Střet civilizací: Monumentální vydání

xxxxxxxxxo hodnoceno 163x (Seznam vlastníků)

Střet civilizací: Monumentální vydání - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Christian Marcussen
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ekonomické vítězství

Dobrý den,

mám chuť na hru, kde si budu piplat svůj národ jak po stránce vojenské tak ale i po stránce ekonomické a vývojové/stavební. CoC vypadá skvěle, ale nevím jestli to přece jen není “bojovka”. Chci se zeptat moudří lidé, jestli lze v této hře vyhrát i na ekonomiku. Hra na mě působí, že se pořád jen řežu na mapě s vojskem a vylepšování vede hlavně k tomu abych mohl zase rodit vojáky a bojovat. Dá se tedy vyhrát (samozřejmě beru v potaz bránění se protihráči) lehce mírovější ekonomickou cestou? je to v této hře legit? :) Mockrát děkuji za odpověď a přeji mnoho vítězství.

14.4.2022 19:23:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrál jsem dvakrát, ale za tu krátkou chvíli jsem zjistil, že CoC není v žádném případě tupá řežba. V obou případech měli navrch ti, co byli nejméně vojensky aktivní a rozvijeli čile svou civilizaci.

Samozřejmě v okamžiku, kdy se rozvíjíš v těsné blízkosti soupeře ke konfliktu dojde, ale není nezbytné chrlit jednoho vojáčka  za druhým.

14.4.2022 20:43:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Válka je hodně drahá, pokud blbě padnou kostky, tak není problém díky jednomu hodu ztratit třeba 3 tahy, které tě stály těžba surovin, vybudování armády a její přesun. 

Zase na druhou stranu, ta hra trochu nutí do vojenské aktivity, protože některé úkoly se lépe plní vojensky a nezřídka jedna zdařená invaze pomůže splnit třeba 3 úkoly najednou.

Ale každopádně jen vojensky hra podle mě vyhrát nejde…

14.4.2022 21:19:20

Určitě lze hrát tak, že člověk buduje armádu spíš k případné obraně než nějakým cíleným útokům. Střet civilizací jsem hrál dvakrát, v poslední hře (ve třech hráčích) jsem v podstatě hrál “na svém písečku”, protože se mezi sebou mydlili soupeři, co měli své armády mnohem blíž, já zůstával stranou, stavěl pevnosti kvůli případným útokům a naverboval pár vojáků do zálohy. K tomu jsem postavil dva divy (jeden byl Velká zeď - před barbary slušná obrana). Zaútočil jsem jednou a to na barbary, kteří byli příhodně blízko a prakticky jsem nemohl prohrát. Na konci hry jsem měl 45 bodů, vítěz měl 46 bodů (ten inicioval většinu útoků).

14.4.2022 21:41:36

Já mám za sebou okolo 10 partií a v drtivé většině vyhrál člověk, co nebyl moc vojensky aktivní, takže to určitě jde vyhrát mírovou cestou a je to i možná lepší. Každopádně to není krátká hra, kterých bys zahrál víc za večer :)

15.4.2022 14:16:56

Mockrát vám děkuji za odpovědi (přesně takové jsem potřeboval. KUPUJI!! :D).

15.4.2022 14:40:20

@Argler  CoC absolutně nemá konkurenci v oblasti civilizačních her. Nebudeš litovat.

15.4.2022 17:28:35

@Argler Střet se snaží vyvážit ekonomický a vojenský aspekt hry, nicméně jak píše většina lidí, ten ekonomický aspekt zde převládá (přesto se bez taktiky a vojenských jednotek ve hře více hráčů neobejdeš). Podle toho co píšeš, je to hra přesně pro tebe (pro naší skupinu jedna z top her).

@Hrazda  Vojenské vítězství možné je (obzvlášť pokud hraješ za vojenský národ proti méně zkušeným hráčům), nicméně je těžké si dobytá města udržet. Dost často se stává, že vojenství zamíchá s pořadím, když se někomu podaří v posledním tahu dobýt velké město vedoucího hráče.

4.12.2022 18:52:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Tindaya (ve fólii)
Tindaya (ve fólii)
Akt. cena: 920 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas