nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Star Wars: Imperial Assault

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook, Google+

Otázky ke hře

side missions

Mám otázku ohledně side misí. Rebelové si vytáhnou dvě karty a z nich si vyberou jednu kterou chtějí hrát. Karta s misí kterou si nevybrali se vrací zpět do balíčku, nebo se vyřazuje ze hry?

14.1.2019 13:17:22

Mise

Všechny aktivní mise se vyřazují pouze tehdy když jsou odehrané, nebo když je to na kartě napsané. Neagendové aktivní vedlejší mise, které se nevyberou, se mohou zahrát později, když v kampani opět příjde řada na vedlejší misi.
Výběr, která vedlejší mise se bude hrát, záleží na strategii rebelů:
A - Hrát neagendovou vedlejší misi, tím nechat propadnout agendovou misi a tím nechat Impérium si vzít automatickou odměnu, nebo...
B - Hrát agendovou misi, tím zabránit odměně pro Impérium a neagendovou vedlejší misi si nechat na později v kampani.
Pak jsou ještě vynucené mise (Forced Mission). Ty nejde obejít a musí se ihned odehrát. Ty se v přehledovém listu nezapisují do stromu misí, ale jsou na ně speciální kolonky.

0 | 16.1.2019 11:09:15

Mirda55

Díky. Potom ale podle mě ztrácí smysl hrát side mise za impérium. Jedině snad kvůli odměně. Chápal jsem to tak, že jsou tam i ztoho důvodu, že když si rebelové vyberou vedlejší misi kterou chtějí hrát, tak hráč impéria jim může vnutit svoji misi. Oni se pak rozhodnou jestli hrát svoji, tím impérium dostane odměnu automaticky, anebo tu jeho a oni by se tak připravili o možnost získat odměnu když by vyhráli jejich. A tady jsem si právě myslel, že když se rozhodnou hrát jeho, tak tu svou vedlejší misi vyhodí úplně pryč ze hry a už ji nebudou moct po zbytek kampaně hrát. A takhle by jim vlastně hráč impéria mohl zabránit získání určité odměny.

0 | 15.1.2019 21:29:53

Vedlejší Mise

Nevybraná vedlejší mise (side mission) zůstává v nabídce misí. Vždy po odehrání vedlejší mise (která nebyla agendová) se zamíchá balíček vedlejších misí, dobere se karta a vyloží se do nabídky misí. Takto jsou v nabídce na výběr vždy dvě vedlejší mise (ne-agendové).

0 | 14.1.2019 20:00:49