Splendor: Marvel

xxxxxxxxoo hodnoceno 91x (Seznam vlastníků)

Splendor: Marvel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Marc André
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaké to je

názory
28.1.2021 09:40:24

včera
jsme s dětmi odehráli první hru, přináším první postřehy:

- vzhledem k tématu je to přístupnější menším dětem, než předloha. Hrál s námi i šetiletý synek a hrdinové udrželi jeho pozornost (přeci jen získat do svých služeb IronMana je výzva ;-))
- přestože mechanicky je to hodně podobné předloze, měl jsem pocit, že ceny karet jsou značně upravené (nevím, nekontroloval jsem to), což se projevilo na způsobu hraní (rozuměj hraje se to jinak)
- "drobnost" ve formě destičky Avengers má na hru větší dopad, než se zdá
- podmínky ukončení hry mohou ke konci hry zvyšovat náhodu (stalo se mi, že jsem pro ukončení potřeboval už jen modrého hrdinu a děti mi je cíleně braly, čímž mě držely v šachu)

celkový pocit velmi pozitivní - hraje se to trochu jinak než předloha (naučené principy příliš nefungují) a díky tématu přístupnější mladším hráčům - určitě jsme nehráli naposled

28.1.2021 09:48:09

Názory
Za mě spíš zklamání, ale asi to musím brát tak, že je to hra spíš pro malé fanoušky avengers, ne pro stárnoucí Hráče, kteří uznávají maximálně tak Supermana(no, možná ještě Doktora Manhattana a Petra Petrelliho), jako jsem já :-)

Díky kartičce Avengers je ve hře možná výraznější boj o konkrétní karty, ale nějak jsem ho nezaznamenal. A už vůbec nechápu (když odhlédnu od prizmatu, že je to hra pro malé děti) potřebnost zeleného žetonu, který nedělá nic jiného, než že oznamuje, že už hráč koupil nějakou kartu z horní řady.

25.2.2021 11:42:40

srovnání
Nehodnotím vůbec vzhled. Co se týká srovnání s původním Splendorem, také bych řekl, že destička Avengers má na hru větší vliv než se zdá. A obecně bych řekl, že karty mají na sobě více bodů. Prostě strategie rovnoměrného nákupu karet aby se pak rozjel automat na nákup karet bodových (drahých) mi tady ani jednou nezafungovala, hra většinou skončí dříve. Neříkám že je to špatně.
Každopádně ještě více je tady třeba sledovat co kdo z protihráčů hraje a eliminiovat nebezpečné karty i za cenu ztráty tahu (koupení pro me zbytečné karty).

25.2.2021 14:31:16

"Je to zábavné?" "I am Groot"
Mám odehráno asi 50 partií původního Splendoru (bez rozšíření) a kolem 10 Marveláckého.

V původním vedlo více cest k vítězství, jít po šlechticích nebo po třetí řadě karet. U Marvelu musíte jít po třetí řadě karet, aby byl zelený kámen. Musíte mít také všechny barvy hrdinů a tohleto "musení" způsobuje, že všichni hráči dělají přibližně totéž a rychleji to omrzí. Není zkrátka prostor pro hledání jiné nečekané strategie a jediné, co vám ze strategií zbylo, je rozhodnutí, zda chtít či nechtít získat lokace, nebo zda blokovat soupeři karty a/nebo žetony nebo jít rychle za vlastním ziskem. I to třeba stačí, ale mám raději větší paletu možností.

Jakkoliv předchozí text působí jako negativum, pravdou je, že děti starý Splendor hrát nikdy nechtěli a u Marveláckého září nadšením nad všemi těmi obrázky. Je to prostě zábava pro děti. A o tom tahle deskovka je. Užít si zábavu a na taktickou bitvu a objevování strategii jsou úplně jiné hry.

U Marvelu mi občas při horším osvětlení splývá oranžová se žlutou i červenou. Nejsem barvoslepý, ale originální spendor hraje kontrastnějšími barvami.

25.2.2021 15:53:41

Marvel
je to hodně podobný jako originál (změny jsou kosmetické a pro hardcore hraní to není), původní Splendor hraju s manželkou, Marvel s dětma :-)

Ivo
:: rodinné deskovky - 2 bratři:
https://www.youtube.com/channel/UCf5oSub5HOXdDdLvPBiIZqg

25.2.2021 16:00:07

Rovnovaha

Hra je oproti Splendor vyrovnanejšia. Musíte získať aspoň jednu kartu z každej farby a na zisk zeleného kameňa musíte kúpiť kartu z horného najdrahšieho radu
V pôvodnom Splendor ste sa proste sústredili na 3 farby drahokamov a kupovali karty z druhého radu. K tomu bonus +3 za žetón trojice a hotovo. Táto stratégia je teraz oslabená
Ale ked to niekomu vadí nie je problém urobiť house rule a hrať len na 15 bodov a doštičku bodovania ignorovať.
V tom prípade však bude asi ťažšie poraziť hardcore hráča ktorý pôjde v pôvodnej stratégii

25.2.2021 17:08:53

Vybíráme z Bazaru

Talisman podzemí
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 6 minut

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas