Star Wars: Vnější okraj

xxxxxxxxoo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Vnější okraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Tony Fanchi
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření


Zdravím,

nevíte jestli se plánují nějaké rozšíření? U hodně recenzí bylo řečeno, že by to ta hra potřebovala a navíc když teď frčí Mandalorian tak ten si o to přídání do hry uplně říká :))
2.12.2019 20:43:13

@GeneralX mě to tady někdy připadá jako v mateřské školce. Já psal, že se vyprodává? Já ti dal odkaz kde se píše o důvodech proč je Rebélie propadák, abych byl přesný propadák pro BF. 

A moje demagogie to určitě není :+). Mě to vysvětlovat nemusíš ,tyto argumenty znám a chápu, ale nic to nezmění na tom, že pro BF je ta hra propadák jako celá licence SW. 

20.9.2021 19:09:16

Předpokládám, že hra s nákladem 1000 kusů co se vyprodá za 3 roky, nemá prodejní křivku 333 kusů každý rok, ale spíše 500, 300, 200. Takže  projekce prodeje dotisku dalších 1000 kusů nebude na 3 roky, ale spíše na 10. Rozšíření prodej  základu nakopne, ale poměr základ:rozšíření nepustí. Rebelie se taky prodávala špatně (dlouze) a to jí žádný obsah tak jako Vnějšímu Okraji nechyběl. Takže za mě je spíše překvapení, že Blackfire se vůbec pustil do základu V.O. a ne že neudělá rozšíření. 

20.9.2021 19:46:43 | Upraveno autorem (porovnej)

S tím ,co píše Radim se ztotožňuji. Nicméně, tipněme si, co přinese rozšíření :) Uvažuji, že si pořídím českou verzi a nakombinuji to právě tím EN rozšířením. (Přechod češtiny a angličtiny mi problémy nedělá).

20.9.2021 20:18:43

@GeneralX videl si niekedy nejaký rozhovor s nejakým ceskym vydavetelom? Napr. od deskofobie? Casto tam padne otazka, ktora hra bola pre nich prepadák, alebo krok vedla. Vzdy spomenu hry, ktoré sa nepredali, alebo predali za 2-3 roky. To je proste pre vydavatela prepadak, tak to proste je. To, ze ty to tak nevnimas, lebo mas hru rad a baví ta, je druha vec. Aj GWT bol prepadak, a tu hru zboznujem. Ale pre vydavatela to nebolo ziadne terno. A ano, to uz tak býva, ze hra ktora uz nie je na trhu, tak hraci by dali za nu “nevím co”, ale keby ty isty hraci (ta spousta, ktoru spominas) za tu hru dali “nevím co” vtedy, ked bola k dispozícii, mozno by bol reprint :). Pre vydavatela je hra uspesna, ked do roka tych 1000 kusov predá, myslel som ze tieto informacie su ti známe.

20.9.2021 21:08:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Ew

Uz to vidim ked si kupime ang rozsirko tak oznamenie BF ze to budu prekladat :D

21.9.2021 17:16:15

Trochu nerozumím politice - nekoupím si základ, protože beztak nebude rozšíření. A až bude, tak teprve koupím obojí. Přeci se musí nejdřív dobře prodávat a pak rozšíření. Nejsme velký trh bohužel. Já do toho jdu po hlavě a beru vše, co se česky vydá. A ani mi nevadí, že sem tam jsou tam nějaké nepřesnosti v překladu. Anglickou verzi kvůli tomu kupovat nebudu. Český základ Vnějšího okraje mám, pokud je prodejnost špatná, není to dobrá zpráva z pohledu rozšíření. Možná to koupím i tak a budu čekat na komunitní překlad….

22.9.2021 01:06:21

Rád přispěju na překlad rozšíření :-)

17.12.2021 10:27:21

Překlad

Pokud mi někdo opatří hru po vydání, jako protihodnotu bych mu ji přeložil. Vzhledem k množství textu (viz základní hra) to podle mě vyjde levněji než nechat si to překládat u profesionálního překladatalele.

18.12.2021 09:12:59

Gal

Až vyjde rozšíření, myslím, že překlad se tu objeví celkem záhy. Jestli se BF nevyplatí dělat profesionální překlad, našlo by se dost fanoušků, kteří by jim ho udělalo kvalitně i zadarmo, jen aby měli hru v češtině. Hodně lidí absence překladu od koupi odradí, protože mít dvojjazyčnou hru je fakt ta nejhorší varianta.
A argument, že se hry nekupují…njn, když nejsou k dostání, tak se neprodávají. Na bazarech se prodávají za 2x i víc a ještě se o to lidi perou, takže problém bude někde jinde.

23.12.2021 19:50:37

FFG před časem oznámilo, že by mělo vyjít rozšíření Unfinished Business. Ale nic víc k tomu nepíšou. Tady je odkaz (je to až dole na stránce):

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2021/9/15/in-flight-2021/

18.2.2022 12:47:14

Update od FFG:

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2022/3/24/unfinished-business/

Ve skratce:

  • Zdvojnásobuje počet karet ve hře
  • Core World – nové koncovky hrací desky, každá obsahuje novou planetu, která zkracuje cestování z jednoho konce herního plánu na druhý.
  • Nové postavy, za které lze hrát, jako například Chewbacca, Dengar, Hera Syndulla, Card Bane.
  • Nové žetony kontaktů a karty databanky. Do své posádky lze získat Hana Sola nebo Boba Fetta (pokud za ně nehraje jiný hráč).
  • Odměny - nyní jsou vypsány i na hráčské postavy, což do hry přináší více interakce mezi hráči.
  • Nové volitelná pravidla – laskavost a s ní spojený žeton dluhů; ambice - mění podmínky vítězství. K vítězsrví již nestačí jen získat potřebný počet bodů slávy, ale hráč musí splnit i určitý počet cílů na hráčově kartě ambicí.

27.3.2022 21:32:58

vyzera to paradne,

škoda že bude len v AJ,

toto je jedna z tých hier kde českú verziu proste chceš,…

28.3.2022 08:28:00

Velká škoda, že rozšíření nebude v cz ????

20.4.2022 22:15:20

Velká škoda, že rozšíření nebude v cz ????

20.4.2022 22:15:22

Nad pořízením Vnějšího okraje jsem pořád váhal. Nakonec absence rozšíření převážila váhy směrem od nákupu. Tak to tak asi zůstane.

21.4.2022 07:56:02

Vzhledem k tomu, že to oficiálně v CZ asi nevyjde, neplánuje prosím někdo, že by se pustil do neoficiálního překladu?

23.6.2022 09:50:18

@jilut: mrknu na podklady (které už mám) a zvážím, zda se do toho pustím…

23.6.2022 19:40:56

@endymion: OK, díky moc, dej prosím vědět…ať vím, jestli to objednat.. :-)

24.6.2022 07:26:38

Nějaká naděje na CZ překlad?

6.11.2022 20:20:40

Mohl by tady někdo kompetentní napsat pravý důvod, proč Blackfire rozšíření nepřeloží a nevydá česky? Důvod, že Star Wars je slabá značka neberu - loni vyšel Jabbův palác a Klonové války, letos se chystá The Deckbuilding Game…vše od Blackfire. Tak proč ne toto rozšíření…?

3.1.2023 19:20:03

První náklad se prodává už přes tři roky. Obecně platí, že když se hra nevyprodá do roku, tak rozšíření je málo pravděpodobné. Nehledej v tom emoce.

3.1.2023 19:40:27

Dole v diskusi to máš jasně napsaný. Pokud se základ dobře neprodává, tak nechtějí dělat ani rozšíření.

3.1.2023 19:44:12

Vybíráme z Bazaru

Dominion: Alchymie CZ (nové - ve folii)
Dominion: Alchymie CZ (nové - ve folii)
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas