Duchové ostrova: Rozervaná země

xxxxxxxxxx hodnoceno 33x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova: Rozervaná země - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Duchové ostrova
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Pegasus Spiele
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby pri lokalizácii

V tomto vlákne sa môžu zhromažďovať objavené chyby pri lokalizácii. Pre budúce generácie (a dotlače ;) )

Ja som zatiaľ prišiel na jednu:

Jedna z diskutovaných kariet už pri pôvodnej anglickej verzii bola karta Sea monsters, ktorá bola vydaná v Branch & Claw a opravená v Jagged Earth. Sea Monsters - Spirit Island Wiki V českej verzii sme ju dostali iba raz, tak to vzbudilo moju pozornosť. To, ako bola schopnosť upravovaná (ohraničenie schonpsti na max.8 strachu) je aj v českej verzii, ale žiaľ tam vypadla podmienka prítomnosti kolonizátorov.

Jasné, táto karta je skvelá hlavne na ničenie kolonizátorov a pravdepodobne ju nebude hráč chcieť hrať pokiaľ kolonizátori nie sú prítomní, ale viem si predstaviť situácie kedy je na jednom území veľa zveri a hráč to nemá kde využiť efektívnejšie. Napríklad, pokiaľ hráč získa elementy na zopakovanie schopnosti, je veľmi možné, že najviac sa hráčovi oplatí využiť schopnosť tam kde práve všetkých kolonizátorov zabil - iba kvôli tomu lebo je tam veľ zveri.

 

27.2.2024 10:06:23

Díky za info, ten efekt pak vyznívá docela jinak, když ty strachy jsou podmíněné kolonizátory (taky jsem měl někdy území jen s žetony tvorů, pokud jsem kolonizátory předtím zničil), a mohlo by to mít na partii vliv. Tak dobrý vědět.
edit: @IN třeba zase časem nahraje soubor s opravenou kartou.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

27.2.2024 11:24:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak to se moc omlouváme, řešili jsme právě, jestli má smysl dávat kartu do obou rozšíření (měli jsme přeloženu jak variantu z Trnů a drápů, tak tu z Rozervané země). Ale pak jsme se právě v souvislosti s tím, že v RZ šlo vlastně o opravu, rozhodli vložit tu kartu jen jednu. Ještě jsme i kontrolovali, že máme správnou verzi, tak nevím, jak se stalo, že nám to uteklo, každopádně díky za uporoznění. Mrkneme na to a nahrajeme sem opravenou verzi.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

27.2.2024 12:35:15

Narazil som ešte na jednu drobnosť - trochu menej kritickú, keďže jediná situácia kedy by prišlo k nesprávnemu vyhodnoteniu schopnosti vzhľadom na pôvodnú anglickú verziu nastáva v prípade, že žiaden spoluhráč nemá zničenú prítomnosť a schopnosť (za 5 energie) je využitá na udelenie iba 4 poškodení (pri súhre elementov)

V anglickej verzii je podmienka, že tieto poškodenia sú podmienené pridaním prítomnosti. V českej verzii táto podmienka chýba. Pozn: vlastním prvú českú verziu hry z roku 2022, ak to teraz v dotlači bolo opravené, ospravedlňujem sa - každopádne to ale dúfam bude užitočné pre každého kto vlastní rovnakú verziu ako ja.

Blazing Renewal - Spirit Island Wiki

28.2.2024 15:08:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Halfling Feast (EN)
Halfling Feast (EN)
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas