém v tom, že bych musel koupit základovku, musel koupit zlatou barvu, musel koupit wash, musel koupit štětec, eventuálně musel kopit airbrush pistoli na tu základovku, aby to k něčemu bylo a bylo to pořádně a musel koupit kompresor. Asi by mi to přišlo dráž, jak to rovnou objednat washované ;). Nebo někoho zaplatit, aby mi to za ty dvě hodiny za úplatu udělal a to by asi taky nedělal za krásné modré oči.

3.4.2022 13:04:30 | Upraveno autorem (porovnej)

No jo, když k tomu připočítáváš kompresor a airbrush, tak to k tomu připočítej rovnou i pronájem haly v ČKD, abys to měl kde stříkat… a přitom stačí bílá základovka v lahvičce, stejně tak zlatá a wash + štětec a trocha vody… jak prosté milý Watsone. Barvy dohromady asi za 250 korun… a ještě ti zbydou na dalších několik her

3.4.2022 14:15:01 | Upraveno autorem (porovnej)

@Golom Jednak to neumím, jednak se to nechci učit a jednak nepotřebuju aby mi něco zbývalo na další hry, protože nechci nic dalšího barvit. Tak asi tak. Už si nepamatuju, kolik se připlácelo za hotové washované figurky, myslím, že to bylo něco kolem 250-300 kč, takže to mám bez práce a bez starostí za tutéž cenu, co bych musel dát za barvy a štětce.

3.4.2022 15:06:45

No jo, tak to ale musíš napsat hned…

3.4.2022 15:16:38

… proto někteří litují, že do toho nešli. Měli by to za stejnou cenu, bez práce a s velice dobrým výsledkem … tedy pokud někdo není modelář a barvení ho baví víc než samotné hraní.

3.4.2022 17:07:10

V pohodě, promiň - nějak jsem se zbytečně rozohnil…

4.4.2022 12:22:08

Tak jsme to nabarvili - ve dvou za 3 hodiny. A vypadá to parádně - je na tom krásně vidět detaily… akorát vložení obrázku sem mi nejde…

 

6.4.2022 12:52:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Doma malované to vypadá takto (@kren díky za vložení fotek a inspiraci):

1 z generálů: https://boardgamegeek.com/image/6795498/gwendoneth 

a celá parta: https://boardgamegeek.com/image/6795513/successors-fourth-edition

Do 4 hodin jsme se ve dvou vešli, bez airbrushe (ten by to urychlil). Šedá základovka + bílý drybrush + nuln oil wash + 2. bílý drybrush, zlaté detaily pro snadné rozpoznávání postav na herním plánu.

 

7.4.2022 13:13:06

@gwendoneth Vypadá to moc pěkně. Sice nejsem fanda těch zlatých detailů, ale chápu jejich účelnost.

7.4.2022 14:08:54

Mnohem lepší než béžová, díky tomuto vlaknu za inspiraci. Udelat sochy jsem zvladnul za odpoledne a vypadá to parádně

7.4.2022 14:12:29

Gwendoneth je ta druhá s kým jsem barvil…  :-) zlaté detaily jsem vymyslel proto, že při hraní (kdy každá z figurek má jiný zvýrazněný detail) jsou lépe a rychleji rozeznatelné (helma, kopí, opasek…) Je to něco ve stylu “sochy na Karlově mostě”… v první hře se nám rozeznávali velitelé hůř i když věřím že s pokračujícími hrami by se to mohlo srovnat. …ale proč si to neulehčit.

8.4.2022 18:28:25

Myslíte, že by šlo washovat figurky i jen tak, jak přišly (v základní edici)? Ta béžová, nebo co to je, mě úplně neuráží, ale rád bych měl figurky trošku výraznější a vzhledem k tomu, že jsem nikdy nic nebarvil, nemám doma ani náčiní. Takže mě zajímalo, jestli by stačilo koupit wash, že by “chytil” hned na ten základní plast. Pokud ne, tak bych už pak vzal asi taky rovnou bílou, abych to měl “statue like”, ale není to pro mě podmínka. Navíc bych ten wash pak využil třeba i jinde čistě na zkontrastnění figurek s tím, že bych nechal i tam tu původní barvu (třeba u Kemetu, kde jsou figurky “zlaté”)…

Díky předem :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

31.7.2022 17:16:26

@Kew Chtělo by to minimálně ten podkladový sprej aby se ten wash měl hezky na co chytit. Ideal třeba GW bílej a pak stačí jen třeba nanést Aggaros Dunes pokud chceš taky pískový vzhled (Cotrastka) nebo Space Wolves - takový šedomodrý mramor.. To je asi nejsnadnější technika (Citadel Costrast totiž hned i stínují). Šlo by to určo i jinýma technikama.. třeba nějaký ten základní odstín a pak nanést nějaký shade třeba Nuln Oil.. 4ísla zas přetřít nějakou zlatou a pak třeba tím Nuln Oilem.. Ohromně to ty figurky probudí a není to vůbec těžký..

31.7.2022 18:15:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Liguria (DE, SK pravidla zde ke stažení) ve fólii
Liguria (DE, SK pravidla zde ke stažení) ve fólii
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas