Štvanice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Nuts! Publishing
Salt & Pepper Games
Vagabund
Autoři: Engin Kunter
Matthias Cramer
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

IN
IN - avatar

Errata české edice

Vlákno pro hlášení chyb v české edici.

----------------------
Majitel liščí krabice

18.9.2023 08:45:30

IN

Bohužel musím rovnou nahlásit jednu chybu a to je rozdíl v označení zkratek zemí na žetonech obchodních lodí a na herní mapě. Na herní mapě jsou země značené AR (Argentina), BR (Brazílie), GB (Great Britain) a SA (South Africa). Na žetonech obchodních lodí zůstalo bohužel české označení, které nemá vliv na Argentinu a Brazílii, ale místo GB máme VB (Velké Británie) a JA (Jižní Afrika). Jednáme o náhradě žetonů. Takže loď označená AR > VB se musí na mapě pohybovat mezi lokacemi AR > GB.

Koho by zajímalo pozadí příběhu, tak původně jsme pracovali s lokalizovanou mapou i žetony. Poté bylo centrálně rozhodnuto použít pouze jednu verzi mapy pro všechny jazykové edice. Řekli jsme ok (jsou tam nakonec pouze tyto zkratky zemí), ale pak ať ve výrobě použijí pro CZ edici anglickou verzi žetonů. Toto bylo akceptováno, ale nikoli provedeno..:( 

----------------------
Majitel liščí krabice

18.9.2023 08:51:58

@IN Co to znamená pro doručení? Zrušili jste rozesílání a čekáte na opravené žetony nebo ty žetony půjde získat nějak dodatečně? Díky

18.9.2023 12:30:51

IN

Opravené žetony půjde získat dodatečně. 

----------------------
Majitel liščí krabice

18.9.2023 12:34:49

@IN Prosim pak o doplneni jakym zpusobem bude mozne ziskat opravene zetony. Diky

18.9.2023 16:54:09

A co přelepky na mapu. :)

19.9.2023 14:47:14

IN

To je ošklivý :)

----------------------
Majitel liščí krabice

19.9.2023 14:54:46

Reakce a reakce na reakce již jsou vysvětlena přímo od autorů na BGG (při hraní jsem si to musel vyhledat, protože na to aktuální pravidla nepamatují).

Do pravidel bych dal vzorový celý tah za jednoho i druhého hráče. Aktuální rozkouskování bez návaznosti není šťastné. Přitom je to tak jednoduché.

22.9.2023 00:43:01

Fáze obchodních lodí:


Pravidla: “pokud < 2, umístěte novou loď”


Přehledová karta: “pokud < 2, umístění nových obchodních lodí”


Tedy jednu v předchozím tahu zničila Admiral Graf Spee a druhá ve fázi obchodních lodí dojela do přístavu. Na plánu tedy není žádná (je jich tam < 2). Kolik lodí tedy přidávám na hrací plán?



Btw na tak vcelku minimalistickou a jednoduchou hru vykazuje až neuvěřitelné množství nejasností. Už jen dopátrat se, kolik karet hráč ve svém tahu hraje chvíli trvalo…


Jinak je to opravdu supr. Mám za sebou opravdu hodně her 300: Země a voda a toto je hodně podobné. Hlavně cením převedení reálií do hry… 

29.9.2023 19:27:23

@Navy na dotazy na pravidla je tu ale sekce - Otázky.

30.9.2023 00:23:56

@GeneralX  Takže se v Diskusi nesmí diskutovat o pravidlech ?

Nemusíš odpovídat, vím, že se může diskutovat o čemkoliv ;-)

30.9.2023 01:31:24

@Bandy75 Jo jenže pak nemá smysl mít sekci otázky když se pravidla řeší jinde navíc v erratech kde by se měly řešit snad chyby. Hrači kteří budou v budoucnu hledat odpověď na podobnou otázku co? Asi mají smůlu a pak ten system postrádá smysl..

30.9.2023 02:26:44

@GeneralX 


Já se omlouvám, ale podle mě je tato věc spíš errata než otázka na pravidla. Ta otázka je u mého příspěvku spíš jen pro doplnění smyslu, čeho se má připomínka týká. Otázky na pravidla už jsem položil tři…

30.9.2023 10:14:38

@GeneralX  

Pokud bys @Navy  odpověděl na jeho, z tvého pohledu dotaz (BTW né každá věta končící otazníkem je přímá otázka ;-)), a pak ho poslal ptát se do “Otázek”,mělo by to větší smysl, než pouze hlídat co kam kdo píše.

30.9.2023 10:54:28

@Bandy75 Odpověď neznám a také by mě zajímala a myslím i na ostatní hráče a to byl taky důvod mého příspěvku. Ale pokud to někomu vadí tak se omluvám.

30.9.2023 12:07:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@GeneralX znovu opakuji, že můj komentář nebyla primárně otázka. Hned tři jsem položil ve vlákně otázek, každou zvlášť, ještě jsem si dal záležet s názvem a popisem události. Toto je vlákno pro errata a mnou popsanou chybu s uvedením vyvstalé otázky já osobně prostě považuji za chybu. Tedy proto jsem příspěvek uvedl zde. Podle mě je chybná nebo minimálně nešťastná formulace na přehledové kartě, kde má být zmínka o jedné lodi (tuto informaci jsem dohledal na bgg, ale nejsem ten, kdo by ji mohl uvádět jakožto odiciální). Tedy jsem to zde uvedl pro opravu v případném dotisku…

30.9.2023 12:20:37

@IN Kdy a jak půjdou získat opravené žetony? Díkec

12.1.2024 10:46:41

IN

Jdou dohromady s Port Arthur, ktery bude akorat vyplouvat. Takze cca za 2 mesice.

----------------------
Majitel liščí krabice

12.1.2024 11:08:02

@IN opravené žetony dorazily? Díky za info 

30.4.2024 08:59:38 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Ano dorazily. Případně poprosím o poznámku k nějaké objednávce nebo lze domluvit vyzvednutí v oblíbeném obchodě.

----------------------
Majitel liščí krabice

30.4.2024 12:10:24

Vybíráme z Bazaru

Mosaic Collosus Edition KS
Mosaic Collosus Edition KS
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas