Soviet Dawn - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 200 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Victory Point Games
Autoři: Darin A. Leviloff
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První hra

Po mírném rozladění, které mi přineslo hraní Levée en Masse (také od VPG), jsem si dal menší pauzu a k Soviet Dawn jsem se dostal až dnes.

Musím říct, že jsem se docela bavil. Díky štěstí na kostky (karta: házej kostkou na zvyšování politického vlivu, dokud budeš mít úspěch s cílovými čísly 3 a poté 4; padalo mi 4x za sebou 5 nebo 6...) jsem si velice stabilizoval situaci v revoluci-procházejícím Sovětském svazu 20. let 20. století..
Pak už jen stačilo odrazit pár útoků od německé armády, zastavit postupující Finy.. a díky dalším hodům na politický vliv jsem vyhrál a docílil toho, že ostatní země uznali politický stav Sovětského svazu a přestali jej obtěžovat. Lenin, Stalin a Trockij zvítězili!
Ale bylo to vítězství neúplné, Sovětský Svaz zůstal nesjednocený a rozdrobený (aspoň tak si vykládám typ vítězství "Soviet Rump State")

Ke hře mám i rozšíření, určitě se k tomu někdy i dostane.. Jak říkám, na Levée už nemám moc chuť, tam moc možností není, ale tohle už je docela fajn :-)
20.3.2011 11:56:40

Polda
jak to vypadá s angličtinou? je to náročné?

20.3.2011 12:26:51

brko
Hra samotna ne, ale pravidla nejsou uplne jednoducha.. - mrkni se na ne na http://victorypointgames.com/details.php?prodId=66

20.3.2011 12:55:32

Polda
snad to nějaká dobrá zatrolí duše přeloží :)

20.3.2011 13:25:25

polda
jsem rád, že aspoň jedna z VPG her splnila co jsem o nich tvrdil...já prostě Zulus a Trenches of Valor považuji za své nejzajímavější a nejpřínosnější hry...jednoduché a přitom užasné žetonovky, které i mé okolí zaujaly a stali se tak prvním krokem k velkým žetonovkám...
někdy se budem VPG majitelé sejít a navzájem vyzkoušíme své solitérky a nebo dáme turnaj v tenise:)...pořád uvažuji, zda to odkliknout a nechat si poslat...

20.3.2011 13:36:03

VPG
nepatří to sice k této hře, ale k VPG ano. Ten tenis vypadá suprově a u For the Crown už mám "prst na spoušti" (tlačítku). Deck building říznutý šachama to tu asi ještě nebylo

12.7.2011 01:55:42

Vybíráme z Bazaru

Insert - Duchové ostrova komplet
Insert - Duchové ostrova komplet
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas