Small World: Tales & Legends

xxxxxxxooo hodnoceno 40x (Seznam vlastníků)

Small World: Tales & Legends - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Small World
Small World: Underground
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Laurent Verrier
Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Několik dotazů k pravidlům

Ahoj, měl bych několik dotaů k pravidlům, na které jsem přišel buď během hraní, nebo pouhým čtením karet. Některé jsou jenom ujišťovací, ale s jinými si opravdu nejsem jistý, tak snad někdo poradí =)

1) Trochu obecněji: Lost tribe (LT) se počítá jako In Decline Race (IDR), např. pro potřeby Goblinů? V jiném vlákně zde jsem četl, že ano, protože mají na svých žetonech symbol úpadku, nicméně karta č. 43 Tabula Rasa, na rozdíl od ostatních karet, zmiňuje LT explicitně. Z toho by se dalo vyvodit, že ve chvíli, kdy se hovoří o IDR a LT není výslovně zmíněn, pravidlo/karta se na něj nevztahuje. Také jsem spíš toho názoru, že LT je IDR, ale co si o tom myslíte ve světle téhle karty?

2) č. 8 Ungodly Bribe - druhá věta "New races coming into play this turn start with 2 less race tokens than usual." se použije samostatně, tzn. hráč s novou rasou nemá možnost zaplatit 3 VC (což mi přijde jako nesmysl) nebo je to jenom dovysvětlení první věty (které mi zase přijde trochu zbytečné, ale dejme tomu)?

3) č. 11 Lost Treasures - Předpokládám, že se tato karta vztahuje pouze pro jedno dané kolo a nikoli na celou hru, jako např. č. 4 A Gift from the Sky, je to tak?

4) č. 31 Wealth Redistribution - Na Elfy se sice nevztahuje slovo "instead", ale prostě "jenom" zaplatí 1 VC. Nevykládá se to tak, že Elfové nemají za co platit, protože o žeton aktivní rasy nepřichází ani bez této karty, že ne?

5) č. 33 Barbarian Ivasion - Vztahuje se formulace "Races that arrive on the board this turn..." pouze na nové národy (tzn. když hráč šel v předchozím kole do úpadku) nebo se to vztahuje i na případy, kdy se hráč na začátku kola stáhne se svojí aktivní rasou ze všech regionů a začne znovu obsazovat regiony jako s novou rasou, od kraje mapy? Druhá varianta by přinesla větší využí této karty.

6) č. 35 The Great Ride - Mohu to opakovat, kolikrát chci (potažmo dokud na to má moje rasa sílu) nebo pouze jedenkrát (jako kdybych měl schopnost Marauding)? A co když budu mít rasu se schopností Marauding?
A ještě jedna zapeklitost - mám v ruce 2 žetony aktivní rasy a mohu tedy dobýt prázdný region, čímž by moje kolo skončilo a možnost Great Ride bych nemohl využít, nebo za pomoci kostky zkusit zaútočit na soupeřem obsazený region. V druhém případě jsem v situaci "před hodem", jak předpokládá karta. Vezmu si tedy do ruky žetony z ostatních svých regionů (kromě 1 samozřejmě), ale protože se celá tahle úvaha odehrává pouze v mojí hlavě a soupeři o ní neví, tak se sebranými žetony obsadím právě ten prázdný region a další libovolné, byť jsem si žetony bral do ruky s úmyslem obsadit jiný region, ten obsazený soupeřem. Můžu ostatní hráče takhle podělat? =D

7) č. 42 Decline and Fall - Na začátku kola všichni hráči pošlou své aktivní rasy do úpadku a po zbytek kola se na sebe jenom koukají nebo se slovo "immediately" dá vyložit tak, že hráči své rasy pošlou do úpadku v jakémsi imaginárním "mezikole" a kolo s touto kartou se chová tak, jako kdyby šli všichni do úpadku v kole předchozím, tzn. vyberou si novou rasu a standardně hrají? První varianta imho celkem zbytečně zabije jedno kolo...

8) č. 45 Blue Genes - Vydražím kartu a z nabízených kombinací si vyberu rasu na pozici č.2 a schopnost na pozici č.5. Musím tedy zaplatit 4 VC, ale jeden z nich dávám i na rasu, kterou si poté beru (včetně všech dalších VC, které na ní už ležely), je to tak?
V opačném případě, tedy schopnost na pozici č.2 a rasa na pozici č.5 je to asi jasné, zaplatím postupně 4 VC nad rasu, kterou jsem si vybral, a se schopností z 2. pozice si žádné VC neberu.

Snad jsem vše napsal srozumitelně, předem díky za odpovědi a rady! =)
5.1.2014 21:21:34 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Opravdu nikdo?

9.1.2014 20:24:42

...
9) č. 25 Youth Potion No. 8 - Hráč jde v předchozím kole do úpadku, v kole s touto kartou má tedy novou rasu a měl by začít dobývat regiony od kraje mapy. Pokud by však před zahájením dobývání regionů s novou rasou využil možnost danou kartou v regionu někde uprostřed mapy, mohl by potom začít dobývat regiony s novou rasou od tohoto regionu, tzn. ne od kraje mapy?

13.1.2014 10:41:56

Vybíráme z Bazaru

X-files CCG - RARITA
X-files CCG - RARITA
Akt. cena: 1999 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas