Stronghold - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: PHALANX
Portal Games
Valley Games, Inc.
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

zabité jednotky

Zabité jednotky obránce (mimo souboj na blízko) jdou pryč ze hry nebo zpět do zásoby?

Asi jsem úplně nepochopil koloběh obráncových jednotek. Teda jestli nějaký existuje :). Jakým způsobem dostanu další jednotky ze zásoby na plán (na nádvoří nebo do kasárna)?
30.4.2011 16:27:01

musím tě zklamat
Obránce nemá žádnou možnost jednou zabitou jednotku mimo Souboj nablízku dostat zpět na herní plán. Pracuje pouze s jednotkama, které byly na začátku hry uvnitř pevnosti. Žádná záchrana se nekoná.

30.4.2011 17:40:04

Lumirius
Tož to mi docela vadí. Respektive mi to vadí atmosféricky, herně to tak bude předpokládám kvůli vyváženosti.

K čemu je potom ten červený čtvereček pro veterána v kasárna?

30.4.2011 18:00:10

Beholder
Kasárna fungují tak že jednotku zde vycvičíš. Respektive, přebarvíš. Takže z bílého se stane zelený a ze zeleného červený. Pro umístění vojáka je tedy nutno mít v kasárnách místo, proto ten červený čtvereček. Nemůžeš vycvičit červeného - veterána, pokud nemáš volné místo v kasárnách, kde kostičku po výcviku umístíš. Nutí to tak obránce, aby umisťoval jednotky buď na nádvoří nebo na pozici na hradbách.

Tohle mi právě připadne hodně atmosferické a smysluplné. Pevnost byla obklíčena nepřátelskými vojsky a už neproklouzne ani myš. Obránce si musí vystačit s tím co má a využít převahu opevněné pozice.

30.4.2011 23:13:19

Lumirius
Aha, už chápu, já myslel, že si ty nově vycvičené jednotky můžu dát rovnou na hradby.

Ale jo, asi máš pravdu, rozleželo se mi to v hlavě :). V takové hektické době obléhání hradu není asi čas cvičit nové vojáky. Na druhou stranu vycvičit z vojáka veterána, na to čas je :)). Alo jo tohle se dá pochopit, beru to.

Ale to, že nemůžu bidlo složit a postavit ho někde jinde, to už mi atmosférické vážně nepřijde, ale z pohledu vyrovnanosti to bude asi v pořádku :).

1.5.2011 00:34:21

Beholder
on utočník taky moc možností nemá a je rád, když útočí na dvě hradby najednou. Všechno je to o odhadu soupeře a musíš si ho nasměrovat tam kde chceš.
Obránce musí vhodně umisťovat pasti a je třeba dobrá věc mít nějaké vojáky na nádvoří a vhodně doplnit na hradby třeba až před Útokem. Obránce má mnoho výhod a útočník si musí hodně rozmyslet kolik mu dopřeje času.

1.5.2011 09:12:16

Vybíráme z Bazaru

Bolide
Bolide
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas