Stanice Paranoia: Sada pro přežití minirozšíření

xxxxxxxxoo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Stanice Paranoia: Sada pro přežití minirozšíření - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Stanice Paranoia
Počet hráčů: 4 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Stronghold Games
White Goblin Games
Autoři: David Ausloos
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Večer budu dávat přeložená pravidla do grafiky. Jen jsem se chtěl ujistit u znalých tohoto rozšíření, jestli jsem správně pochopil princip generátoru signálu parazita?


Generátor signálu parazita
Tento přístroj na jedno použití umožňuje přilákat všechny parazity z jedné konkrétní místnosti do zvolené místnosti, která se může nacházet až ve vzdálenosti 2 místností od stanoviště postavy. Po použití je generátor odložen na odhazovací balíček.
26.4.2012 12:48:33

Oficiální pravidla od Rex her
Tak už jsou tady ke stažení oficiální pravidla od Rexíků. Mám k tomu jen připomínku a prosím aby se se k tomu někdo vyjádřil:

Nejsem si jistý, jestli je v tom oficiálním překladu správné to použití vábničky. Opravdu se paraziti přesouvají dvě místnosti od původního výskytu a ne dvě místnosti od postavy, co používá tu vábničku? Podle mne je logičtější, že by se přesouvali do okruhu vábničky, než třeba 5 místností opačným směrem od zdroje signálu.

27.4.2012 09:24:58

kren
mohl bys sem prosím hodit originální znění? zkusím to porovnat.

27.4.2012 10:02:21

to kandelabr
Parasite Signal
This single use device allows a character to lure every parasite present in a specific room to a location of the user’s choice that is up to 2 rooms away.

Je fakt, že to "2 rooms away" není specifikováno a že z jazykového hlediska by to asi bylo fakt 2 místnosti od původního výskytu, ale nezdá se mi to z hlediska "vábničky" logické.

27.4.2012 10:07:56

kren
a není to tak, že v té místnosti s parazity musíš být a tím signálem je vypudíš? to by taky mělo logiku.

27.4.2012 10:38:31

kandelabr
No jo, ale to by pak nedaval smysl vyraz "lure".

27.4.2012 10:42:15

to Kandelabr
No to lure je snad přilákat a ne vpudit. A i ten název přístroje "Parasite Signal" tomu odpovídá. Bylo by dobře, aby se k tomu vyjádřil i Morthe za překlad a kluci z Rexe za vydavatele.

27.4.2012 10:46:00

BGG
odpovědi jsou tady http://www.boardgamegeek.com/thread/716470/parasite-signal
a tady http://www.boardgamegeek.com/thread/714833/parasite-signal
potvrzeno autorem.

David's answer (per mail):

"The way the parasite signal works is that you have to choose one room on the board that the signal will take effect on:
Every parasite in that room can be moved up to 2 rooms away. They may not be split since the signal lures them to a different identical direction."

čili fakt vybereš jednu místnost a z ní posuneš všechny parazity do jiné místnosti, max. o 2. A pouze přes otevřené dveře. Nemusíš být v té místnosti přítomen. Nepříjde mi to moc realistické, ale herně by to mělo být tak.

27.4.2012 10:59:21

kren
Já to nepřekládal, jsem v tom nevinně, za všechny špatnosti může Aneken ;) Jenom jsem to pro kluky přelil do grafiky.

27.4.2012 11:16:36

to kandelabr
OK, tak je to tedy přeloženo správně. Až to budu hrát vícekrát, tak zkusím i tu variantu 2 místnosti od signálu ;)

27.4.2012 11:55:51

Vybíráme z Bazaru

Vládci podzemí - festival
Vládci podzemí - festival
Akt. cena: 425 Kč
Končí za: 4 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas