Steel Wolves: The German Submarine Campaign Against Allied Shipping - Vol 1

xxxxxxxxxo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Steel Wolves: The German Submarine Campaign Against Allied Shipping - Vol 1 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: kooperativní, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Compass Games
Spielworxx
Autoři: Brien J. Miller
Stephen C. Jackson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Neplánuje to někdo přeložit? Tato hra mne hodně zajímá, nicméně bez českého návodu, nemám šanci. Tak kdyby náhodou někdo, někde, někdy ........
30.4.2012 08:51:58

překlad
anglická pravidla jsem nikde na netu nenašel pouze ve španělštině na www.boardgamegeek.com, nicméně si je můžeš nechat kostrbatě přeložit v googlu překladači abys zjistil jak hra funguje.

30.4.2012 10:02:46

překlad
No řešení to "jakési" je, ale přece jen klasický překlad by určitě byl o hodně lepší a přesnější, jinak by za chvíli nebylo potřeba lidí..... :)

3.5.2012 09:07:04

překlad
To bezesporu o tom žádná... chtěl jsem ti jen jakoby nastínit ať zhruba víš do čeho jdeš s koupí.. Vzhledem k tomu že hra je hodně drahá a návod není k dispozici tak je nízká pravděpodobnost přeložení ikdyž nemá zas tolik stran jak se zdá

3.5.2012 10:20:48

překlad
Vlastním, ale na překlad se bohužel taky nechystám. Stačí, že už tady rok slibuju recenzi:) Mám napsanou půlku a ne a ne se dokopat ke zbytku.
Minulý týden jsem po dlouhé době zahrál a krása. V severním Atlantiku jsem zachytil velký konvoj. U-47 sledovala a podařilo se svolat vlčí smečku 4 dalších ponorek. Ponorky pronikly dovnitř konvoje a začalo peklo:)

7.5.2012 16:01:46

to Marabu
a výsledek ? :o) Hele chtěl bych se zeptat když se přepravuješ z jedné zóny do druhé hazíš kostkou na událost něco jako kritická chyba posádky nebo potkání lodě letadla poseidona :o) bo tak ?

7.5.2012 17:03:10

to yodle
Ponorka na moři může být ve stavu "Patrol side" (operuje v určité oblasti a hledá kořist) nebo "Transit side" (je na cestě z přístavu do operační oblasti nebo zpět k vůli vyčerpání zásob paliva, proviantu, torpéd atd).
Při pohybu si nejprve hodí v tabulce, která je na mapě pro každou operační oblast (jde dobře vidět na fotkách). Čím pozdější fáze války, tím větší pravděpodobnost, že hod spadne do "červené". Pokud hod spadne do "červené", hodí znovu v jiné tabulce, kdy se v zásadě může stát nic, je zpozorována (pak hůře hledá kořist), je poškozena, je poškozena tak, že musí na základnu, je potopena.
Jinak přímý útok letadel může následovat přímo během útoku na osamělou loď nebo konvoj.

9.5.2012 18:37:28 | Upraveno autorem (porovnej)

oblasti
jo taklenc... hele a jestli ještě můžu a ty torpéda zásoby pro jednotlivý ponorky to si někde poznamenáváš ? není to pak únavné ?
a ještě jedna otázka :o)
co tě nutí obsazovat operační oblasti s nižším výskytem lodí. jinak řečeno můžeš nabouchat všechny své ponorky do jedné operační oblasti ve které je nejpravděpodobnější výskyt ? předpokládám že je to ve hře nějak ošetřeno.
díky :o)

10.5.2012 12:03:47

to yodle
1) Torpéda a zásoby se nezaznamenávají. V tomhle je tahle hra podle mě dobrá, že umně balancuje na hranici toho, že zůstává propracovaná a zohledňuje všechna historická specifika ponorkové války, ale na druhé straně herní mechanismy všechny detaily ponorkové války zjednodušují a zůstává to záživné. Torpéda, zásoby, nafta, atd., vše je sdružené do jednoho hodu. Pokud bylo kolo (týden) klidné a nebojovalo se, jsou tam bonusy a ponorka dost pravděpodobně zůstane na moři. Pokud byl útok, hod na nutný návrat je pravděpodobnější. Záleží na druhu ponorky - pobřežní typ II se vrací brzo, klasika VII je zlatý střed a oceánský typ IX vydrží nejdéle. Navíc si můžeš naplánovat doplnění zásob a munice z ponorky-dojnice přímo v operační oblasti, nebo doplout k opravárenským a zásobovacím lodím v neutrálních přístavech (Španěly, Azory atd.).
2) Hlavní pravidlo omezuje tak, že pokud je v oblasti více ponorek, snižuje to pravděpodobnost setkání s loděmi – (spojenci prostě přesměrují provoz, protože zachytí příliš mnoho radiokorespondence nebo útoků v jedné oblasti). To platí i pro formování vlčích smeček. Pokud chceš smečku zformovat, musíš do oblasti poslat víc ponorek. Jednak tak hrozí větří odhalení, jednak mechanismus formování smečky zohledňuje nebezpečí technologie HF/DF, pomocí které spojenci dokázali seskupující se ponorky docela přesně odhalit.

Dále kupa ponorek, hlavně menších pobřežních typů nikam nedopluje.

Taky platí, že nejkritičtější oblasti s nej lodním provozem jsou nejnebezpečnější (západní přístupy k Británii kolem Irska, Gibraltar atd.) – mají husté letecké pokrytí a tudíž možnost náhlého leteckého útoku, dále tam hlídkuje víc lodí, takže i přesun přes danou oblast je velkým rizikem. Proto se dost mých posádek opaluje v jižním Atlantiku nebo Středozemním moři:)))

10.5.2012 14:24:08

to Marabu
Děkuji moc za vyčerpávající odpovědi... To pravidlo o odklonění konvojů spojenců při vysoké koncentraci ponorek v regionu mě nadchla :o)) a také samozřejmě uklidnil ten hod na potřebu doplnění zásob. Vypadá to na slušnou obtížnost. Přesvědčil jsi mě o nutnosti koupě :o) Ještě jednou díky za rychlé a obsáhlé odpovědi.

10.5.2012 15:40:48

Koupě - to yodle
Raději si před nákupem projdi i negativní názory. Na stolní hru je to přece jen slušná investice. Tohlo je dobré vlákno, kde se přou zastánci a odpůrci hry.

http://boardgamegeek.com/thread/632082/sorry-i-cant-recommend-it/page/1

Mě se to líbí, ale někteří namítají, že je to hodně náročné na čas a prostor a hodů je moc. Je pravda, že při plné kampani budeš každé kolo házet desítky a desítky hodů. Já hraju taky raději míň epické kampaně, třaba za jedinou ponorkovou flotilu nebo za italské ponorky a tak.

10.5.2012 21:28:16

koupě
vlákno jsem tak zběžně četl spíš teda to kde dával mínusy. Je pravda že jsem se kapku zarazil a donutilo mě to k přemýšlení jestli takové množství hodů a kontrola neustálého přehledu hry mě spíš nebude ničit než bavit při epické kampani a taky to místo na stole které to zabírá. Na druhou stranu jsem si vše obhájil, protože jsem si našel v pracovně místo na jednom volném stole a že bych se k tomu vracel dle času a nálady a měl to stále na tom jednom místě. Nevím však jaká bude realita.
Je pravda že jsem se ohlížel taky po hře U-BOAT Leader ale tam se mi nelíbilo to, že tam dostaneš určitý kredit peněz a za ten nakoupíš typy ponorek se zkušeností posádky a případných výhod na moři a mimo něj. A hlavně toho že je to převážně karetní hra která obsahuje tuším něco kolem 150 karet včetně ponorek různých událostí, lodí a válečných lodí. Odradilo mě to, že asi znovuhratelnost bude nižší a nižší. V této hře máš k dispozici 4-6 ponorek. To mě pravda nenaplňuje tolik jako řízení celého ponorkového loďstva :o)) Hold jsem ve stádiu že musím řídit všechno nebo nic :o) proto jsem si pořídil i PC hru War in The East 1941-1945 http://www.matrixgames.com/products/372/details/Gary.Grigsby's.War.in.the.East:.The.German-Soviet.War.1941-1945
kde v podstatě řídíš celou německou armádu na východě nebo celou ruskou armádu ale je pravda že v té hře pořád tápu protože manuál má 300 stran ke hře z cekových asi 400 stran omáčky.
Tááákže zásadní otázka pro Tebe Marabu! Šel bys do těch ponorek znovu ? Když už znáš sílu kouzla zábavy této hry vzhledem k částce za pořízení a nevýhodám této hry... Díky:o)

11.5.2012 23:52:19

to yodle
koukám, že máme podobné úchylky:))) Od Matrixgames nebo jejich prostřednictvím jsem si taky pořídil pár věcí. Kromě nesmrtelných Steel Panthers naposledy War in the Pacific (http://www.matrixgames.com/products/294/details/War.In.The.Pacific). Taky tohle je slušné - http://www.revolutionundersiege.com/revolution/en/wallrus_en.php

K ponorkám. Složitá otázka. Hra mě baví, ale na druhou stranu vím, že nemám místo ani čas využívat její plný potenciál při plné kampani... Ty menší kampaně jsou sice fajn a zábavné, ale jen při plné kampani je můžeš pokusit odříznout Britské ostrovy a hlavně sbíráš "politické body" za úspěchy (potopený počet lodí a jejich tonáž), kterými pak ovlivňuješ velitelství letectva, hladinového loďstva a samotné říšské kancléřství, aby ti šli na ruku. A jak píšou v tom vlákně, co jsem doporučil, v tom je trochu zakopaný pes. Bodů je málo a každé ovlivnění nejisté. Takže tě dost dožrere, když po týdnů hraní nasbíráš body a chceš např. namontovat do ponorek radary, víc dělníků do doků, ať se ti rychleji spravují ponorky, jednotku hydroplánů pro průzkum a tradičně lepší torpéda. Bodů nemáš nikdy dost, abys to měl jisté, takže si zase musíš hodit. A polovina požadavků nevyjde. Já osobně bych tabulky upravil, nebo prostě stanovil, že když zaplatím body, nemusím si už házet a mé požadavky budou vyřízeny automaticky. Jenže kdo ví, jak by to nabouralo dost komplikovaný a provázaný systém hry. Přitom tohle ovlivňování je jeden z nejzábavnějších aspektů hry. Možností je fakt hodně.

14.5.2012 12:00:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

 Břink! + Potopené poklady ve fólii, obaly, promo
Břink! + Potopené poklady ve fólii, obaly, promo
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas