Střet civilizací: Monumentální vydání

xxxxxxxxxo hodnoceno 164x (Seznam vlastníků)

Střet civilizací: Monumentální vydání - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Christian Marcussen
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Výklad pravidel

Dobrý den, 

hra je skvělá, velmi jsme si ji oblíbili, nicméně při poslední hře jsme se dosti poškorpili kvůli výkladu pravidel.


Měl jsem skupinu 4 bojových jednotek na poli sousedícím s městem soupeře, bráněné jednou jednotkou. V rámci akce pohyb jsem skupinu rozdělil a dvěma jednotkami jsem na město zaútočil. Boj jsem vyhrál.. Následně v téže akci pohyb jsem s druhou dvojicí nakráčel do již mého města s tím, že tahle dvojice se na boji nepodílela, proto jsem použil další akci pohyb a posunul je na vedlejší políčko.. Třetí akci pohyb jsem s nimi zaútočil na další soupeřovo město.. Setkalo se to s velikou nevolí.. Spoluhráči měli problém s mým prvním krokem, kde jsem vojsko rozdělil a poté, co jedna skupinka město dobyla, tak druhá vlezla do již obsazeného města a chtěla se hýbat dál.. S dvojicí, která bojovala, jsem již nehýbal.. 

stejná situace následovala chvíli na to, kdy jsem měl skupinu čtyř jednotek na poli sousedícím s městem soupeře bez jednotek.. Přijde mi jako totální hloupost, najet do města s celou skupinou, když bych si ji zablokoval (dobytí města) a nemohl s ní v témže kole již hýbat.. Zároveň jsem nemohl s jednou jednotkou pohnout do města a se zbývajícími město obcházet, protože v cestě byly hory.. Smysluplnější mi proto opět přijde.. jednu jednotku poslat do města, město dobýt a v témže pochybu tam pohnout se zbytkem, kteří mají ještě dvě případné akce pohyb k dobru, protože se na dobytí města nepodíleli..

Je to tak jak jsem to zahrál v pořádku, nebo když skupinu rozdělím na dvě, tak se tyto následně nemohou sejít ve stejné akci pohyb na dalším stejném políčku..V pravidlech je, že se pohyby vyhodnocují postupně v libovolném pořadí, jak to tedy aplikovat na výše uvedený příklad?

Moc děkuji všem za odpověď! 

4.9.2023 08:40:47

Pokud jsi na to spotřeboval všechny svoje 3 akce (3x zahrán Pohyb) tak je to v pořádku.

4.9.2023 09:11:42

Taky si myslím, že je to v pořádku. Dle pravidel se jednotky můžou dělit a zároveň se tam píše, že pouze jednotky které se účastnily boje nebo dobývání města se již v dané akci pohyb nesmí hýbat.

4.9.2023 09:26:09

Mám pocit, že boj se děje po všech pohybech v té akci. Tudíž by ta Tvá první akce udělat nešla. Ale hru teď u sebe nemám, kouknout se nemůžu.

EDIT: Super, tak to dává možnost více taktizovat. Pak je to OK.

4.9.2023 10:44:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Ne ne. Viz. věta přímo z pravidel… Boj je třeba vyhodnotit hned, teprve poté může pokračovat akce pohyb… Takže za mě je to zcela v pořádku. 

4.9.2023 10:48:12

Za mne taky spravne, takto to i hrajeme. Rozdelit skupinu je OK a pak pohyb kazde skupiny (nebo boj) je zvlast - delaji se jeden po druhem. Uplne dle pravidel, protihraci si meli dat vetsi pozor :)

4.9.2023 21:18:35

Vybíráme z Bazaru

Anachrony: Essential Edition (ENG) + Insert
Anachrony: Essential Edition (ENG) + Insert
Akt. cena: 770 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas