Steam: Rails to Riches

xxxxxxxxoo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Steam: Rails to Riches - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Divoký západ, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: není
Vydavatelé: Mayfair Games
PHALANX
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Těšení se!

Tak se přiznejte, kdo si tuhle hru koupí? Já už ji mám "zamluvenou" a trošku mě mrzí poslední odklad vydání až na květen. Konečně ale jsou už první obrázky ze hry (nejen obal) a to mé těšení zvyšuje :) Na BGG se divoce diskutuje jestli to bude lepší než AoS nebo ne.
10.3.2009 09:42:36

Steam
já si počkám na první recenze, RRT byl moc velký, tohle vypadá zajímavě, a jelikož pěkná ekonomická hra se vždycky hodí, asi zauvažuju. Ale pořád mě svrbí myšlenka na Indonesia, tak nevím nevím, i když je hrozně drahá. Prostě počkám na recenzi :)

10.3.2009 09:54:27

Steam
Mno, ja se taky tesim no a taky me to odlozeni nepotesilo. Novej Age of Steam uz je na svete, ale ja si pockam na tohle;)

10.3.2009 10:05:03

Mašinky
Mašinky já rád, takže do toho asi půjdu ... ale hrací plán mi přijde děsně mrňavej ...

10.3.2009 10:25:26

re: Merlin
No a ty bys chtěl mít tu šílenou nesmyslnou hrací plochu z Railroad Tycoon?

11.3.2009 08:41:28

to Richmond
No nevím, já mám rád volnost a Railroad se mi právě líbí taky tím, že tam máš hodně místa ... :-) Každopádně neříkám, že by to mělo bejt stejně velký (koneckonců Rails over Europe jsou mnohem menší a jsou taky moc fajn), ale u Steamu mi to fakt přijde dost pidi ...

11.3.2009 08:54:27

vlaky
mě tedy zatím víc láká ten Age of Steam, než toto, ale také si raději počkám na recenze od nových hráčů.

11.3.2009 09:08:11

re:Merlin
Ja souhlasím s Merlinem, když si vemete že je to až pro 6 lidí. Railroad je moje snad nejhranější hra a poměrně často ji hrajem i v těch šesti, hrají ji totiž i holky a to dokonce bez remcání, no a v tom je ta velikost fakt přínos.

11.3.2009 11:12:40

Railroad
me taky vice laka ten Railroad, prijde mi takovy vymzlenejsi a jeho pocitacovou podobu mam moc rad. Nicmene ve wishlistu jej nemam, protoze tuhle hru bych nemel skutecne s kym a kde hrat, nemam tak velky stul. Je to nekde v rovine, jako se rozhodovat, jestli si koupim domu kulecnikovy stul, protoze bych si rad zahral kulecnik:-)

11.3.2009 11:23:05

Velikost Railroad
No mohl být o kapánek menší, na dvou stranách nám trochu přesahuje stůl a párkrát se stalo že někdo zavadil a měli sme z toho pěknej guláš, ale ta hra za to stojí a hráli sme ji v poho i ve dvou, i když nějakou dobu trvá než se hra rozjede.

11.3.2009 11:45:13

railroad
Velikost je fakt problém, na stole přesahuje dost, takže nejčastěji hrajeme na zemi :-) Nicméně ve dvou hrajeme taky dost často a i při té velikosti se dá dost v pohodě ... a i škodit, pokud někdo má zájem :-)

11.3.2009 11:49:06

vymazlenější
Tycoon je vymazlenější zpracováním, ale Steam a Age of Steam jsou celkem těžké hry, takže vymazlenost pravidel je na jejich straně.

11.3.2009 13:17:14

Merlin - Hrací plán
Tak protože už Steam mám doma, zajímal mě hrací plán. Ač krabice je docela malá, hrací plán je složen natřikrát, takže po rozložení to určtě není pidi. Mapy jsou zde 2, jedna pro 3-4 hráče (severozápad USA a kus Kanady včetně měst jako je Montreal), druhá pro 4-5 lidí (dolní Porýní a Porúří, tedy kus Německa ale i Holandska). Mapa USA je hodně zbrázděna horami, takže stavění kolejí asi bude finančně náročný proces :) Evropská mapa je volnější, ale zase se očekává většíé počet hráčů. Fajn je, že v krabici jsou žetony i pro 6.hráče, využití bude asi v následných mapách. Celkově ale dojmy z balení dobré, hlavně pravidla se zdají býát hodně intuitivní (na to že to je Wallace).

16.6.2009 11:14:52

to Richmond - Hrací plán
Já to zkoumal jen na fotkách na geeku, ale nemůžu si pomoct, mapa velikosti 15 x 15 políček mi prostě přijde mrňavá :-) Jsem holt už moc rozmazlenej Railroad Tycoonem, že tuhle hru asi nechám plavat ... ještě mrknu do pravidel, pokud budou zajímavá, tak je můžem někdy zkusit s Railroadem :-)

16.6.2009 11:45:43

re: Merlin
Ale zase pro 3 hráče nemá smysl mapa o desítkách polí, to pak není žádnej boj o tratě :) Každej si jede po svojí linii.

16.6.2009 11:47:32

re: Merlin (RRT)
Jestli jsem slyšel nějaký stížnosti na RRT, tak že to v malém počtu lidí nemělo smysl právě kvůli příliš velké mapě.

16.6.2009 11:48:46

moc velká mapa
To si nemyslím, u RRT se obvykle i v malém počtu hráčů strhne boj o výnosnější a bohatší západ, takže o konflikty mezi hráči není nouze :-) Alespoň náš případ ... a pak je tu rozšíření Evropa - je menší a těžší (víc hor a míň zboží).

16.6.2009 12:04:39

Merlin
No u Steamu to je stejné. Ve 3 hríáčích méně zboží, více hor :)

16.6.2009 12:08:35

rbx

Richmond
Hrali jsme Tycoon jen ve dvou a bylo to fajn. Rozhodne to neni o tom, ze by si nekdo susnil neco ve svem rohu hraciho planu a druhy v druhem. Kamos si stavel jednickovy trate na zahustenem vychodnim pobrezi, kde jsem si taky trochu prisolil a s tim jsem postavil trat skrz hory, v tom nejkratsim prusmyku co to slo, takze kdyz to pak chtel spojit se zapadem, jezdil preze mne. Tudiz jsme se na velmi malem prostoru uz od zacatku stretli. A oni i v pravidlech rikaji, ze se nema dopustit, aby nekdo ovladl prave tu zahustenou oblast sam.

16.6.2009 12:35:16

rbx
No RRT mít budu snad v červenci, tak uvidíme. Na BGG ale v té anketě dopadla hra pro 2 naprosto bídně (jen 23% lidí) a dokonce prý i pro 3 lidi je to příliš veliký.

16.6.2009 12:48:54

Komponenty!
Zakoupil jsem zřejmě jedno z prvních balení hry, protože mám hrací žetony pro 10 hráčů (nikoliv jen pro 6) :) Sice pochybuju že bych někdy kupoval expanzi pro 10 lidí, ale zase děti budou mít radost, že je na výběr z 10 barev :-D

17.6.2009 21:12:27

Vybíráme z Bazaru

Broom Service
Broom Service
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas