Suburbia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Bezier Games
Lookout Games
Autoři: Ted Alspach
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Ahoj,
hrál pls někdo tuto hru? Jaké jsou dojmy? Díky moc
4.1.2015 17:29:15

Dojmy
Pravděpodobně moje nejoblíbenější hra - mám ji zhruba rok a suverénně vede v počtu odehrání.

Je rychlá (většinou hrajeme pod hodinu), má velice jednoduchá pravidla a zároveň umožňuje spoustu různých strategií. Navíc je díky náhodnému výběru dílků pokaždé trochu jiná.
A na těch vzniklých městech je něco, co se mi hrozně líbí - mají vždycky nějakou logiku.

Doporučuju i rozšíření, které jsem pořídil nedávno, ale rovnou můžu říct, že za to stojí - přidává spoustu dalších možností, aniž by komplikovalo pravidla nebo prodlužovalo hru.

Je tu i pár nevýhod - tajné cíle znamenají, že se může stát, že člověka někdo předběhne, aniž by to měl v úmyslu, a nedá se s tím nic dělat. Navíc se liší bodově, takže když si vytáhnu lehké, jsem v tomto směru znevýhodněný. Rozhodně to ale není nějaký velký problém, body se dají nahnat jinde.

Náhodně vybrané kartičky taky znamenají, že nemůžu úplně plánovat strategii dopředu - to ale považuju spíš za pozitivum. Taky se jde domluvit a vybrat si je před hrou podle sebe.

6.1.2015 18:53:47

Dojmy
Za mě super hra. Je rychle připravitelná, samotná hra také nezabere tolik času, pravidla jdou vysvětlit v rychlosti, a přesto nabízí spoustu možností strategie. (alespoň ve dvou hráčích, ve více hráčích může být omezeno plánování dopředu na více kol, protože ostatní hráči mezitím ty lepší dílky vyberou)

Navíc se líbí, že pokud hraje člověk logicky, aby vyhrál, tak vznikají celkem smysluplná města. (hráč je postihován za továrny u obytných zón apod.)

7.1.2015 21:16:57

cena
Normálne sa mi nechce veriť, že to stojí okolo 50€. Stojí to za to? Čo je na tom také drahé? Akože, hra mi pripadá ako vylepšené carcassone, ktoré mám mimochodom veľmi rád, len tá cena ma trochu odrádza. Toľkoto stoja už komplexnejšie AT hry.

8.1.2015 08:44:07

cena
Jo, ta cena je odrazující. Zpracování je solidní a hra je výborná, ale komponenty ceně opravdu neodpovídají.

Ke Carcassone bych to moc nepřirovnával, hraje se úplně jinak. Člověk si kupuje stavby ze zásoby, takže může plánovat strategii. A v podstatě jde hlavně o budování ekonomiky - vyvažovat zisky a příbytky bodů, vytvářet komba mezi budovami. Nic takového v Carcassone není.

Doporučil bych zkouknout nějaká videa z hraní a pak se rozhodnout - mně už se ta vyšší cena v porovnání s levnějšími hrami, které tolik na stůl nedostanu, dávno vrátila.

8.1.2015 12:32:46 | Upraveno autorem (porovnej)

cena
da se koupit ve sleve treba za 799 a to uz je dobre cena.
komponenty jsou velmi kvalitni, hra je super.
nekdy je lepsi dat vic penez za super hru nez trochu usetrit a hrat hru 2 krat v zivote, protoze potom cloveka nebavi

22.4.2015 07:54:38

Android
Suburbia se da cca za 100,- koupit v Apple/Playstoru. Normalne deskovky na tabletech/mobilech moc nehraju, ale tahle hra mi prisla zajima a chtel jsem si ji nejdriv vyzkouset. Ted jsem za to rad, usetril jsem par stovek, moc me to nenadchlo.

22.4.2015 12:42:03

radim
co te nebavilo?
docela se divim, zatim jsem zazil prevazne pozitivni reakce...

22.4.2015 14:40:15

nebavilo
Grafika mi prijde vylozene odpudiva. Krom zakladniho rozdeleni na tusim 4 barvy, jsou rozdily mezi jednotlivymi "tily" minimalni. I kdyz tohle mozna bude ve hre lepsi nez v aplikaci. Nicmene nikdy jsem nemel pocit, ze by se prede mnou tvorilo mesto. Akorat prikladam dilky tak at to ma nejvetsi efekt. Navic tech bonusu je casem docela dost a zpocitat z hlavy co mi ktera pozice prinese je dost narocne. Na tabletu se ti to ukaze, takze pocitani nastesti odpada.

22.4.2015 14:59:50

Radim
Zkus to naživo. To počítání k tomu patří, chce to jen trochu cviku. Taky to nabere jiný rozměr po pár hrách, když víš, co přesně můžeš mezi budoucími stavbami čekat a jak stavby nejlíp využít. A doporučuju i rozšíření, přidává další možnosti volby, obvykle nemáš vždycky jen jednu nejlepší...

Grafika je v první řadě funkční (potřebuješ na první pohled rozeznat barvy), rozhodně bych ji nenazval odpudivou. Ten pocit opravdového města vychází spíš než z obrázků z toho, jak spolu kartičky interagují - oblast domků postavená kolem parku a fast foodu, několik kancelářských staveb, kam chodí pracovat, za nimi na okraji města továrny s několika paneláky... Vždycky si po sobě město prohlédnu a prostě to obvykle nějak dává smysl a vypráví určitý příběh, což se mi hrozně líbí.

Taky jsem se zatím nesetkal s nikým, komu by se ta hra vyloženě nelíbila.

23.4.2015 01:26:40

Radim
--Odeslalo se to z nějakého důvodu dvakrát...--

23.4.2015 01:26:43 | Upraveno autorem (porovnej)

grafika
Uznavam, ze grafika by mohla byt o neco lepsi, zene se taky nelibi. Ale je 100% prehledna a funkcni. Coz je hlavni. Clovek se neprehled, nesplete. Po par hrach clovek vidi ty moznosti, hlavne je pekne, ze si clovek muze nachystat nejake misto na pekne skorovani nebo nejake kombo. Taky se mi libi, jak ma clovek v jeden moment docela dost penez, ale jak skoruje body, tak jde dolu.
Tesim se na rozsireni, az si ho poridim. Normalne rozsireni nemam rad, ale u teto hry si ho koupim urcite.

23.4.2015 09:46:46

Srovnání s Ekopolis?
Ahoj, dovede někdo srovnat tuhle hru a Ekopolis od Scia? Podle fotek bych řekl, že jsou hodně podobné, co se vám hrálo lépe?

6.2.2018 14:19:12

Vybíráme z Bazaru

Shit Happens
Shit Happens
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas