Star Wars: The Deckbuilding Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

Star Wars: The Deckbuilding Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Caleb Grace
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první info

Jaký máte názor na mechaniky a podobnost s jinými hrami? 

  1. Zničení 3 kempů, ehm, tedy bází. (Gangy pustiny)
  2. Z 10 počátečních karet 7 kreditů a 3 pif paf (star realms)
  3. Lodě jako guardiani (star realms)

Nové prvky: 

  1. Můžete ničit karty z nabídky a ještě za to dostanete odměnu
  2. Přetahování o Sílu a z toho plynoucí efekty

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2022/11/3/battle-for-the-galaxy-1/

26.12.2022 20:05:07

Mně ty shodné mechanismy přijdou celkem standardní pro více her. Ascension, Star wars LCG, Warhammer Invasion, Břink, Star trek deckbuilding a mnoho dalších. 

Originalita herního mechanismu se bohužel dneska dá najít spíše u méně úspěšných nebo kvalitních her. Asi to jde taky ruku v ruce. A proto ty vyhajpované novinky často jen recyklují již existující mechanismy. Pokud je to dobře hratelné a baví mě to, tak co? Je to hratelnější než ta původní hra, kde se to vyskytlo poprvé? No tak tím líp, někomu se povedlo vychytat mouchy. Dominion bych třeba dneska už hrát nechtěl, ale je to praotec deckbuildingu a patří mu za to díky. Další… :)

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

26.12.2022 22:16:17

Je už nějaká informace k vydání v CZ?

28.1.2023 15:15:11

Info je že to vydá Blackfire, někdy kol března. Cena USD 38

28.1.2023 22:52:08

Nemá někdo z kluků od Blackfiru už pravidla v CZ? Ať můžeme to těšení se zkrátit četbou?

27.2.2023 12:38:05

Joe

Blackfire vobec niekedy poskytuje PDFka pravidiel? Alebo nebodaj vopred??? :)

-------------------
Prekladateľ Joe

27.2.2023 14:07:57

BF nikdy pravidla nepublikuji. Udajne si to nepreje Asmodee

27.2.2023 14:42:48

Tak to se omlouvám za lehký offtopic. Nevěděl jsem.

27.2.2023 16:11:01

Tá mechanika je práve super. Nebude toľko práce sa naučiť hrať hru.

Viac sa osobne obávam, že to je ďalšia hra od Blackfire, kde neuvidím rozšírenia…lebo Blackfire. Ale tak, Star Wars hier je ako šafránu, tak budem veriť, že bude dobre :) 

16.3.2023 09:58:53

ale tato hra pokiaľ viem ani memá mať rozšírenia, ale má to byť uzavretá hra.

už to niekde tuším písalo samotne FFG

16.3.2023 10:03:23

lehce off topic - nejlepší herní mechanizmus poskytovala STAR WARS CCG od společnosti Decipher (1995 - 2001), ve které jste protihráče zbavoval síly; každá karty představovala jednu její jednotku, a bylo svým způsobem jedno, jak a kde jste to provedl - v pozemních či leteckých bitvách, okupováním systému nebo pozemních lokací, sestřelením hvězdy smrti či naopak zničením systému, létáním v polích asteroidů apod. 

S láskou vzpomínám, další pokusy o zachycení atmosféry i prostředí této hry se jí ani nepřiblížilo, snad nejblíže tomu byla SW: Destiny od FFG, jenž však měla poměrně jepičí život.  

16.3.2023 10:30:58 | Upraveno autorem (porovnej)

@jabbajindrich  Mně se docela dost líbilo Star Wars LCG. Už tou jednoduchostí deck construction byla velmi přístupná hráčům, co neradi sedí po večerech nad hromadou karet a špekulováním, která se do balíku hodí a která ne a nebo nechtějí hledat nejlepší balík na netu a pak hurá do světa metagamingu, kde každý hraje jeden z nejlepších balíků, takže hra ztrácí smysl a mohla stejně fungovat na bázi předpřipravených balíků už z výroby.

Druhá výborná hra je SW: Rebellion. Takže si myslím, že CCG není jen ta jediná. :)

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

16.3.2023 10:58:12 | Upraveno autorem (porovnej)

každý ma tu svoju star wars - doma máme Legion, Destiny, Vnejší okraj a všetky sú super,

a to žena STAR WARS moc nemusela, ale tie hry má veľmi rada.

16.3.2023 11:12:05

@Lucas Tak to je potom perfektná správa. Ďakujem za informáciu k téme rozšírenia. Tak už len dúfať, že SW Deckbulding nesklame a bude to to správne orechové.

Škoda, že Blackfire stritkne odmieta dotlačiť Rebeliu aj s rošírením. Keby aspoň spravili nejakú kampaň na dotlač, kde by sa pýtali ľudí, kto všekto by hru chcel (podklady majú) a na základe toho by sa spravila/nespravila dotlač iba na presný počet kusov. Nakoľko nie je lepšej hry z tohoto sveta.

16.3.2023 12:15:04

@QuinterX Vydavatelé lokalizací si fakt nemůžou vymýšlet, že nechají udělat třeba zrovna 333 kusů :) Star Wars obecně u nás tak moc netáhnou, základ se vyprodával docela dlouho, tady chápu, že do rozšíření nešli a reprint už nedává smysl. K rozšíření jsem udělal češtinu s překladem který vychází z oficálního, aby to bylo plně kompatibilní a mám pocit, že i k základu sem někdo hodil české karty, takže se to dá řešit počeštěním originálu.

16.3.2023 12:50:21 | Upraveno autorem (porovnej)

@Froggery Strašne moc ďakujem za prácu a ten čas, čo ste do toho dali. Neostáva nič iné, iba si to počeštiť.

A k tomu reprintu. Však raz, keď máš pripravené všetky podklady a odosleš ich do tlače, tak ti zdroják zostal, ale to už je jedno. Ale aj tak si myslím, že by to mohlo mať úspech, alebo Československý trh si radšej zaobstará Výbušné Koťátka, než aby išiel do kvality? 

16.3.2023 13:07:23

@QuinterX SW Deckbulding bude určitě dobrý. Caleb není velký psavec, ale umí skvěle zachytit téma na kartách a dokáže vymyslet zajímavý kombinace, což je přesně to co tohle potřebuje. Nebál bych se toho. Spíš tak jemně překvapuje, že to není LCGčko, ale zdá se nějaká ohraničenější záležitost. 

30.3.2023 10:43:31

@louza Tak to sa dobre počúva, lebo ako som písal, Star Wars hier je ako šafránu a bohužiaľ, ak chcem hrať viac hier, musím prekusnúť angličtinu a tak som si rovno k SW Deckbuildingu objednal aj Rebelion + expansion. Zrejme tento víkend bude hviezdny hah!😄

30.3.2023 12:43:18

Zatím brzy hodnotit, ale hra baví. To dilema, jestli sestřelit kartu v nabídce, získat tím odměnu a koupit si lepší kartu nebo vyvíjet tlak na základnu, dokud nemá soupeř moc lodí. Uvidím, až hru zahraje více lidí a jestli se nedostaví stereotyp.

3.4.2023 18:58:03

Vybíráme z Bazaru

Sabotér - Ztracené doly + Sabotér duel
Sabotér - Ztracené doly + Sabotér duel
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas