Střet civilizací: Monumentální vydání

xxxxxxxxxo hodnoceno 163x (Seznam vlastníků)

Střet civilizací: Monumentální vydání - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Christian Marcussen
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obaly

Kdo máte už hru doma. Je místo pro obalené karty v insertu?  

11.11.2021 07:09:47

Mám obaleno. Obaly Diamond standard (63,5x88 mm). Asi 180 - 190 kusů.

Do insertu se vešly v pohodě.

...................................................................
Odvážný dobrodruh / www.deskozona.cz

11.11.2021 09:47:56

Jo tyto obaly mám objednané spolu s Clashkem. Ani mě v dnešní době nenapadlo že by se nemuseli vejít. Když je to revidovaná edice. Ale je pravda že často na to tvůrci bohužel ani v dnešní době nemyslí.

11.11.2021 10:19:40

Že na to nemyslí je jedna věc, mnohem horší ale je, když na to myslí, ale stejně se to tam nevejde - viz třeba Nemesis :-D 

Nicméně já zatím obaleno nemám, ale vypadá to, že s tím nebude problém :-) 

11.11.2021 10:38:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Obalene se vlezou, ale musi “slehnout”… 

11.11.2021 10:55:45

Já mám obaleno. Obaly Pladin a vejde se jen tak tak. Paladiny jsou holt trochu tlustší.

11.11.2021 10:56:58

Tak mám obaleno a vše se mi tam vešlo ale mám z toho trochu rozporuplné pocity. Hlavně ze dvou věcí. Nevím jak to tam máte naskládané vy ale ty obalené karty se tam opravdu vejdou jen tak tak, musí se jim trochu pomoct a stlačit je tam. Co ale v tom případě nechápu jak jsou tam ty čtyři fochy proč nejsou o pár mm větší (na výšku karet) aby se i tam vešly karty. Dal jsem tam všechny, žetony a klidně bych mohl nechat dva ty fochy prázdné ale karty tam prostě kvůli pár mm nedám a všechny musí být narvané jenom v těch dvou fochách. A druhá věc co nechápu je že když tam všechno dám tak tam na výšku té krabice ještě je tak 1 cm místa a přitom to plato s těma miniaturama je tak strašně nízké že jsou tam ty miniatury taky dost narvané a samozřejmě dostávají záhul ty kopí a další části těch figurek. Proč to plato není aspoň o půl cm nebo o ten cenťák vyšší aby se tam pohodlně ty miniatury vešly když je tam na to místo? Nebo ty desky civilizací mohly být menší (bez těch oušek aby se vlezly do těch menších fochů a nezabírali místo ve větším fochu pro karty). Jinak je ten insert celkem ok ale tyto dvě věci jsou trochu škoda že to místo není lépe využité a vše by se tam vešlo bez toto aby to tam bylo tak moc narvané. Nebo jste to uložení někdo vymyslel nějak jinak?

12.11.2021 10:32:27 | Upraveno autorem (porovnej)

To by se musela zvýšit zas krabice, ne? Když by to plato bylo vyšší. Já si to teda už nevybavuju, ale ten karton byl naskládanej víceméně po hranu. Jinak já obalil do paladinů a dva druhy karet mám v pytlíku v tom prostoru po kartonu. Plus jezdce na koních. Protože se mi to tam nechtělo rvát pod tlakem. S těma "fochama" máš pravdu, to jsem si taky říkal proč nejsou o něco větší. Ještě nad tim popřemejšlim, jak to nejlíp uložit, ale neni to nic tragickýho, s čim by se nedalo žít. Při nejhorším si udělám zase insert z kartonu, jako u první verze. Hlavně kvůli těm jezdcům. To mě docela pálí, jak tam jsou v prostoru. 

12.11.2021 11:12:02

Ja do tech 4 fochu dal kosticky a budovy. Tim padem se mi vsechny jednotky krasne vesly do toho insertu na plast. A karty v diamondech ve dvou paklech do toho spodniho insertu. Trochu vylejzaly, ale az splasknou, tak to bude ok.

12.11.2021 12:32:50

Vyšší fochy nešly asi opravdu kvůli kartonu před vyplokáním. :( Ale je to škoda. Ten foch s figurkami by opravdu pár mm potřeboval. S tím spodním s kartami teda žádný problém nemám. Karty tam obalené padly akorát.

...................................................................
Odvážný dobrodruh / www.deskozona.cz

12.11.2021 13:15:34

Ano, ten karton byl asi úplně po okraj krabice. Ale myslím že by to nebyla první hra která by při expedici neměla úplně dovřenou krabici. To by zas takový problém nebyl ještě když je to stejně ve fólii. A jak jsem psal, teď je tam na výšku centimetr nevyužitého prostoru který by byl potřeba jako sůl k těm miniaturám které by se tam krásně vlezly a nebyly by tam jak sardinky a nezohýbaly se jim tak moc ty kopí a vůdcům ty vlajky. A celkem dobrý nápad dát ty budovy do těch spodních čtyř přihrádek. Jenom je škoda že pak nebudou všechny miniatury u sebe a nestačí jen vyndat na stůl to plato se všema miniaturama.

12.11.2021 16:28:34

No nedovřená by bejt nemohla. To asi chodí štosovaný na sebe ty krabice, ne? A to by všechno odskákaly ty inserty…

12.11.2021 18:50:15

Nevím jaké balení mělo Clashko ale třeba Gloomhaven vím že byl každý balen jednotlivě v krabici takže by to pak nebyl žádný problém.

Popřípadě by to šlo ještě zabalit tak že do krabice dáš to co dovřeš a zbylé kartony dáš zvlášť do fólie ke krabici (jak se třeba expedují různé bonusy s KS). Variant jak to udělat je hodně a nemyslím si že by to byla překážka v tom aby ten insert byl maximálně funkční.

13.11.2021 10:09:11 | Upraveno autorem (porovnej)

A vite rozmery karet? Poprve me sleeveyourgames.com zklamalo a nemuzu tam najit hru. Pripadne ktere Paladinky k tomu mam poridit. Diiky ????

4.12.2021 16:45:53

@Enrique_ms K tomu nejlépe slouží BGG, tady konkrétně tento odkaz: 
 

https://boardgamegeek.com/geeklist/164572/item/8445299#item8445299

Je tam u každé značky obalu uveden, jaký pasuje typ. 

Jinak je to 191 kart o velikosti 63x88 mm. 

4.12.2021 17:26:02

Na Tlamě prodávají komplet set obalů přímo na celou hru.

14.12.2021 22:28:15

Také přidám užitečný link k tomuto tématu: https://bgc.moscow/bgg/

14.12.2021 23:20:50

Vybíráme z Bazaru

1989 : usvit svobody
1989 : usvit svobody
Akt. cena: 760 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas