Star Wars: Impérium vs. Rebelové

xxxxxxxooo hodnoceno 45x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Impérium vs. Rebelové - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: David Rakoto
Nikki Valens
Sébastien Gigaudaut
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hratelnost

Ahoj,
docela bych do toho šel ale zaráží mě počet karet v krabici. Není jich nějak málo? Podle mě to pomalu nemůže být znovuhratelné. Má někdo názor po více odehraných hrách?
20.1.2015 23:58:54

po jedné hře
Trochu se toho bojí, ale zase nemáš žádné karty na ruce a tak musíš pokaždé improvizovat s tím co ti přišlo.
navíc těch misí je strašně moc a záleží jaké karty nalížeš k jaké misi. Tím pádem by to mohlo jít hrát víckrát. Ale jak jsem psal, mám za sebou první hru.

21.1.2015 11:17:15

hratelnost
Já se taky nejdřív divil, že těch karet je nějak málo, ale je to přesně tak, jak už to tu bylo psáno. Fór je opravdu v tom, že hráči nemají žádné karty v ruce a hrají jen s tím, co jim přijde na stůl.

Matematicky má každá strana ve hře balík 19 karet (15 karet zdrojů + 4 náhodně vybrané karty postav) + 5 karet posil (zbylé karty postav, které si hráč v úvodu nevybral do hry. K tomu máš 5 karet strategií a 24 karet misí. Plus ještě můžeš získat plno žetonů, který taky můžou hodně ovlivňovat hru.

A i když to vypadá jako málo karet, vše se odvíjí od těch misí. Ty určujou max. počet karet ve hře a na to ti ten balík 19+5 karet bohatě stačí.

Takže si myslím, že hra je na delší hraní (myšleno víc her po sobě), protože vždycky záleží hodně na štěstí, jaké mise se budou plnit a jaké karty ti přijdou z balíku. A to může být spousta různých kombinací.

21.1.2015 16:23:59

první hra
Tak jsem zahrál první partii s přítelkyní a musím říct, že je to lepší než jsem čekal!!:)
Docela dosti muziky za tak málo peněz!!Pravidla vcelku jednoduchá, když to člověk přečte pomalu ,popřípadě víckrát tak pochopí..
Člověk vykládá karty zdrojů které mají určitou hodnotu a musí se se soupeřem co nejvíce přiblížit hodnotě na kartě události která se na začátku vynáší pro oba hráče! Kdo je blíž dané hodnotě vyhrává! Do toho si vzájemně škodíte výběrem své strategie popřípadě vlastností zdrojových karet. Tím pádem se dají karty kombit, odebírat či snižovat hodnotu spoluhráči nebo sobě podle potřeby. To jen zjednodušeně řečeno, těch akcí je tam docela dost ..Jako lízání karet ,přidávání karet postav (posil) do balíčku, průzkum svého nebo soupeřova balíčku,obnovování už použitých karet svými žetony apod..
Opravdu je tam té interakce pro dva hráče dosti! Někdy je kolo rychle zahrané jindy u jiné události dobíráte a odhazujete karty docela dlouho,tak dlouho dokud nejste blízko hodnotě události a tak dlouho dokud vám to vyložené karty dovolují.Dokud oba hráči nepasují svůj další tah. Nakonec po sečtení bodů si myslíte, že jste blíže vy a že vyhrajete , což ale není jednoznačné! Karta strategie odhalená nakonec, může celé kolo zvrátit ve prospěch hráče který prohrál..Ale to nikdy nevíte jistě. Takže jisté napětí si při partii užijete určitě také!:)
Opravdu doporučuji..Na cesty jeto fakt ideál!
A pro fandy Star Wars bych řekl MUST HAVE..:)

24.1.2015 18:39:52

Thanx
Moc díky za reakce. Jsem přesvědčen. Jdu do toho. Přeci jenom je to star wars . Tak nechť nás síla provází. A doufejme, že temná strana síly zvítězí :-)

24.1.2015 22:02:56

rozsireni
Vi se, jestli ke hre budou vychazet nejake rozsirujici balicky?

17.2.2015 12:52:33

Po pár hrách..
Tak nakonec jsem pořídil. A dnes máme za sebou prvních několik her. Hrajeme tedy na 10 vítězných bodů ale musím uznat, že na to jak se zdálo, že tam je málo karet. Je hra naprosto super. Poměr ceny a kvality je tedy dle mého názoru na vysoké úrovni. ;-)

20.2.2015 20:25:04

Vybíráme z Bazaru

Scythe: Vzestup Fenrise (CZ, nová nerozbalená)
Scythe: Vzestup Fenrise (CZ, nová nerozbalená)
Akt. cena: 2900 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas