Speedway Champion

xxxxxxxooo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Speedway Champion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Board Games
Stragoo games
Autoři: Jan Jalůvka
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pohyb trasoměrem

Poté co jsem se chtěl s motorkama konečně rozjet, tak jsem narazil na problém ohledně trasoměru. Není mně totiž jasné jak měřit jednotlivé dílky pohybu. Trasoměr je rozdělen na 3 třetiny, přičemž v recenzi se píše o 4 čtvrtinách(což by bylo jasnější), navíc závaží jako zřejmě ukazatel začátku začíná v polovině jedné z těch třetin. Takže co představuje jeden dílek pohybu a kde začíná pohyb - se závažím dole? A ještě praktická záležitost, pokud se kolečko celé jednou otočí začne díky závaží drhnout, což je problém při větší rychlosti (tedy zřejmě vyšší než 4, pokud má kolečko představovat 4 dílky pohybu). Jak tento problém vyřešit - posunout motorku a znovu jet s trasoměrem o zbývající počet dílků?Předem děkuji za odpovědi

Děkuji a s pozdravem Aleš Frieda
6.10.2013 11:38:59

Speedway
Uz je to nejakou dobu co jsem to hral na posled. Pokusim se upamatovat a kouknu se....
Vubec netusim co znamena "v RECENZI se pise o ctvrtinach". K cemu recenze?. V navodu je psano ze "dilky kolecka udavaji ujetou vzdalenost" Tot vse. Takze to je myslim jasne ... Zacinali jsme zavazickem dole a pak je to o tom kam se podarilo s dilkem dojet. Tam uz je na Tobe jak se Ti to povede a v ktere casti toho dilku budes spravne natoceny :-)
A pokud se tyka trasomeru - muj osobni nazor je, ze je to nejdulezitejsi soucast hry a zaroven naprosty kamen urazu. Vubec nechapu, proc se delaly takove "brikule" s jednotlivymi motorkami, ktere jsou jen "na ozdobu" a tu nejdulezitejsi cast lepi zrejme na kolene a kazdy kus je original. A hlavne nikdy se nevi jak pojede. Ja napriklad prvni reklamoval, protoze se s nim nedalo vubec merit. Kolecko bylo na ose tak "vysmajdane", ze se po kazdem otoceni kouslo: Ne na zavazicku, ale proste jen papir o papir. Nahradni co prislo bylo slepene trochu krizem, ale drzelo. Ovsem mezera u zavazicka byla tak uzka, ze se vzdy zadrhlo. Rezignoval jsem na to, ze by nektery trasomer vypadal profesionalne a udelal jsem opatrny sikmy sestrih ukraju u zavazicka a jakz takz jsme jezdili. Skutecne mi ale prijde tento nejdulezitejsi dil "odflaknuty". Netusim duvod (nutnost papir. kartonu nebo neco jineho), ale myslim, ze na to vetsina uzivatelu narazi.

6.10.2013 12:09:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Block
Dík za odpověď, ale stále mně to jasné není. Začínám se závažíčkem dole, ale to jest uprostřed světlezelené třetiny trasoměru a kdy tedy počítám první dílek, když začínám uprostřed třetiny? Na konci světlezelené části nebo následující tmavězelené části, ale to by potom dílky byly různě veliké? V pravidlech je obrázek k ukončení závodu a tam je vzdálenost od startovní čáry k pomocné 5 dílků stejně velkých. Ať to zkouším jak chci, vždy při 5-ti dílcích skončím dost za tou pomocnou čárou, takže tento obrázek mně také nepomohl.

6.10.2013 17:52:03

trasomer
Myslim, ze az moc duverujes Pravidlum.
Zrovna u teto hry mi prijdou pravidla velice odbyta - Porovnam treba s Rallyman (abychom zustali v podobnem ranku). Z toho duvodu ani neduveruji obrazku. Jsem presvedcen, ze si nekdo kdo to pripravoval, bud proste nejdrive vzal jako pozadi desku s motocykly a naslednou "trasu" primalovaval aniz by bral rozmery v potaz. Nebo to bylo puvodne dobre namereno, ale pote musel obrazek (pozadi) zmensit kvuli prostoru nebo byl v puvodnim navrhu trasomer skutecne na 1/4 a pak se to zmenilo ap. Proste si myslim, ze je to jen orientacni kresba a nakreslene vzdalenosti trasomeru NEODPOVIDAJI realu.
JInak my jsme trasomer pouzivali vzdy mysleno vysek (tzn.1/3)=interval. A kam nejdal jsi v ramci toho vyseku dojel, tam jsi stal.
Nema cenu nejak zeslozitovat.
Jeste poznamka - v navodu o 1/4 nic nebylo. Kde jsi to vzal?

7.10.2013 23:12:22

Block
Dík, už ten pohyb chápu, vysvětlil mně ho zástupce výrobce a rovnou nabídl náhradní trasoměr. Šlo o to, že já to pořád chtěl měřit od toho závaží, ale ono se to měří od horní rysky, navíc mně zmátl ten obrázek + ta zmíňka o čtvrtinách. Ty čtvrtiny jsem jinak nalezl v recenzi z té druhé diskuse tady, kde je na ní link.

8.10.2013 09:16:14

Vybíráme z Bazaru

Pakal
Pakal
Akt. cena: 110 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas