Splašené obvody

xxxxxxxxoo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Splašené obvody - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Second Edition:(

Dlouho jsem po hře pošilhával a byl jsem rád, že u nás vychází ještě na poslední chvíli než mi odrostou děti. Jaké to překvapení, že “druhá edice” je zhruba třetinová proti původní verzi a ještě je nesmyslně dělaná.

Toto je velké zklamání.

24.3.2022 18:19:38

Co znamená nesmyslně dělaná? Přemýšlím nad koupí…

24.3.2022 20:23:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro většinu nic vážného, ale třeba kniha scénářů..v původní verzi nic moc ikonografie a tak bylo vše řešeno texty. V této verzi, aby to víc zpřístupnili dětem, tak je výrazně zlepšená ikonografie, ale ač je půl strany volné, tak se texty ke scénářům přesunuly do návodu a je třeba mít u sebe oboje.

Ale nejde o špatnou hru. Možná ze mě jen mluví zklamání, že jde z zchromlou edici. Např. origo má 19 příkazů, nová 8..tak se obávám jak dlouho vydrží.

 

24.3.2022 21:49:17

Tak ono to ani není tak docela “druhé vydání”, jako spíše zjednodušená verze hry, aby to přitáhlo více zájemců. Čerpám z diskusí na BGG.

Tedy, má-li někdo již předchozí verzi, tak dokoupení této je diskutabilní. Jednotlivé úrovně v nové verzi mají rovněž stupňující se obtížnost. Nová varianta hry je však celkově snadněji pochopitelná a tudíž přístupnější.

Osobně bych tedy, je-li to možné, zvážil hraní her v opačném pořadí ;)

EDIT: Z toho mi vyplývá, že autoři do nové hry mohli přidat nové postavičky a tudíž i jejich modely, ideálně umožnit hry zkombinovat - to by ale asi bylo proti záměru hru zpřístupnit většímu okruhu zájemců…

25.3.2022 12:20:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail: The Fall of Avalon
Tainted Grail: The Fall of Avalon
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas