Smartphone Inc.

xxxxxxxxoo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Smartphone Inc. - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Cosmodrome Games
Autoři: Ivan Lashin
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Vcera jsme hrali poprve v plnem poctu.
Dost povedena ekonomicka hra. Pravidlove velmi jednoducha hra (v podstate si staci pustit 10 minutove Vaselovo video a jednou preletet pravidla).

Velmi svizna a prima. Proste nastavit cenu produktu, vyrobit, rozsirit se na mape a prodat. Tohle cele 5x a je konec :). Nejdele trva nastaveni desticek neboli naplanovani co budete cele kolo delat. Zaroven je to originalni mechanismus (zatim jsem se s nicim podobnym nesetkal).

Dale je v teto hre kladen obrovsky duraz na poradi hracu, ktere je urcovano tim za kolik chcete prodavat. Ne vzdy je vyhodne prodavat draho (muze se lehko stat ze neprodate vse co jste vyrobili). Hraci s nizsimi cenami jsou na tahu drive a maji prednost v prodavani.

Tento KS me velice prijemne prekvapil Nemel jsem zadne vysoke ocekavani, coz se vyplatilo.
(Par vad na krase co de tyce herniho planu pal cert)
9.7.2020 07:00:56

môže byť :)
Tak toto je podarený kúsok, rýchla zaujímavá hra, nenáročná na pravidla a pritom ponúka veľa možnosti a stratégie. Je to Euro, kto má najviac bodov vyhráva, ale prevedenie témy, komponentov, grafického prejavu hry a herných mechanizmov a hlavne vlastných herných rozhodnutí funguje na výbornú.

Ja mám snáď jedinú výčitku, ktorá je ku plastovým krabičkám pre každého hráča, ani nejde o to, že mi prišla jedna preborená a prasknutá pod ťažobou dvoch herných dosiek, ale hlavne v pravidlách sú všade zobrazované krásne tematické krabičky, ktoré by fakt ku hre pasovali, ale v skutočnosti je realita veľmi odpudzujúca, krabičky vyzerajú fakt zle, ako keby som rozbalil nejaké keksíky, ktoré sú uložené v plastovom inserte, však to poznáte. Chápem konečná cena KS bola výnimočné výborná a niekde sa tá nižšia cena musela odraziť. Kvalitnejší krabičky by hru určite predražili. Ale fakt škoda, tu by to tej hre neuškodilo.

A to že som ešte musel sem tam na herných doskách čosi vylúpnuť, ani kúsok neznižuje ich veľkoleposť, sú dvojvrstvové, sú fakt ťažké a sú krásne. Lepšie ako neoprén. :)

4z5 bez problémov, možno pol hviezdičky hore alebo dole, až bude dostatočne nahrané.

11.7.2020 09:32:25

Dojmy po první hře
Tahle hra mě vůbec nelákala, hipster s tabletem na krabici, sólo mód proti AI jménem Steve, celkový vizuál. Prostě nic. Takže když to kamarád chtěl zahrát, měl jsem nulová očekávání a moc se to nezměnilo ani po setupu. Plánování akcí přes dvě destičky působilo jako naprosto abstraktní a netématický prvek. A ono i je, ale zároveň je to nečekaně zábavné. V jádru je to action selection hra, kde si všechny své akce nachystáte skrytě před soupeři za pomocí těch dvou destiček. Jsou oboustranné, každá má rozměr 3x2 pole. Na polích jsou různé akce, přičemž jejich počet a rozvržení není stejné na obou stranách a některá pole jsou prázdná. Pří výběru akcí je můžete k sobě dát jak chcete, jediná podmínka je, že se musím aspoň jedním polem překrývat. Každé překryté pole je automaticky akce produkce, takže neplatí, že ideální je, aby se překrývaly jen jedním políčkem, abyste měli co nejvíc akcí.

Poté co nastavíte skytě akční desky, dojde k odhalení a akce se vyhodnocují, první se určuje cena telefonů, která dál i určuje pořadí hráčů v daném kole. Následně produkujete telefony, podle počtu produkčních akcí. Pak si pořizujete upgrade svých akcí, buď základní, který prostě funguje jako +1 produkce a nebo pokud hrajete akci upgrade, získate další dvojdílek, který můžete od dalšího kola pokládat na desky a modifikovat tak své akce dále. Následně rozšiřujete své obchodní zastoupení na různých trzích, opět podle počtu navolených akcí, následně můžete vynalézat mobilní technologie (wifi, NFC, GPS atd.), které vám dávají ve hře výhodu + první hráč kdo vynaleze konkrétní technologie dostane bonusové body, ostatním se pak zlevní. Navíc technologie pomáhají s prodejem telefonů. Nakonec pak opět v pořadí uspokojujete poptávku po telefonech na trzích kde máte zastoupení. Někteří zákazníci vyžadují určité technologie, jiné zajímá jen cena, některé pak buď cena nebo technologie. Počet prodaných telefonů vynásobíte cenou, zapíšete body a jde se do dalšího kola. Toto proběhne pětkrát a kdo posbíral nejvíc bonusů a prodal v průběhu hry za nejvíc peněz, ten vyhrál. Kromě bonusů za první vynalezení technologie, jsou ještě ve hře destičky úkolů, které opět získá hráč, který splní úkol první. Typy technologii jsou stejné, ale mají různé bonusové efekty, takže sice v každé hře zkoumáte wifi, NFC, GPS, lepší baterii atp., ale benefit může být různý. Dílků úkolů je taky výrazně víc než se ve hře použije, čímž se zajišťuje variabilita.

Hra je hodně o timingu, kde první hráč vybírá kam se rozšíří, jaký upgrade si vezme, jakou technologii vynaleze a hlavně první uspokojuje poptávku, ale daní za to je nejnižší cena telefonu za kterou prodává . Snažíte se odhadnout jako cenu nastaví vaši oponenti a jakou taktiku pro dané kolo zvolí, ale všichni jste limitováni akcemi, které dokážete složit na svých deskách. Jak sem psal výše, manipulace se dvěmi destičkami + následně získanými upgrady je překvapivě zábavná a rozhodně ne jednoduchá. Téměř nikdy nemůžete získat ideální kombinaci akcí, vždy je to něco za něco a optimální kombinace zase závisí na tom, co udělají vaši soupeři. Neměl jsem u Smartphone Inc. žádná očekávání a dost možná i proto mě hra velmi příjemně překvapila. Kromě originálního plánování akcí pomocí destiček bych ještě vyzvedl čistý a elegantní design a z toho plynoucí velmi příjemné hraní samotné a na euro solidní dávku interakce skrze plánování a provádění akcí. Takže první dojmy jsou výrazně pozitivní a pokud se dostane na stůl, rád zahraji znovu.

31.1.2021 14:23:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Ostrovy titánů od 1kč
Ostrovy titánů od 1kč
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas